Piątek, 29 marca 2024 r., imieniny Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Narew przegrywała, a zwyciężyła. Banach przeszedł do historii (zdjęcia, wideo)

Zespół z Ostrołęki zameldował się w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Podopieczni Andrzeja Sieradzkiego wygrali z Bartnikiem w Myszyńcu, chociaż do przerwy to przedstawiciel Klasy A prowadził jednym trafieniem. Szansę debiutu otrzymał Mikołaj Banach. 15-latek zdobył gola!

Starcie mogło rozpocząć się idealnie dla gości. Piotr Szymański sfaulował w polu karnym Bartosza Siurnickiego i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Mateusz Pełtak i trafił w słupek. W 28 minucie Bartnik odpowiedział i to jak! Po uderzeniu w poprzeczkę, powstałe ogromne zamieszanie w polu karnym. Ostatecznie jeden z graczy gospodarzy uderzył, a piłka po rękach Kacpra Stepnowskiego znalazła drogę do siatki. Chwilę później Narew zdobyła gola, lecz według arbitra uderzający Bartosz Siurnicki był na spalonym.

Na drugą połowę zespół z Ostrołęki wyszedł z trzema roszadami w składzie. Szansę debiutu w seniorach otrzymał Mikołaj Banach. 15-latek zmienił Michała Borkowskiego. Wychowanek Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej potrzebował nieco ponad kwadransa, by zdobyć zdobyć swoją debiutancką bramkę. Po rzucie rożnym piłka spadła na przedpole, gdzie znalazł się Banach, który półwolejem trafił w samo okienko.

Nie minęło 120 sekund, a Narew wygrywała. Mateusz Turek na raty sfinalizował podanie Kamila Jastrzębskiego. Pierwsza próba zatrzymała się na słupku, zaś drugi strzał okazał się celny.

Kolejne bramki padły w samej końcówce. Centrę Jastrzębskiego wykończył Siurnicki, zaś w ostatniej minucie doliczonego czasu gry dośrodkowanie Wojciecha Skorupki z głębi pola sfinalizował Przemysław Olesiński. Wygrana oznacza, iż to Narew zagra w trzeciej rundzie Pucharu Polski.

- Zawodnicy z szerokiej kadry udowodnili, iż chcą dostawać więcej minut w meczach ligowych. Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu. Dopiero po przerwie zaczęliśmy wchodzić na właściwe tory. Cieszy nas zwycięstwo i awans do kolejnej fazy rozgrywek. Piękny debiut zaliczył Mikołaj Banach - mówi Andrzej Sieradzki, opiekun Narwi.

- Od początku skupiliśmy się na grze w niskiej defensywie, licząc na kontry lub stałe fragmenty gry. Ku zaskoczeniu wielu zdołaliśmy wyjść na prowadzenie, jednak nie zmieniliśmy swoich założeń. Mieliśmy nadzieję, iż rywale otworzą się i będziemy mogli ich skontrować. Przez ponad godzinę mieliśmy duże nadzieje na sprawienie niespodzianki, jednak przyjezdni wyrównali, a po chwili wygrywali. W końcówce skaleczyli nas jeszcze dwa razy. Szkoda, że daliśmy rady utrzymać dobrego rezultatu. Mimo wszystko jestem zadowolony ze swoich chłopaków. Widać było wielkie zaangażowanie. Wyglądaliśmy zupełnie inaczej niż w meczu ligowym z Orzycem Chorzele - dodaje Radosław Rogowski, trener Bartnika.

Esprit

Bartnik Myszyniec - Narew Ostrołęka 1:4 (1:0)
Bramki: Stepnowski 28' (s) - Banach 62', Turek 64, Siurnicki 88', Olesiński 90'.
Bartnik: P. Szymański - Markowski (Kulas), Kobus, Bałdyga (Lemański), Lis (K. Leszka), K. Szymański, Balcerczyk (T. Leszka), Wajda, Zyśk (Murach), M. Szymański (Patra), Kamiński (Jaksina).
Narew: Stepnowski – Skarzyński, Borkowski (46' Banach), Ochrimenko, Niedźwiecki (60' Skorupka), Kiernozek (60' Ludwiczak), Pełtak (46' Jastrzębski), Białobrzeski, Turek (70' Dąbrowski), Karwowski (46' Olesiński), Siurnicki.
Czerwona kartka: K. Szymański 82', za dwie żółte kartki.