« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 9 maja 2021 r., imieniny Grzegorza, Bożydara, Karoliny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

W klasyfikacji generalnej indywidualnej Tomasz Jarkowski zajmuje szóste miejsce, zaś w swojej kategorii wiekowej prowadzi. W Żyrardowie wygrał wyścig długim finiszem z peletonu
W klasyfikacji generalnej indywidualnej Tomasz Jarkowski zajmuje szóste miejsce, zaś w swojej kategorii wiekowej prowadzi. W Żyrardowie wygrał wyścig długim finiszem z peletonu
(fot. ztc.pl)

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.


Pierwszy etap odbył się w Mińsku Mazowieckim. Kolejne w Białej Rawskiej, Grójcu, Górze Kalwarii i finał dziś w Żyrardowie. Ostrołęccy kolarze nie pojechali bynajmniej na wyścig, aby się uczyć, ale po zdobywanie najwyższych lokat podczas wyścigów Fit Race i Super Prestige.

Reklama

Drużyna KK24h w składzie: Piotr Giedroić, Tomasz Jarkowski, Rafał Urban, Krzysztof Wiszowaty i Wojciech Wołosz walczą w tym cyklu o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej drużynowej. Lider drużyny Tomasz Jarkowski bije się o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej swojej kategorii wiekowej.

- To nie wszystko co pokazują kolarze! Nasza koleżanka z Olszewa-Borek Justyna Wasilewska ograła na tym wyścigu wiele utytułowanych zawodniczek. Tylko jej brak doświadczenia spowodował, że na finiszach ustępowała o błysk szprychy najlepszym - mówi Marek Karczewski, prezes Klubu Kolarskiego 24h.

Pomimo kraksy na pierwszym etapie w Mińsku Maz. Justyna dojechała do grupy pościgowej, ale zabrakło doświadczenia i zakończyła wyścig na czwartej pozycji! W Białej Rawskiej była trzecia, podobnie jak w Grójcu, zaś w Górze Kalwarii wywalczyła czwartą pozycję.

Po pięciu etapach Justyna Wasilewska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji open w gronie 27 zawodniczek. W minioną niedzielę podczas ostatniego etapu była szósta w Żyrardowie.

Drużyna KK24h radzi sobie znakomicie i w "generalce" trzyma mocne drugie miejsce! To zasługa naszych najlepszych szosowców: Tomasza Jarkowskiego, Rafała Urbana, Krzysztofa Wiszowatego, Piotra Giedrojcia i tegorocznego debiutanta szosowego Wojciecha Wołosza. W klasyfikacji generalnej indywidualnej Tomasz Jarkowski zajmuje szóste miejsce, zaś w swojej kategorii wiekowej prowadzi. W Żyrardowie wygrał wyścig długim finiszem z peletonu.

Reklama

- Widzimy, że pomimo wielu przeszkód, takich jak brak sponsorów na ten sezon (sponsorzy również stracili klientów, pracę, dochody). Pomimo zakazów dla kolarzy i wypędzania ich z treningów, grożenie policją, że śmią trenować, radzimy sobie w tym nienormalnym sezonie dobrze. Treningi na cotygodniowych WSC i OwK dają efekty, a osoby, które pragną dołączyć do tej pięknej dyscypliny z tradycjami serdecznie zapraszamy - dodaje Karczewski.

Odsłon: 10168
Komentarzy: 2
15:34, 01.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Aleksandrowicz i Kamińska najszybsi (zdjęcia)

Aleksandrowicz i Kamińska najszybsi (zdjęcia)

27 grudnia w samo południe we wsi Teodorowo odbyła się V edycja Kolarskiego Wyścigu Noworocznego. Zmagania zostały przeniesione na wcześniejszy termin ze względu na kwarantannę narodową.

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Dużą popularnością cieszył się Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę (26 września) ruszył z Ostrołęki w stronę Lelisa. Uczestnicy przejadą 35 kilometrów. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, który wraz z wójtem gminy Lelis Stefanem Prusikiem zapraszali na wydarzenie.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

» Wasze komentarze

Michał @ 02:25, 03.09.2020r. IP: *.*.133.118

Brawo Tomek !!!

rowerowy @ 07:21, 06.09.2020r. IP: *

Brawo JUSTYNA!
Brawo TOMEK!
Brawo drużyna za 2 miejsce!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo