« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 24 października 2020 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kulesza na piątkę. Rekordy 20-latka

Dominik Kulesza wystartował w Międzynarodowym Turnieju im. Jana Hawrylewicza w podnoszeniu ciężarów. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka pojawił się na pomoście wśród 12 zawodników i 12 zawodniczek. Niespełna 21-letni zawodnik pobił rekordy życiowe.

 


Dominik zaliczył wszystkie próby w rwaniu, podchodząc kolejno do 110 kg, 118 kg oraz do 125 kg, pobijając tym samym swój rekord życiowy. W podrzucie rozpoczął od 148 kg, które zaliczył bez problemów. Drugie podejście również miał pewne. 155 kg oznaczało jego nową "życiówkę". W trzeciej próbie atak na 160 kg niestety nie udał się.

Reklama

Ostatecznie nasz zawodnik uplasował się na piątym miejscu z wynikiem 280 kg w dwuboju. Jest to świetny start Dominika, biorąc pod uwagę przerwę, jaką miał od treningów w ostatnich tygodniach oraz fakt, że podobne ciężary dźwigał na treningach, ale z wagą dużo większą. Dominik zrobił kawał dobrej roboty.

- Pojawiłem się na pomoście wśród zawodników z Ostrowii Mazowieckiej, Ciechanowa, Otwocka, Nowego Dworu Mazowieckiego, Siedlce. Był to turniej międzynarodowy, ale nie przyjechał żaden ciężarowiec zza granicy, prawdopodobnie ze względu na aktualną sytuację z COVID-19. Stawka i tak okazała się liczna silna - mówi Dominik Kulesza.

Zawodnik UKS Atleta podkreśla, że w ostatnim czasie zaliczył regres wagi, ale trenował sumiennie i pewnie atakował ciężary. W dwuboju poprawił się o aż 15 kg. Wcześniejsze rekordy w rwaniu i podrzucie to odpowiednio 115 kg i 150 kg.

Reklama

Kuleszy w Siedlcach towarzyszył młodszy brat Marcin, który niedawno wywalczył mistrzostwo Polski podczas Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych do lat 20 oraz klubowy kolega - Jakub Borkowski.

Odsłon: 3035
Komentarzy: 0
14:42, 08.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bez zmian w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej (zdjęcia)

Bez zmian w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej (zdjęcia)

Za nami przedostatnia kolejka w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej. Do końca rozgrywek pozostała jedna seria gier, a także turniej masters. Na szczycie klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej nie doszło do roszad. Wciąż prowadzą Na Luzie Bowling Team oraz Kamil Sienkiewicz.

 

Furia Training Box z sukcesami

Furia Training Box z sukcesami

Kolejna ekipa z naszego terenu wystartowała w Runmageddon 2020. W Warszawie oprócz CrossBox na starcie i mecie pojawili się przedstawiciele Furia Training Box.

Garbulewski najlepszy w łowieniu ryb

Garbulewski najlepszy w łowieniu ryb

21 zawodników wzięło udział w zawodach spinningowych "Z Łodzi", które odbyły się na zalewie w Wykrocie. Organizatorem rywalizacji był Zarząd Koła PZW Narew nr 38. Oprócz łowienia ryb uczestnicy mieli okazję spotkać się przy kawie, herbacie, a na koniec przy obiedzie. Najlepszy okazał się Łukasz Garbulewski. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Załęski, zaś trzecie Łukasz Niedźwiedzki.

Ekipa CrossBox z medalami

Ekipa CrossBox z medalami

W miniony weekend w stolicy odbył się Runmageddon, w którym wystartowali przedstawiciele CrossBox OKA. Ostrołęczanie w rywalizacji drużynowej wywalczyli pierwsze i trzecie miejsce. Najwyższe miejsce - czwarte w grupie kobiet zajęła Agnieszka Mróz oraz Małgorzata Dobkowska.

Pac otarł się o podium

Pac otarł się o podium

W minioną sobotę przedstawiciel z naszego powiatu wziął udział w zawodach crossfit, które odbyły się w Książenicach pod nazwą "CrossStrefa by Axxo vol.1. Dawid Pac zajął miejsce tuż za pudłem. W zmaganiach wzięło udział 41 śmiałków.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo