« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 17 stycznia 2021 r., imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Grad medali naszych w Olecku (zdjęcia)

25 sierpnia w Olecku, gdzie obecnie przebywa grupa Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki rozegrany został Ogólnopolski Festiwal Skoków i Rzutów.


Nasi przedstawiciele wywalczyli wiele medali, osiągnęli bardzo dobre wyniki i ustanowili wiele rekordów życiowych. Zawodom przyświecało hasło "Dzisiaj biegasz w Olecku, jutro na Igrzyskach Olimpijskich".

Reklama

Alicja Prusik dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. 15-latka wygrała konkurs skoku w dal w grupie U-16 - 4,68 m oraz zmagania w wieloskoku - 9,18 m (rekord życiowy). 

Eliasz Napiórkowski wygrał konkurs skoku w dal w kategorii do lat 18. W najlepszej próbie uzyskał 5,24 m. Zawodnik Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki legitymuje się rekordem życiowym o 26 cm lepszym.

Najmłodszy w stawce - Igor Łada w wieloskoku do lat 16 uzyskał 9,26 m. 13-latek pobił rekord życiowy.

Dwukrotnie drugie miejsce zdobyła Oliwia Napiórkowska. 14-latka w wieloskoku poprawiła "życiówkę" - 9,18 m, zaś w skoku w dal do lat 16 osiągnęła 4,62 m.

W konkursach wzięła udział skoczkini wzwyż. Aleksandra Dobkowska zajęła dwukrotnie trzecie miejsce, bijąc rekordy życiowe w skoku w dal - 4,47 m oraz wieloskoku - 8,56 m. 

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięli udział również w konkursach rzutowych. Dwa złote medale wywalczył Damian Niedźwiecki. 20-latek w rzucie dyskiem (2 kg) pobił rekord życiowy - 47,07 m, uzyskując I klasę sportową. Ponadto w pchnięciu kulą (7,26 kg) uzyskał 15,12 m.

Reklama

Najlepszy wynik w sezonie, I klasę sportową w rzucie dyskiem (1 kg) zrobiła Magdalena Olszewska. 21-latka posłała przedmiot na odległość 43,21 m. 

Z "życiówkami" zakończyły start w Olecku w rzucie dyskiem (1 kg): Karolina Grzeszczyk - 35,88 m oraz Julia Mroczkowska - 37,43 m. Najlepsza w pchnięciu kulą (3 kg) w grupie do 18 lat była Patrycja Przybysz - 11,82 m.

Najniższe miejsce na podium w pchnięciu kulą (5 kg) w kategorii do lat 16 uzyskał 14-letni Miłosz Dembiński. Ponadto ten zawodnik rzucił dyskiem (1 kg) 32,57 m. W obu przypadkach poprawił własne rekordy życiowe. 

Igor Łada rzucił dyskiem 25,22 m. To nowa "życiówka" zaledwie 13-letniego lekkoatlety, który startował wśród 16-latków. Zajął szóste miejsce.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Grad medali naszych w Olecku

Więcej zdjęć: Grad medali naszych w Olecku

Odsłon: 4167
Komentarzy: 0
10:22, 26.08.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ekipa Szusterów w Olecku

Ekipa Szusterów w Olecku

Od 2 do 12 stycznia miotacze Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki szlifują formę pod okiem swoich trenerów Katarzyny i Konrada Szuster na obozie sportowym w Olecku.

Kornelia w mieście Kopernika

Kornelia w mieście Kopernika

Młoda reprezentantka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki przebywa obecnie w Toruniu.

Uhonorowanie Magdaleny Olszewskiej

Uhonorowanie Magdaleny Olszewskiej

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik pogratulował Magdalenie Olszewskiej ostatnich sukcesów na niwie sportowej.

Szuster z dużym wyróżnieniem

Szuster z dużym wyróżnieniem

Były zawodnik Zawiszy Bydgoszcz, który obecnie jest trenerem oraz prezesem Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki znalazł się w gronie najlepszych zawodników, którzy w drugiej dekadzie XXI wieku odnotowali najlepszy wynik wśród wszystkich przedstawicieli "królowej sportu".

Butler i Moszczyński w innych barwach

Butler i Moszczyński w innych barwach

Od nowego sezonu w barwach Podlasia Białystok będzie startował Sebastian Moszczyński. Z kolei Katarzyna Butler wybrała ofertę Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Maków Mazowiecki. Oboje są wychowankami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo