Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Rzekunianka wygrała w Kransosielcu

Dwa trafienia Damiana Szymczyka i jeden Łukasza Sakowskiego dał trzy punkty zespołowi z Rzekunia. Podopieczni Bartłomieja Jezierskiego poradzili sobie z miejscowym GUKS, który preferuje siłową grę. Nasi piłkarze mają komplet punktów i plasują się w czubie tabeli.

Bartosz Pędzich i spółka dosyć szybko udowodnili swoją przewagę. W 20 minucie Damian Szymczyk dostał piłkę za obrońcą miejscowych. Jeden z rywali źle przyjął futbolówkę, z czego skorzystał pomocnik Rzekunianki, który otworzył wynik zawodów. Po nieco ponad godzinie podwyższył Łukasz Sakowski. Defensor naszych dobił strzał Piotra Karczewskiego głową, który sekundę wcześniej zdołał obronić golkiper gospodarzy.

Miejscowi mieli nadzieję na dobry wynik po golu 5 minut później. Długie podanie trafiło do skrzydłowego. Boczny pomocnik Rzekunianki nastrzelił rywala, który znalazł się w sytuacji sam na sam i trafił do siatki. Nadzieje miejscowych przekreślił Szymczyk. Jego gol to ozdoba spotkania. Pomocnik Rzekunianki huknął lewą nogą z 19 metrów. Bramkarz nie miał szans.

- Mecz toczył się pod nasze dyktando od pierwszej do ostatniej minuty. Miejscowi cofnęli się i czekali na nas. Mieli założenie takie, by grać długą piłkę. Byliśmy na to przygotowani. Próbowali złamać nas przy stałych fragmentach gry, lecz to się nie udało. Gracze GUKS bazowali na siłowej grze, lecz potrafiliśmy się im przeciwstawić. Cieszymy się z trzech punktów i już myślimy o kolejnym rywalu - mówi Bartłomiej Jezierski, opiekun Rzekunianki.

GUKS Krasnosielc - Rzekunianka Rzekuń 1:3 (0:1)
Bramki: 69' - Szymczyk 20', 81', Sakowski 64'.
Rzekunianka: Rymek - Chmielewski, Sakowski, Abramczyk, Olbryś, Lutrzykowski, Karczewski, Szymczyk, Wołejszo, Sobotka, Pędzich. Ponadto grali: Wierzbowski, Trzciński, Blat, Nisiobęcki, Podgajny, Dasiak, Kaczyński.

Odsłon: 15333