« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 31 października 2020 r., imieniny Alfonsa, Urbana, Krzysztofa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Miłość zaczęła się przypadkowo - rozmowa z Justyną Niedzwiecką

Bardzo dobry start ma za sobą Justyna Niedzwiecka. Zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka wywalczyła siódme miejsce podczas Grand Prix im. Jerzego Jaśniaka Seniora w kategorii masters w podnoszeniu ciężarów. Jak znalazła się w świecie dźwigania? Jakie ma marzenia?

 


Królowa Kurpiowskiej Sztangi - Justyna Niedzwiecka zaliczyła sześć podejść. W rwaniu uzyskała 36 kg, 37 kg i 39 kg. Z kolei w podrzucie zaliczyła 48 kg, 50 kg i 52 kg. To jej trzy rekordy życiowe. Justyna wywalczyła siódme miejsce.

Reklama

Rozmowa z Justyną Niedzwiecką, zawodniczką UKS Atleta Ostrołęka
Miłość zaczęła się przypadkowo

Jak podsumujesz start w Konstantynowie Łódzkim?
- Był to dla mnie bardzo udany start. Po dłuższej przerwie nieobecności zaprezentowałam się na podeście. Jestem bardzo zadowolona z wyników.

Nie każdy bije rekordy życiowe...
- Dokładnie. Wyniki, które uzyskałam bardzo mnie satysfakcjonują. To moje kolejne trzy rekordy życiowe.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z dźwiganiem?
- Przypadkowo. Od zawsze byłam bardzo aktywna fizycznie. Wcześniej trenował Kung Fu, ale kontuzja kolana sprawiła, że musiałam trochę przystopować. W 2018 roku podczas Aktywnych Wakacji zorganizowanych w Obierwi przez Stowarzyszenie Projekt Radomir, na zajęcia pokazowe przyjechał trener Władysław Niedźwiecki z UKS Atleta Ostrołęka. Zaprezentował dzieciakom tą dyscyplinę sportu oraz wielobój atletyczny, który przygotowuje dzieci do podnoszenia ciężarów. Zaprosił również dzieci i rodziców na treningi w Ostrołęce. Postanowiłam spróbować i spodobało mi się. Przymierzam się aktualnie do zmiany dyscypliny. Ostatnio interesuje mnie crossfit i trójbój siłowy.

Jakie masz osiągnięcia na swoim koncie?
- Pierwszy rekord Polski uzyskałam podczas debiutu na zawodach międzynarodowych o Pucharu Polski masters w podnoszeniu ciężarów, Podczas Memoriału Ryszarda Białczaka w Trzciance uzyskałam wynik 79 kg (w rwaniu 34 kg, zaś w podrzucie 45 kg). To były pierwsze zawody w moim życiu po trzech miesiącach treningu pod okiem trenera Władysława. 

Z tego co wiem, wywalczyłaś również mistrzostwo kraju...
- Kolejne mistrzostwo Polski uzyskałam w swojej wadze i kategorii wiekowej na XXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów w Kwidzynie w zeszłym roku. Poprawiłam swoje wyniki. Skończyłam dwubój z wynikiem 85 kg (rwanie 35 kg, podrzut 50 kg).

Jak na to patrzą bliscy?
- Początkowo byli przerażeni. Mówili, że jest to niezdrowe, wręcz grozi urazem lub kontuzją na całe życie. Dzisiaj, gdy dowiedzieli się jak wyglądają treningi, że bardzo ważna jest technika i prawidłowe ustawienie całego ciała, są ze mnie bardzo dumni. Wiedzą, że to co robię, sprawia mi ogromną przyjemność.

Reklama

Ile razy w tygodniu ćwiczysz?
- W siłowni UKS Atleta Ostrołęka w hali im. Arkadiusza Gołasia pojawiam się trzy razy w tygodniu. Zajęcia trwają półtorej godziny, a czasami dwie. Przed zmaganiami w Konstantynowie Łódzkim ćwiczyłam bardzo intensywnie. Trener poświęcał mi więcej uwagi i spotykaliśmy się częściej przy specjalistycznym sprzęcie.

Odsłon: 9740
Komentarzy: 2
10:31, 12.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sienkiewicz wygrał 'generalkę'. Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

Sienkiewicz wygrał "generalkę". Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

34 zawodników walczyło w szóstej, a zarazem ostatniej kolejce Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Wydarzenie odbyło się bez publiczności, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarno-epidemiologicznych oraz przy zamkniętym lokalu oraz zepsutej maszynie do smarowania torów.

 

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Dogtrekking jest aktywnością, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to dyscyplina sportu, w której organizowane są zawody, ale sprawdza się także jako rekreacyjna i nieco bardziej aktywna forma spaceru ze swoimi czworonogami. Jak to działa?

Prezes chodzi w złocie. Janczewski mistrzem (zdjęcia)

Prezes chodzi w złocie. Janczewski mistrzem (zdjęcia)

Dwójka reprezentantów UKS Atleta Ostrołęka wystartowała w XXX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. W Piekarach Śląskich nasi przedstawiciele sięgnęli po złote medale. Z tytuły najlepszych cieszyli się: Justyna Niedzwiecka - mistrzyni Polski z 2019 roku, pięciokrotna rekordzistka Polski oraz Karol Janczewski - srebrny medalista mistrzostw z 2016 i 2019 roku.

Duszak z podwójnym złotem. Staśkiewicz z brązem

Duszak z podwójnym złotem. Staśkiewicz z brązem

W ubiegły weekend odbył się Top Master Kobyłka Teqball - pierwszy z czterech turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata. Z każdego kraju wyłaniana jest osoba bądź para poprzez największą ilość zgromadzonych punktów, która będzie reprezentować nasz kraj na najbliższym mundialu.

 

UKS Atleta Ostrołęka jest mocny (zdjęcia)

UKS Atleta Ostrołęka jest mocny (zdjęcia)

W minioną sobotę w Siedlcach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów w podnoszeniu ciężarów. Podopieczni Władysława Niedźwieckiego spisali się bardzo dobrze. Wywalczyli drugie i trzecie miejsce w rywalizacji grupowej oraz pięć medali w zmaganiach indywidualnych.

 

» Wasze komentarze

Ada @ 16:26, 12.09.2020r. IP: *.*.23.105

Aktywna i bardzo kreatywna w różnych w dziedzinach. Brawo Justa

Ol @ 07:55, 13.09.2020r. IP: *.*.35.61

Nie zmieniaj dyscypliny, tu masz jeszcze wiele do zdziałania.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo