« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 21 października 2020 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Bardzo dobry start ma za sobą Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka wywalczyła siódme miejsce podczas Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora w kategorii masters w podnoszeniu ciężarów. Jak znalazła się w świecie dźwigania? Jakie ma marzenia?

 


Królowa Kurpiowskiej Sztangi - Justyna Niedzwiecka zaliczyła sześć podejść. W rwaniu uzyskała 36 kg, 37 kg i 39 kg. Z kolei w podrzucie zaliczyła 48 kg, 50 kg i 52 kg. To jej trzy rekordy życiowe. Justyna wywalczyła siódme miejsce.

Reklama

Rozmowa z Justyną Niedzwiecką, zawodniczką UKS Atleta Ostrołęka
Miłość zaczęła się przypadkowo

Jak podsumujesz start w Konstantynowie Łódzkim?
- Był to dla mnie bardzo udany start. Po dłuższej przerwie nieobecności zaprezentowałam się na podeście. Jestem bardzo zadowolona z wyników.

Nie każdy bije rekordy życiowe...
- Dokładnie. Wyniki, które uzyskałam bardzo mnie satysfakcjonują. To moje kolejne trzy rekordy życiowe.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z dźwiganiem?
- Przypadkowo. Od zawsze byłam bardzo aktywna fizycznie. Wcześniej trenował Kung Fu, ale kontuzja kolana sprawiła, że musiałam trochę przystopować. W 2018 roku podczas Aktywnych Wakacji zorganizowanych w Obierwi przez Stowarzyszenie Projekt Radomir, na zajęcia pokazowe przyjechał trener Władysław Niedźwiecki z UKS Atleta Ostrołęka. Zaprezentował dzieciakom tą dyscyplinę sportu oraz wielobój atletyczny, który przygotowuje dzieci do podnoszenia ciężarów. Zaprosił również dzieci i rodziców na treningi w Ostrołęce. Postanowiłam spróbować i spodobało mi się. Przymierzam się aktualnie do zmiany dyscypliny. Ostatnio interesuje mnie crossfit i trójbój siłowy.

Jakie masz osiągnięcia na swoim koncie?
- Pierwszy rekord Polski uzyskałam podczas debiutu na zawodach międzynarodowych o Pucharu Polski masters w podnoszeniu ciężarów, Podczas Memoriału Ryszarda Białczaka w Trzciance uzyskałam wynik 79 kg (w rwaniu 34 kg, zaś w podrzucie 45 kg). To były pierwsze zawody w moim życiu po trzech miesiącach treningu pod okiem trenera Władysława. 

Z tego co wiem, wywalczyłaś również mistrzostwo kraju...
- Kolejne mistrzostwo Polski uzyskałam w swojej wadze i kategorii wiekowej na XXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów w Kwidzynie w zeszłym roku. Poprawiłam swoje wyniki. Skończyłam dwubój z wynikiem 85 kg (rwanie 35 kg, podrzut 50 kg).

Jak na to patrzą bliscy?
- Początkowo byli przerażeni. Mówili, że jest to niezdrowe, wręcz grozi urazem lub kontuzją na całe życie. Dzisiaj, gdy dowiedzieli się jak wyglądają treningi, że bardzo ważna jest technika i prawidłowe ustawienie całego ciała, są ze mnie bardzo dumni. Wiedzą, że to co robię, sprawia mi ogromną przyjemność.

Reklama

Ile razy w tygodniu ćwiczysz?
- W siłowni UKS Atleta Ostrołęka w hali im. Arkadiusza Gołasia pojawiam się trzy razy w tygodniu. Zajęcia trwają półtorej godziny, a czasami dwie. Przed zmaganiami w Konstantynowie Łódzkim ćwiczyłam bardzo intensywnie. Trener poświęcał mi więcej uwagi i spotykaliśmy się częściej przy specjalistycznym sprzęcie.

Odsłon: 9494
Komentarzy: 2
10:31, 12.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Furia Training Box z sukcesami

Furia Training Box z sukcesami

Kolejna ekipa z naszego terenu wystartowała w Runmageddon 2020. W Warszawie oprócz CrossBox na starcie i mecie pojawili się przedstawiciele Furia Training Box.

Garbulewski najlepszy w łowieniu ryb

Garbulewski najlepszy w łowieniu ryb

21 zawodników wzięło udział w zawodach spinningowych "Z Łodzi", które odbyły się na zalewie w Wykrocie. Organizatorem rywalizacji był Zarząd Koła PZW Narew nr 38. Oprócz łowienia ryb uczestnicy mieli okazję spotkać się przy kawie, herbacie, a na koniec przy obiedzie. Najlepszy okazał się Łukasz Garbulewski. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Załęski, zaś trzecie Łukasz Niedźwiedzki.

Ekipa CrossBox z medalami

Ekipa CrossBox z medalami

W miniony weekend w stolicy odbył się Runmageddon, w którym wystartowali przedstawiciele CrossBox OKA. Ostrołęczanie w rywalizacji drużynowej wywalczyli pierwsze i trzecie miejsce. Najwyższe miejsce - czwarte w grupie kobiet zajęła Agnieszka Mróz oraz Małgorzata Dobkowska.

Pac otarł się o podium

Pac otarł się o podium

W minioną sobotę przedstawiciel z naszego powiatu wziął udział w zawodach crossfit, które odbyły się w Książenicach pod nazwą "CrossStrefa by Axxo vol.1. Dawid Pac zajął miejsce tuż za pudłem. W zmaganiach wzięło udział 41 śmiałków.

 

Kulesza i Trzciński dźwigali 'fajery'

Kulesza i Trzciński dźwigali "fajery"

W miniony weekend w Gdańsku odbyły się 24. Mistrzostwa Polski Juniorek i 64. Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście na północy Polski zaprezentowali się dwaj przedstawiciele UKS Atleta Ostrołęka. Podopieczni Władysława Niedźwieckiego wystąpili w gronie najlepszych zawodników w kraju.

 

» Wasze komentarze

Ada @ 16:26, 12.09.2020r. IP: *.*.23.105

Aktywna i bardzo kreatywna w różnych w dziedzinach. Brawo Justa

Ol @ 07:55, 13.09.2020r. IP: *.*.35.61

Nie zmieniaj dyscypliny, tu masz jeszcze wiele do zdziałania.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo