« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 26 września 2020 r., imieniny Justyny, Cypriana, Euzebiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobry sprawdzian w Białymstoku

8 sierpnia liczna grupa przedstawicieli Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięła udział w Mitingu Kwalifikacyjnym w Białymstoku. Czworo lekkoatletów pobiło rekordy życiowe, a większość zaliczyło cenne rezultaty w swojej przygodzie z "królową sportu".


W zmaganiach w stolicy województwa podlaskiego wystartowało 11 podopiecznych Katarzyny i Konrada Szusterów, Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza. Troje 16-latków pobiły rekordy życiowe. Kornelia Szymczyk w biegu na 400 m uzyskała 62,32 s., Eliasz Napiórkowki uzyskał 24,98 s na 200 m (rż) oraz 12,02 s na dwukrotnie krótszym dystansie, zaś Karolina Grzeszczyk w rzucie dyskiem (1 kg) uzyskała 35,53 m. "Życiówkę" zrobiła również Lena Wilczyńska. 14-latka w rzucie dyskiem (0,75 kg) zrobiła 23,68 m.

Reklama
W konkursie skoku wzwyż wystąpiła dwójka naszych przedstawicieli. 17-letni Sebastian Moszczyński uzyskał 200 cm, zaś o trzy lata młodsza Aleksandra Dobkowska 155 cm. W skoku w dal Alicja Prusik w najlepszej próbie skoczyła 4,87 m, a Oliwia Napiórkowska 4,42 m.
W pchnięciu kulą (3 kg) Patrycja Przybysz zanotowała 11,53 m, w rzucie dyskiem (1 kg) Magdalena Olszewska 39,95 m, a Dominik Kowalczyk przebiegł 1500 m w czasie 4,16:58 s.Warto dodać również start wychowanki Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Magdaleny Żebrowskiej w skoku w dal. Reprezentantka KS Podlasie Białystok prowadzona przez Roberta Nazarkiewicza w w najlepszej próbie uzyskała 6,38 m. Magda nie tylko pobiła swój rekord życiowy, ale również 44-letni rekord województwa podlaskiego.

Odsłon: 6471
Komentarzy: 0
09:43, 09.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dąbrowski ze złotem i drugim wynikiem w życiu

Dąbrowski ze złotem i drugim wynikiem w życiu

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń odniósł duży sukces podczas PZLA Mistrzostw Polski U-23 i seniorów w biegu na 10 000 metrów. 31-latek startował w barwach LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. Występ w Karpaczu może zaliczyć do udanych. Wywalczył kolejny medal w swojej karierze.

 

Trzecia lokata Pajewskiej, Budziłek i Gruz

Trzecia lokata Pajewskiej, Budziłek i Gruz

Pięć zawodniczek z UKS Siódemka Ostrołęka wzięło udział w kolejnym mitingu lekkoatlatycznym w Warszawie. Podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego zanotowały pozytywne występy, trzykrotnie zajmując miejsce w ścisłej czołówce. Do tego jedna z reprezentantek poprawiła rekord życiowy.

 

Poprawione wyniki Izy i Nikoliny

Poprawione wyniki Izy i Nikoliny

Dwie podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego z UKS Siódemka Ostrołęka wzięły udział w mistrzostwach Polski juniorek młodszych U-18 w lekkiej atletyce. W Radomiu Nikolina Dziadak i Izabela Marcińczyk zaprezentowały się z pozytywnej strony i odnotowały wartościowe rezultaty.

 

Alicja Prusik w złocie

Alicja Prusik w złocie

Cztery zawodniczki Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięły udział w mistrzostwach Mazowsza w lekkiej atletyce U-16. Podopieczna Katarzyny i Konrada Szusterów stanęła na najwyższym stopniu podium. Pozostałe dziewczęta pobiły rekordy życiowe.

 

Gosia ze złotem, Iza z dwoma brązami

Gosia ze złotem, Iza z dwoma brązami

Trzy medale wywalczyły podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego podczas mistrzostw województwa młodzików i młodziczek (U-16) w Ciechanowie. Zawodniczki UKS Siódemki Ostrołęka trzykrotnie wchodziły na podium.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo