« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 listopada 2020 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kulesza na piątkę. Rekordy 20-latka

Dominik Kulesza wystartował w Międzynarodowym Turnieju im. Jana Hawrylewicza w podnoszeniu ciężarów. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka pojawił się na pomoście wśród 12 zawodników i 12 zawodniczek. Niespełna 21-letni zawodnik pobił rekordy życiowe.

 


Dominik zaliczył wszystkie próby w rwaniu, podchodząc kolejno do 110 kg, 118 kg oraz do 125 kg, pobijając tym samym swój rekord życiowy. W podrzucie rozpoczął od 148 kg, które zaliczył bez problemów. Drugie podejście również miał pewne. 155 kg oznaczało jego nową "życiówkę". W trzeciej próbie atak na 160 kg niestety nie udał się.

Reklama

Ostatecznie nasz zawodnik uplasował się na piątym miejscu z wynikiem 280 kg w dwuboju. Jest to świetny start Dominika, biorąc pod uwagę przerwę, jaką miał od treningów w ostatnich tygodniach oraz fakt, że podobne ciężary dźwigał na treningach, ale z wagą dużo większą. Dominik zrobił kawał dobrej roboty.

- Pojawiłem się na pomoście wśród zawodników z Ostrowii Mazowieckiej, Ciechanowa, Otwocka, Nowego Dworu Mazowieckiego, Siedlce. Był to turniej międzynarodowy, ale nie przyjechał żaden ciężarowiec zza granicy, prawdopodobnie ze względu na aktualną sytuację z COVID-19. Stawka i tak okazała się liczna silna - mówi Dominik Kulesza.

Zawodnik UKS Atleta podkreśla, że w ostatnim czasie zaliczył regres wagi, ale trenował sumiennie i pewnie atakował ciężary. W dwuboju poprawił się o aż 15 kg. Wcześniejsze rekordy w rwaniu i podrzucie to odpowiednio 115 kg i 150 kg.

Reklama

Kuleszy w Siedlcach towarzyszył młodszy brat Marcin, który niedawno wywalczył mistrzostwo Polski podczas Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych do lat 20 oraz klubowy kolega - Jakub Borkowski.

Odsłon: 3714
Komentarzy: 0
14:42, 08.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Czwarte miejsce podczas World Cup 2020 w trójboju siłowym wywalczył Jakub Borkowski. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka był zadowolony ze swojego startu w kategorii open do 100 kg. 24-latek uzbierał 625 kg.

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Kolejny udany start UKS Atleta Ostrołęka, tym razem w wykonaniu najmłodszych zawodników. Kolejne dyplomy, medale i puchary trafiły do młodych sportowców. W sobotę ekipa 12 przyszłych ciężarowców rywalizowała w hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie podczas Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego. 

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Zawodniczka ćwicząca w ostrołęckim Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia" odniosła kolejne sukcesy. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych Federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League została mistrzynią i otarła się o podium. Małgorzata Laska otrzymała złoty medal, piękną statuetkę oraz pełną torbę odżywek.

Sienkiewicz wygrał 'generalkę'. Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

Sienkiewicz wygrał "generalkę". Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

34 zawodników walczyło w szóstej, a zarazem ostatniej kolejce Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Wydarzenie odbyło się bez publiczności, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarno-epidemiologicznych oraz przy zamkniętym lokalu oraz zepsutej maszynie do smarowania torów.

 

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Dogtrekking jest aktywnością, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to dyscyplina sportu, w której organizowane są zawody, ale sprawdza się także jako rekreacyjna i nieco bardziej aktywna forma spaceru ze swoimi czworonogami. Jak to działa?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo