Piątek, 30 października 2020 r., imieniny Zenobii, Przemysława, Edmunda

Złoto Oli, srebro Alicji, brąz sztafety

Trzy medale przywieźli przedstawiciele Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki z Międzywojewódzkich Mistrzostw do lat 16. W Ciechanowie zaprezentowali się podopieczni Bartosza Witkowskiego oraz Katarzyny i Konrada Szusterów. Na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Dobkowska.

14-letnia podopieczna Witkowskiego po raz kolejny potwierdziła swoje duże możliwości. Dobkowska wygrała konkurs skoku wzwyż. W najlepszej próbie uzyskała 158 cm.

Wicemistrzynią została podopieczna Katarzyny i Konrada Szusterów. Alicja Prusik zakończyła zmagania w konkursie skoku w dal z wynikiem 4,84 m.

Na najniższym stopniu podium uplasowała się sztafeta 4 x 100 m. Aleksandra Dobkowska, Oliwia Napiórkowska, Alicja Prusik oraz Karolina Golon przebiegły trasę w czasie 55,33 s.

Piąte miejsce w pchnięciu kulą (5 kg) wywalczył Miłosz Dembiński. 14-latek uzyskał 10,73 m, co jest jego nowym rekordem życiowym. Zawodnik szkolony przez małżeństwo Szusterów w Ciechanowie zrobił jeszcze jedną "życiówkę", rzucając dyskiem (1 kg) 32,85 m. Dało mu to siódmą lokatę.

Ponadto w zawodach wystartowały: Oliwia Napiórkowska, która w skoku w dal uzyskała 4,46 m, Karolina Golon w tej samej konkurencji pobiła "życiówkę", która wynosi 3,81 m, zaś na 100 m wystartowała Emilia Owczarska. 15,63 s to jej nowy rekord życiowy.