« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 listopada 2020 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sportowe Wakacje w Mieście podsumowane (zdjęcia)

Po raz pierwszy w nowej formule Miasto Ostrołęka przy współpracy z klubami sportowymi zaprosiło podczas wakacji dzieci, młodzież, ale także dorosłych do wspólnej rywalizacji i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

 


Na otwarcie wakacji - w niedzielę, 28 czerwca ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS pod wodzą prezesa Dariusza Małkowskiego przeprowadzili pokazy ratownictwa wodnego, porady z bezpiecznego wypoczynku nad wodą, prezentowali łódź ratowniczą i zaprosili do wspólnych przejażdżek całe rodziny. W trakcie wakacji WOPR-OS swoją akcję powtórzył także w lipcu i sierpniu.

Reklama

W wakacyjnej ofercie nie zabrakło zajęć z piłki nożnej oraz turniejów dla roczników 2013, 2012, 2011 i 2010, których pomysłodawcą i głównym organizatorem był szkoleniowiec OTS Korona Ostrołęka Piotr Karczewski. W zmaganiach wzięło udział blisko dwustu młodych piłkarzy z całego miasta, jak również gościnnie reprezentanci powiatu ostrołęckiego i Ostrowi Mazowieckiej.

Bardzo ciekawą ofertę Miasto Ostrołęka przygotowało w Parku Wodnym Aquarium. Od poniedziałku, 6 lipca dzieci i młodzież z ważną legitymacją szkolną mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z pływania, skorzystać z gry w kręgle oraz nabyć podstawowe umiejętności z gry w szachy. Miesięczne szkolenie zakończone turniejem poprowadził trener MUKS Tęcza Tadeusz Nalewajk.

Kolejną dyscypliną sportową, która przyciągnęła zawodniczki i zawodników do treningów i wspólnej rywalizacji w turnieju była koszykówka. Zmagania obyły się pod okiem trenera Macieja Kruszewskiego. Na orlikowym korcie szkolenie dla dzieci i młodzieży oraz turnieje nadzorował trener Leszek Bieżuński.

W trakcie wakacji nie zabrakło możliwości szkolenia w zakresie sztuk walki. Na treningi bokserskie zaprosił klub UMKS Victoria Ostrołęka, a zajęcia przeprowadzili Paweł Czartoryski i Daniel Zaręba. Pierwsze kroki w kickboxingu dzieci mogły stawiać w Fight Academy Ostrołęka pod skrzydłami trenera Arkadiusza Ludwiczaka.

W okresie wakacyjnym nie zabrakło także zajęć z podnoszenia ciężarów, za które odpowiadał trener Władysław Niedźwiecki. Wspólnie z klubem zostały przeprowadzone Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu sztangi i odważnika. Zawody na plaży miejskiej stały na wysokim poziomie i z pewnością mogą na stałe wpisać się do kalendarza wakacyjnych imprez.

Reklama

Kolejną propozycją na wakacje dla dzieci były zajęcia z siatkówki organizowane wspólnie z klubem UKS Olimp. Dzięki współpracy z trenerami Renisławem Dmochowskim i Norbertem Majkowskim odbył się turniej siatkówki plażowej oraz turnieje dziki drużyn w hali im. Arkadiusza Gołasia.

W ramach Sportowych Wakacji w Mieście nie zabrakło również treningów z coraz bardziej lubianych przez ostrołęczan zajęć z badmintona prowadzonych przez trenera Mariusza Bacławskiego, a także możliwości rywalizacji w tenisa stołowego.

Strzałem w dziesiątkę okazały się zajęcia dla młodzieży i dorosłych z Energia Centrum Fitness. Dzięki zaangażowaniu Miasta Ostrołęki i trenerki Katarzyny Pędzich w trzy piątkowe wieczory mieszkańcy mogli wziąć udział w zajęciach fitness, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

W wakacyjnej ofercie ponownie pojawił się wyścig australijski oraz rajd rowerowy, na które wspólnie zaprosili Miasto Ostrołęka i Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej. 

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Sportowe Wakacje w Mieście

Więcej zdjęć: Sportowe Wakacje w Mieście

Odsłon: 4893
Komentarzy: 0
15:43, 07.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Czwarte miejsce podczas World Cup 2020 w trójboju siłowym wywalczył Jakub Borkowski. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka był zadowolony ze swojego startu w kategorii open do 100 kg. 24-latek uzbierał 625 kg.

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Kolejny udany start UKS Atleta Ostrołęka, tym razem w wykonaniu najmłodszych zawodników. Kolejne dyplomy, medale i puchary trafiły do młodych sportowców. W sobotę ekipa 12 przyszłych ciężarowców rywalizowała w hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie podczas Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego. 

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Zawodniczka ćwicząca w ostrołęckim Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia" odniosła kolejne sukcesy. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych Federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League została mistrzynią i otarła się o podium. Małgorzata Laska otrzymała złoty medal, piękną statuetkę oraz pełną torbę odżywek.

Sienkiewicz wygrał 'generalkę'. Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

Sienkiewicz wygrał "generalkę". Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

34 zawodników walczyło w szóstej, a zarazem ostatniej kolejce Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Wydarzenie odbyło się bez publiczności, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarno-epidemiologicznych oraz przy zamkniętym lokalu oraz zepsutej maszynie do smarowania torów.

 

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Dogtrekking jest aktywnością, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to dyscyplina sportu, w której organizowane są zawody, ale sprawdza się także jako rekreacyjna i nieco bardziej aktywna forma spaceru ze swoimi czworonogami. Jak to działa?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo