Korona spadła Narwi

Pierwsza porażka drużyny Andrzeja Sieradzkiego. Narew uległa Koronie Szydłowo. Ostrołęczanie do przerwy przegrywali 0:1 z gospodarzami. Po przerwie było jeszcze gorzej. Przegrana przy jednoczesnym zwycięstwie Żbika Nasielsk z Błękitnymi Raciąż oznacza, że nasi spadli na drugie miejsce w tabeli.

Gracze Narwi tylko przez chwilę mieli powody do zadowolenia. Kamil Jastrzębski zmniejszył straty i nasi przegrywali 1:3. Gracz z Ostrołęki wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony od Przemysława Olesińskiego. Gospodarze nie pozwolili na nic więcej i w końcówce zdobyli bramkę na 4:1, która przypieczętowała triumf Korony.

- Pierwsza połowa, jak i cały mecz to słaba postawa naszego zespołu. Nie ustrzegliśmy się błędów indywidualnych i zostaliśmy pokarani. Już na początku spotkania zostaliśmy ostrzeżeni, gdyż gospodarze mieli słupek. To był znak ostrzegawczy - mówi Andrzej Sieradzki.

Szkoleniowiec przyznaje, że po przerwie mimo złego wyniku, drużyna mogła wrócić do gry. - Mieliśmy gola na 2:3, jednak nie został on uznany. Gdyby tak się stało, być może bylibyśmy w stanie odmienić losy starcia. Mieliśmy pół godziny. Niestety, miejscowi nas dobili i było po meczu - dodaje.

W drużynie nie mogło zagrać trzech ważnych zawodników. Mateusz Pełtak doznał kontuzji kolana, Piotr Strzeżysz leczy uraz mięśniowy, zaś Wojciech Skorupka podczas ostatniego spotkania doznał złamania kości twarzy i w piątek przeszedł operację. Do gry wróci najwcześniej za miesiąc.

Dla gospodarzy była to czwarta wygrana w ósmym meczu. Przed tygodniem Korona sprawiała dużą niespodziankę, wygrywając 1:0 z MKS Ciechanów i to na ich terenie.

Szansa na rehabilitację już 26 września (sobota). O godz. 16:00 Narew podejmie Wkrę Bieżuń, która w tej kolejce uległa 0:1 ekipie z Ciechanowa.

Wcześniej, bo 23 września (środa) o godz. 16:00 ostrołęczanie zmierzą się na wyjeździe z PAF Płońsk w meczu ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.