« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 18 września 2020 r., imieniny Stefanii, Irmy, Stanisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobry sprawdzian w Białymstoku

8 sierpnia liczna grupa przedstawicieli Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięła udział w Mitingu Kwalifikacyjnym w Białymstoku. Czworo lekkoatletów pobiło rekordy życiowe, a większość zaliczyło cenne rezultaty w swojej przygodzie z "królową sportu".


W zmaganiach w stolicy województwa podlaskiego wystartowało 11 podopiecznych Katarzyny i Konrada Szusterów, Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza. Troje 16-latków pobiły rekordy życiowe. Kornelia Szymczyk w biegu na 400 m uzyskała 62,32 s., Eliasz Napiórkowki uzyskał 24,98 s na 200 m (rż) oraz 12,02 s na dwukrotnie krótszym dystansie, zaś Karolina Grzeszczyk w rzucie dyskiem (1 kg) uzyskała 35,53 m. "Życiówkę" zrobiła również Lena Wilczyńska. 14-latka w rzucie dyskiem (0,75 kg) zrobiła 23,68 m.

Reklama
W konkursie skoku wzwyż wystąpiła dwójka naszych przedstawicieli. 17-letni Sebastian Moszczyński uzyskał 200 cm, zaś o trzy lata młodsza Aleksandra Dobkowska 155 cm. W skoku w dal Alicja Prusik w najlepszej próbie skoczyła 4,87 m, a Oliwia Napiórkowska 4,42 m.
W pchnięciu kulą (3 kg) Patrycja Przybysz zanotowała 11,53 m, w rzucie dyskiem (1 kg) Magdalena Olszewska 39,95 m, a Dominik Kowalczyk przebiegł 1500 m w czasie 4,16:58 s.Warto dodać również start wychowanki Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Magdaleny Żebrowskiej w skoku w dal. Reprezentantka KS Podlasie Białystok prowadzona przez Roberta Nazarkiewicza w w najlepszej próbie uzyskała 6,38 m. Magda nie tylko pobiła swój rekord życiowy, ale również 44-letni rekord województwa podlaskiego.

Odsłon: 6272
Komentarzy: 0
09:43, 09.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Przemysław Dąbrowski z rekordem i podwójną wygraną. Świerdzewski drugi

Przemysław Dąbrowski z rekordem i podwójną wygraną. Świerdzewski drugi

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń pojawił się na starcie 9. Rodzinnego Pikniku Biegowego Biała Biega organizowanego przez Klub Biegacza Biała Biega. 31-latek udał się do Białej Podlaskiej, gdzie studiował na uczelni sportowej. Sentymentalna podróż zakończyła się podwójnym zwycięstwem i rekordem trasy. W zmaganiach wziął udział również Damian Świerdzewski.

 

Podium Dziadak i Pyskło

Podium Dziadak i Pyskło

W Warszawie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego odbył się kolejny mityng lekkoatletyczny. Spośród pięciu zawodniczek UKS Siódemka Ostrołęka najlepiej wypadły: Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło. Podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego stanęły na najniższym stopniu podium.

Z Łodzi wrócili z rekordami życiowymi

Z Łodzi wrócili z rekordami życiowymi

W stolicy województwa łódzkiego odbył się Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Przepustkę do występów wywalczyła 15-osobowa reprezentacja najmłodszych adeptów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, która walczyła o jak najlepsze rezultaty z rywalami z całej Polski. Jak wypadli podopieczni: Katarzyny Szuster, Iwony Rogowskiej, Andrzeja Danelskiego, Michała Zawojka oraz Bartosza Witkowskiego?

 

Złoto Oli, srebro Alicji, brąz sztafety

Złoto Oli, srebro Alicji, brąz sztafety

Trzy medale przywieźli przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z Międzywojewódzkich Mistrzostw do lat 16. W Ciechanowie zaprezentowali się podopieczni Bartosza Witkowskiego oraz Katarzyny i Konrada Szusterów. Na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Dobkowska.

 

Wierzbowska prawie na podium i z awansem na mistrzostwa

Wierzbowska prawie na podium i z awansem na mistrzostwa

W Ciechanowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce z udziałem klubów z województw: warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Spośród trzyosobowej reprezentacji UKS Siódemka Ostrołęka najlepiej wypadła Małgorzata Wierzbowska.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo