Środa, 21 października 2020 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Jantarki rozbiły warszawianki. Mamy finał (zdjęcia)

W środowe popołudnie piłkarki z Ostrołęki nie dały szans zespołowi grającemu ligę wyżej od naszych. Podopieczne Rafała Koska ograły 7:1 WAP Warszawa w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Pierwsze 20 minut spotkania nie wskazywało na tak okazałe zwycięstwo, ponieważ Jantarki nie wykorzystywały stwarzanych sytuacji. A było ich co najmniej z pięć. Najlepszą miała Klaudia Płoska po indywidualnym rajdzie Magdaleny Dąbrowskiej na skrzydle i precyzyjnym dośrodkowaniu wprost na głowę. Strzał z kilku metrów obroniła bardzo dobrze dysponowana bramkarka rywalek.

Przełamanie przyszło w 22 minucie. Kinga Lebuda popisała się niecodziennym "centrostrzałem" i w tym momencie worek z bramkami się rozwiązał. Już po kilku minutach na listę strzelców wpisała się Płoska, dla której była to pierwsza bramka w meczu o punkty po powrocie do Ostrołęki. Przed przerwą bramki zdobyły jeszcze Aleksandra Draba i Julita Pietruczuk. Rywalki odpowiedziały zdobyciem gola z kontrataku. Do przerwy jeszcze tylko raz zagroziły bramce strzeżonej przez Elwirę Peczyńską, ale nasza golkiperka wspaniale wybroniła strzał sam na sam.

- Po przerwie pierwsze minuty było dość nerwowe z naszej strony i chyba to był jedyny moment, gdy rywalki próbowały odwrócić losy spotkania. Nie wykorzystały jednak stałych fragmentów gry. My wróciliśmy do tego, co prezentowaliśmy w pierwszej połowie. Drogę do siatki piłka znalazła jeszcze po strzałach Klaudii Płoskiej i dwukrotnie Oliwii Piersy - mówi Rafał Kosek, opiekun Jantaru.

Rywalem piłkarek z Ostrołęki w finale wojewódzkim będzie MUKS Praga II Warszawa, który wczoraj wygrał 2:1 z AKS Zły Warszawa. Spotkanie odbędzie się 23 września. Z kolei w najbliższą niedzielę seniorki zagrają na wyjeździe mecz ligowy z FUKS Pułtusk. Początek o godz. 15:00.

Jantar Ostrołęka - WAP Warszawa 7:1 (4:1)
Bramki: Płoska x2, Piersa x2, Lebuda, Draba, Pietruczuk.
Jantar: Peczyńska - Duszak, Rosłon, E. Pietruczuk, Chludzińska, Draba, Piersa, J. Pietruczuk, Lebuda, Dąbrowska, Płoska. Ponadto grały: Pych, Galarska, Prusińska, Olender, Koper.