Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Roicka wygrała. Dziadak druga, Łada trzecia

30 sierpnia reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka wzięli udział w zmaganiach w Warszawie. Trzy podopieczne Dariusza Dąbrowskiego i Marka Mierzejewskiego stanęły na podium. Najlepiej zaprezentowała się Izabela Roicka, która wygrała konkurs skoku w dal młodziczek z wynikiem 4,69 m.

14-latka wzięła udział również w biegu na 80 m przez płotki. Ostrołęczanka po raz pierwszy w życiu wystartowała w tej konkurencji i zajęła czwarte miejsce z czasem 14,98 s.

W 11-osobowej grupie miejsce na "pudle" wywalczyły również: Nikolina Dziadak i Marta Łada. Pierwsza z nich zajęła drugie miejsce w trójskoku, ustanawiając rekord życiowy - 11,15 m. Z kolei Łada była trzecia w tej samej konkurencji. W najlepszej próbie uzyskała 10,94 m.

Najmniej lubiane miejsce przez sportowców wywalczyła Wiktoria Pyskło. Zawodniczka Siódemki mierzyła się w trójskoku i zajęła czwarte miejsce z wynikiem 10,23 m.

W zmaganiach w stolicy zaprezentowała się również Maja Paziewska, która zajęła szóste miejsce w trójskoku, uzyskując 10,02 m, co oznaczało jej nowy rekord życiowy. Oliwia Budziłek w tej samej konkurencji uplasowała się na ósmej pozycji z wynikiem 9,91 m.

"Życiówkę" na 300 m pobiła Małgorzata Wierzbowska - 47,25 s. W tym samym biegu wzięła udział Aleksandra Kuklińska - 49,63 s. Rekord życiowy poprawiony o ponad 7 sekund zaliczyła Maja Wołosz. 13-latka przebiegła 300 m w czasie 51,65 s.

"Rodzynek" z Siódemki - Szymon Sala na 300 m poprawił się o prawie 10 sekund i skończył zawody z wynikiem 48,68 s. Izabela Drężek na 100 m uzyskała 15,11 s, zaś na dwukrotnie dłuższym dystansie 31,90 s.