« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 21 września 2020 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

Moja Ostrołęka

Aktualności

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Bardzo dobry start ma za sobą Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka wywalczyła siódme miejsce podczas Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora w kategorii masters w podnoszeniu ciężarów. Jak znalazła się w świecie dźwigania? Jakie ma marzenia?

 


Królowa Kurpiowskiej Sztangi - Justyna Niedzwiecka zaliczyła sześć podejść. W rwaniu uzyskała 36 kg, 37 kg i 39 kg. Z kolei w podrzucie zaliczyła 48 kg, 50 kg i 52 kg. To jej trzy rekordy życiowe. Justyna wywalczyła siódme miejsce.

Reklama

Rozmowa z Justyną Niedzwiecką, zawodniczką UKS Atleta Ostrołęka
Miłość zaczęła się przypadkowo

Jak podsumujesz start w Konstantynowie Łódzkim?
- Był to dla mnie bardzo udany start. Po dłuższej przerwie nieobecności zaprezentowałam się na podeście. Jestem bardzo zadowolona z wyników.

Nie każdy bije rekordy życiowe...
- Dokładnie. Wyniki, które uzyskałam bardzo mnie satysfakcjonują. To moje kolejne trzy rekordy życiowe.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z dźwiganiem?
- Przypadkowo. Od zawsze byłam bardzo aktywna fizycznie. Wcześniej trenował Kung Fu, ale kontuzja kolana sprawiła, że musiałam trochę przystopować. W 2018 roku podczas Aktywnych Wakacji zorganizowanych w Obierwi przez Stowarzyszenie Projekt Radomir, na zajęcia pokazowe przyjechał trener Władysław Niedźwiecki z UKS Atleta Ostrołęka. Zaprezentował dzieciakom tą dyscyplinę sportu oraz wielobój atletyczny, który przygotowuje dzieci do podnoszenia ciężarów. Zaprosił również dzieci i rodziców na treningi w Ostrołęce. Postanowiłam spróbować i spodobało mi się. Przymierzam się aktualnie do zmiany dyscypliny. Ostatnio interesuje mnie crossfit i trójbój siłowy.

Jakie masz osiągnięcia na swoim koncie?
- Pierwszy rekord Polski uzyskałam podczas debiutu na zawodach międzynarodowych o Pucharu Polski masters w podnoszeniu ciężarów, Podczas Memoriału Ryszarda Białczaka w Trzciance uzyskałam wynik 79 kg (w rwaniu 34 kg, zaś w podrzucie 45 kg). To były pierwsze zawody w moim życiu po trzech miesiącach treningu pod okiem trenera Władysława. 

Z tego co wiem, wywalczyłaś również mistrzostwo kraju...
- Kolejne mistrzostwo Polski uzyskałam w swojej wadze i kategorii wiekowej na XXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów w Kwidzynie w zeszłym roku. Poprawiłam swoje wyniki. Skończyłam dwubój z wynikiem 85 kg (rwanie 35 kg, podrzut 50 kg).

Jak na to patrzą bliscy?
- Początkowo byli przerażeni. Mówili, że jest to niezdrowe, wręcz grozi urazem lub kontuzją na całe życie. Dzisiaj, gdy dowiedzieli się jak wyglądają treningi, że bardzo ważna jest technika i prawidłowe ustawienie całego ciała, są ze mnie bardzo dumni. Wiedzą, że to co robię, sprawia mi ogromną przyjemność.

Reklama

Ile razy w tygodniu ćwiczysz?
- W siłowni UKS Atleta Ostrołęka w hali im. Arkadiusza Gołasia pojawiam się trzy razy w tygodniu. Zajęcia trwają półtorej godziny, a czasami dwie. Przed zmaganiami w Konstantynowie Łódzkim ćwiczyłam bardzo intensywnie. Trener poświęcał mi więcej uwagi i spotykaliśmy się częściej przy specjalistycznym sprzęcie.

Odsłon: 8020
Komentarzy: 2
10:31, 12.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Zmierz się w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej

Lubisz kulę z dziurami na palce? Weź udział w Ostrołęckiej Lidze Bowlingowej. Pierwszy turniej odbędzie się 21 września, zaś zakończenie 30 października. Organizatorzy - Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w rywalizacja. Emocje są gwarantowane.

 

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

Ciecierski i Piotrowski przejechali 1008 kilometrów (zdjęcia)

W XII Ultramaratonie Kolarskim "Bałtyk - Bieszczady Tour 2020 Jaza Non-Stop" wzięło udział dwóch przedstawicieli z naszego powiatu. Michał Ciecierski z Miastkowa oraz Zdzisław Piotrowski z Ostrołęki (KK24h). Przejechali 1008 kilometrów. Wystartowali z rampy promu Bielik w Świnoujściu, zaś meta miała miejsce w Zajeździe Caryńska w Ustrzykach Górnych. 

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Mistrzyni Aneta Bagińska-Gąska. Przed nią mistrzostwa świata

Reprezentantka powiatu ostrołęckiego wzięła udział w zawodach IBFF/WPF. W Siedlcach Aneta Bagińska-Gąska zwyciężyła w rywalizacji w kategorii figure fitness soft. 33-latka dostąpiła wielkiego zaszczytu, gdyż uzyskała powołania do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata IBFF w Kulturystyce i Fitness 2020. Już 19 września wystartuje na Słowenii.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

 

Kulesza na piątkę. Rekordy 20-latka

Kulesza na piątkę. Rekordy 20-latka

Dominik Kulesza wystartował w Międzynarodowym Turnieju im. Jana Hawrylewicza w podnoszeniu ciężarów. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka pojawił się na pomoście wśród 12 zawodników i 12 zawodniczek. Niespełna 21-letni zawodnik pobił rekordy życiowe.

 

» Wasze komentarze

Ada @ 16:26, 12.09.2020r. IP: *.*.23.105

Aktywna i bardzo kreatywna w różnych w dziedzinach. Brawo Justa

Ol @ 07:55, 13.09.2020r. IP: *.*.35.61

Nie zmieniaj dyscypliny, tu masz jeszcze wiele do zdziałania.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo