« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 25 października 2020 r., imieniny Darii, Wilhelminy, Sambora

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sportowe Wakacje w Mieście podsumowane (zdjęcia)

Po raz pierwszy w nowej formule Miasto Ostrołęka przy współpracy z klubami sportowymi zaprosiło podczas wakacji dzieci, młodzież, ale także dorosłych do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

 


Na otwarcie wakacji - w niedzielę, 28 czerwca ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS pod wodzą prezesa Dariusza Małkowskiego przeprowadzili pokazy ratownictwa wodnego, porady z bezpiecznego wypoczynku nad wodą, prezentowali łódź ratowniczą i zaprosili do wspólnych przejażdżek całe rodziny. W trakcie wakacji WOPR-OS swoją akcję powtórzył także w lipcu i sierpniu.

Reklama

W wakacyjnej ofercie nie zabrakło zajęć z piłki nożnej oraz turniejów dla roczników 2013, 2012, 2011 i 2010, których pomysłodawcą i głównym organizatorem był szkoleniowiec OTS Korona Ostrołęka Piotr Karczewski. W zmaganiach wzięło udział blisko dwustu młodych piłkarzy z całego miasta, jak również gościnnie reprezentanci powiatu ostrołęckiego i Ostrowi Mazowieckiej.

Bardzo ciekawą ofertę Miasto Ostrołęka przygotowało w Parku Wodnym Aquarium. Od poniedziałku, 6 lipca dzieci i młodzież z ważną legitymacją szkolną mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z pływania, skorzystać z gry w kręgle oraz nabyć podstawowe umiejętności z gry w szachy. Miesięczne szkolenie zakończone turniejem poprowadził trener MUKS Tęcza Tadeusz Nalewajk.

Kolejną dyscypliną sportową, która przyciągnęła zawodniczki i zawodników do treningów i wspólnej rywalizacji w turnieju była koszykówka. Zmagania obyły się pod okiem trenera Macieja Kruszewskiego. Na orlikowym korcie szkolenie dla dzieci i młodzieży oraz turnieje nadzorował trener Leszek Bieżuński.

W trakcie wakacji nie zabrakło możliwości szkolenia w zakresie sztuk walki. Na treningi bokserskie zaprosił klub UMKS Victoria Ostrołęka, a zajęcia przeprowadzili Paweł Czartoryski i Daniel Zaręba. Pierwsze kroki w kickboxingu dzieci mogły stawiać w Fight Academy Ostrołęka pod skrzydłami trenera Arkadiusza Ludwiczaka.

W okresie wakacyjnym nie zabrakło także zajęć z podnoszenia ciężarów, za które odpowiadał trener Władysław Niedźwiecki. Wspólnie z klubem zostały przeprowadzone Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu sztangi i odważnika. Zawody na plaży miejskiej stały na wysokim poziomie i z pewnością mogą na stałe wpisać się do kalendarza wakacyjnych imprez.

Reklama

Kolejną propozycją na wakacje dla dzieci były zajęcia z siatkówki organizowane wspólnie z klubem UKS Olimp. Dzięki współpracy z trenerami Renisławem Dmochowskim i Norbertem Majkowskim odbył się turniej siatkówki plażowej oraz turnieje dziki drużyn w hali im. Arkadiusza Gołasia.

W ramach Sportowych Wakacji w Mieście nie zabrakło również treningów z coraz bardziej lubianych przez ostrołęczan zajęć z badmintona prowadzonych przez trenera Mariusza Bacławskiego, a także możliwości rywalizacji w tenisa stołowego.

Strzałem w dziesiątkę okazały się zajęcia dla młodzieży i dorosłych z Energia Centrum Fitness. Dzięki zaangażowaniu Miasta Ostrołęki i trenerki Katarzyny Pędzich w trzy piątkowe wieczory mieszkańcy mogli wziąć udział w zajęciach fitness, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

W wakacyjnej ofercie ponownie pojawił się wyścig australijski oraz rajd rowerowy, na które wspólnie zaprosili Miasto Ostrołęka i Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej. 

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Sportowe Wakacje w Mieście

Więcej zdjęć: Sportowe Wakacje w Mieście

Odsłon: 4232
Komentarzy: 0
15:43, 07.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Niedzwiecka i Janczewski powalczą o medale

Niedzwiecka i Janczewski powalczą o medale

Dwójka reprezentantów UKS Atleta Ostrołęka wystartuje w najbliższy weekend w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters 2020 w podnoszeniu ciężarów. O jak najlepsze wyniki, a może madale w Piekarach Śląskich powalczą: Justyna Niedzwiecka oraz prezes klubu Karol Janczewski.

 

Bez zmian w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej (zdjęcia)

Bez zmian w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej (zdjęcia)

Za nami przedostatnia kolejka w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej. Do końca rozgrywek pozostała jedna seria gier, a także turniej masters. Na szczycie klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej nie doszło do roszad. Wciąż prowadzą Na Luzie Bowling Team oraz Kamil Sienkiewicz.

 

Furia Training Box z sukcesami

Furia Training Box z sukcesami

Kolejna ekipa z naszego terenu wystartowała w Runmageddon 2020. W Warszawie oprócz CrossBox na starcie i mecie pojawili się przedstawiciele Furia Training Box.

Garbulewski najlepszy w łowieniu ryb

Garbulewski najlepszy w łowieniu ryb

21 zawodników wzięło udział w zawodach spinningowych "Z Łodzi", które odbyły się na zalewie w Wykrocie. Organizatorem rywalizacji był Zarząd Koła PZW Narew nr 38. Oprócz łowienia ryb uczestnicy mieli okazję spotkać się przy kawie, herbacie, a na koniec przy obiedzie. Najlepszy okazał się Łukasz Garbulewski. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Załęski, zaś trzecie Łukasz Niedźwiedzki.

Ekipa CrossBox z medalami

Ekipa CrossBox z medalami

W miniony weekend w stolicy odbył się Runmageddon, w którym wystartowali przedstawiciele CrossBox OKA. Ostrołęczanie w rywalizacji drużynowej wywalczyli pierwsze i trzecie miejsce. Najwyższe miejsce - czwarte w grupie kobiet zajęła Agnieszka Mróz oraz Małgorzata Dobkowska.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo