« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 27 stycznia 2021 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobry sprawdzian w Białymstoku

8 sierpnia liczna grupa przedstawicieli Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięła udział w Mitingu Kwalifikacyjnym w Białymstoku. Czworo lekkoatletów pobiło rekordy życiowe, a większość zaliczyło cenne rezultaty w swojej przygodzie z "królową sportu".


W zmaganiach w stolicy województwa podlaskiego wystartowało 11 podopiecznych Katarzyny i Konrada Szusterów, Bartosza Witkowskiego i Roberta Nazarkiewicza. Troje 16-latków pobiły rekordy życiowe. Kornelia Szymczyk w biegu na 400 m uzyskała 62,32 s., Eliasz Napiórkowki uzyskał 24,98 s na 200 m (rż) oraz 12,02 s na dwukrotnie krótszym dystansie, zaś Karolina Grzeszczyk w rzucie dyskiem (1 kg) uzyskała 35,53 m. "Życiówkę" zrobiła również Lena Wilczyńska. 14-latka w rzucie dyskiem (0,75 kg) zrobiła 23,68 m.

Reklama
W konkursie skoku wzwyż wystąpiła dwójka naszych przedstawicieli. 17-letni Sebastian Moszczyński uzyskał 200 cm, zaś o trzy lata młodsza Aleksandra Dobkowska 155 cm. W skoku w dal Alicja Prusik w najlepszej próbie skoczyła 4,87 m, a Oliwia Napiórkowska 4,42 m.
W pchnięciu kulą (3 kg) Patrycja Przybysz zanotowała 11,53 m, w rzucie dyskiem (1 kg) Magdalena Olszewska 39,95 m, a Dominik Kowalczyk przebiegł 1500 m w czasie 4,16:58 s.


Esprit

Warto dodać również start wychowanki Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Magdaleny Żebrowskiej w skoku w dal. Reprezentantka KS Podlasie Białystok prowadzona przez Roberta Nazarkiewicza w w najlepszej próbie uzyskała 6,38 m. Magda nie tylko pobiła swój rekord życiowy, ale również 44-letni rekord województwa podlaskiego.

Odsłon: 8055
Komentarzy: 0
09:43, 09.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kornelia i Maja z rekordami

Kornelia i Maja z rekordami

W Toruniu wystartowały dwie zawodniczki Siódemki Ostrołęka podczas mitingu lekkoatletycznego. Na starcie w różnych konkurencjach stanęło ponad pół tysiąca przedstawicieli "królowej" sportu. Wśród nich były: Kornelia Rusiłowicz i Maja Wołosz.

Iza najlepsza w Łodzi

Iza najlepsza w Łodzi

W sobotnie popołudnie w Łodzi w hali Rudzkiego Klubu Sportowego odbył się miting lekkoatletyczny, w którym wystartowało ponad pół tysiąca zawodników i zawodniczek. W stawce znalazły się cztery przedstawicielki ostrołęckiego Siódemki prowadzonych przez Marka Mierzejewskiego.

Martyna i Karol biegali w Toruniu

Martyna i Karol biegali w Toruniu

Miniony weekend to czas halowych mitingów lekkoatletycznych. Największy miał miejsce w Hali Arena w Toruniu. Wśród ponad 800 startujacych znalazła się dwóch podopiecznych Dariusza Dąbrowskiego z ostrołęckiej Siódemki.

Ola z prezentem dla trenera

Ola z prezentem dla trenera

Aleksandra Dobkowska w sobotę brała udział w zmaganiach halowych w Białymstoku. Dzień później pojawiła się wśród startujących podczas Halowego Konkursu Skoku Wzwyż w Milanówku organizowanym przez klub UKS MTE Milanówek. Podopieczna Bartosza Witkowskiego wygrała, a przy okazji sprawiła szkoleniowcowi przedwczesny prezent urodzinowy, który 25 stycznia będzie obchodził 36. urodziny.

Rekord za rekordem ekipy Witkowskiego

Rekord za rekordem ekipy Witkowskiego

Bardzo dobre wyniki zanotowali podopieczni Bartosza Witkowskiego podczas halowego mitingu w Białymstoku. Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wywalczyli dużo rekordów życiowych. To znakomity prognostyk przed zbliżającym się sezonem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo