« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 9 maja 2021 r., imieniny Grzegorza, Bożydara, Karoliny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Moment upadku Marka Karczewskiego (archiwum Klub Kolarski 24h)
Moment upadku Marka Karczewskiego (archiwum Klub Kolarski 24h)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 


Prezes klubu startujący w grupie mężczyzn w kategorii 50-59 lat dotarł do mety, jednak z uszkodzonym rowerem. W grupie open zajął 53 miejsce.

- Do dzisiaj nie mogę podnieść ręki. Mam nadzieję, że nic nie jest pęknięte. Przy sporej prędkości chciałem pokonać przeszkodę i poleciałem na bark. Niestety, ale tak właśnie jest z materiałem, z którego zrobiony jest rower. Pojawiło się "zmęczenie materiału" i pękło. Dalszą część trasy musiałem pokonać na piechotę, chociaż proszę mi wierzyć, łatwiej jest jechać niż iść - mówi Karczewski.

Reklama

W grupie expert najlepszym zawodnikiem wśród naszych był Maciej Karwowski, który w klasyfikacji open uplasował się na 25 miejscu wśród 73 startujących (7 lokata w grupie mężczyzn 40-49 lat). 32 pozycję wywalczył Mariusz Rynkiewicz (10 w grupie 40-49 lat), zaś Wojciech Wołosz był 49 (21 w grupie 40-49 lat).

W kategorii hobby trzech przedstawicieli KK24h stanęło na podium w grupach wiekowych. Pierwsze miejsce w grupie 40-49 lat zajął Zdzisław Szklarski (23 miejsce w open), zaś drugi w kat. panów 30-39 lat wywalczył Paweł Dzięgielewski. Ten zawodnik był 9 w klasyfikacji generalnej. 

Katarzyna Deptuła wywalczyła wicemistrzostwo wśród pań 30-39 lat, a w "generalce" była trzecia. Marek Karczewski był siódmy w swoich rocznikach (50-59 lat), a w open 53. 

W najmłodszym wyścigu - na rowerkach popychanych wystartowali: Iga Szklarska i Stanisław Dzięgielewski.

Reklama

Następny wyścig już w niedzielę 23 sierpnia w miejscowości RYN - Milko Mazury MTB.

Zobacz zdjęcia:
Milko Mazury Mtb

Więcej zdjęć: Milko Mazury Mtb

Odsłon: 15420
Komentarzy: 1
10:29, 22.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Aleksandrowicz i Kamińska najszybsi (zdjęcia)

Aleksandrowicz i Kamińska najszybsi (zdjęcia)

27 grudnia w samo południe we wsi Teodorowo odbyła się V edycja Kolarskiego Wyścigu Noworocznego. Zmagania zostały przeniesione na wcześniejszy termin ze względu na kwarantannę narodową.

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Dużą popularnością cieszył się Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę (26 września) ruszył z Ostrołęki w stronę Lelisa. Uczestnicy przejadą 35 kilometrów. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, który wraz z wójtem gminy Lelis Stefanem Prusikiem zapraszali na wydarzenie.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

» Wasze komentarze

Mat @ 00:16, 23.08.2020r. IP: *.*.160.255

Aliexpres Carbon Gratulacje Pani Katarzyno !

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo