Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Ale powrót KS CK Troszyn! (zdjęcia, wideo)

Po przegranej 0:3 z Huraganem Wołomin piłkarze Marcina Truszkowskiego chcieli przełamania. W sobotę do Troszyna przyjechał Hutnik Warszawa. W 80 minucie zespół Marcina Truszkowskiego przegrywał różnicą dwóch goli, a zdołał zremisować! W doliczonym czasie gry beniaminek wyrównał z rzutu karnego.

Prowadzenie dla gości dał Paweł Giel. 31-latek mający w CV grę w GKS Bełchatów, Warcie Poznań, Odrze Opole, Stali Stalowa Wola czy Stali Rzeszów okazał się najsprytniejszy w polu karnym. Podwyższył zaledwie 17-letni Maciej Knap. W 82 minucie zespół z Troszyna zdobył gola kontaktowego za sprawą Marcina Kraski, który huknął z 16 metrów. W doliczonym czasie gry jeden z graczy gości zagrał ręką w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Odpowiedzialność na swoje barki wziął Kamil Majkowski. 31-latek uderzył w lewy róg bramkarza, kompletnie go myląc.

- Pokazaliśmy charakter. Z przebiegu spotkania nie wynikało, że możemy przegrać. Straciliśmy głupio bramki. Oczywiście, Hutnik miał swoje okazje. Przespaliśmy pierwszą połowę, która zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Po stracie drugiej bramki wszyscy kibice i ja zobaczyliśmy drużynę, która wierzy w powodzenie. Chciałbym widzieć swoją ekipę w każdym starciu. Pokazali serce, wiarę w końcowy sukces. Dłonie aż same składały się do braw. Jestem dumny z chłopców. Tak naprawdę jest mało drużyn, które potrafiłyby się podnieść. Czapki z głów - mówi Marcin Truszkowski, opiekun KS CK Troszyn.

Jak przyznaje szkoleniowiec, Kamil Majkowski był wyznaczony do wykonania rzutu karnego. Spisał się bez zarzutu. Trafił i zdobył swoją kolejną bramkę w bieżących rozgrywkach. Truszkowski podkreśla, że podczas treningu strzeleckiego "Maja" bardzo rzadko się myli. Dodaje, iż był przekonany, że napastnik wykorzysta "jedenastkę".

- Kolejny raz okazało się, że mamy wyrównaną ekipę. Ci, którzy wchodzili na boisko z ławki rezerwowych dawali jakość. Mam na myśli: Arka Kowalczyka, Marcina Kraskę, Bartka Gąskę, Patryka Gumowskiego, Kacpra Bałasa. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Goście mieli problemy, by wyjść z własnej połowy - kończy Truszkowski.

19 września KS CK pojedzie do Mławy. O godz. 11 Paweł Modzelewski i spółka zagrają z Mławianką.

KS CK Troszyn - Hutnik Warszawa 2:2 (0:0)

Bramki: Kraska 82', Majkowski 90+3' - Giel 70', Knap 70'.
KS CK Troszyn: Kowalski - Dzbeński, Kamionowski (46' Gąska), Malinowski, Przemysław Modzelewski, Górski, M. Świderski (70' Kraska), Ł. Świderski (80' Kowalczyk), Stepnowski (60' Gumowski), Dzwonkowski (75' Bałas), Majkowski.