« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 28 listopada 2020 r., imieniny Zdzisława, Lesława, Gościerada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Moszczyński wicemistrzem kraju!

Pięcioro podopiecznych Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięło udział w Mistrzostwach Polski do lat 18 w lekkiej atletyce. W Radomiu zaprezentowali się: Sebastian Moszczyński, Karolina Grzeszczyk, Patrycja Przybysz, Dominik Kowalczyk oraz Kornelia Szymczyk. 

 Najlepiej spisał się Sebastian Moszczyński. Podopieczny Roberta Nazarkiewicz stanął na drugim stopniu podium. 17-latek w najlepszej próbie skoczył 204 cm, tyle samo co Piotr Jaroszkiewicz z AZS AWF Biała Podlaska i Damian Donakowski z Olimpii Grudziądz. Dlaczego zawodnik OKLA nie został mistrzem? Pokonał przeszkodę za drugim podejściem podobnie jak Donakowski i obaj zostali wicemistrzami Polski. Jaroszkiewicz zaliczył 204 cm za pierwszą próbą i odebrał złoto. 

Reklama


Ósmą lokatę w rzucie dyskiem (1 kg) wywalczyła Karolina Grzeszczyk. 16-letnia podopieczna Katarzyny i Konrada Szusterów uzyskała 36,41 m w najlepszym podejściu. Jeszcze lepiej wypadła w eliminacjach, gdzie z wynikiem 37,17 m ustanowiła rekord życiowy.

Jedenasta w pchnięciu kulą (3 kg) była Patrycja Przybysz. 17-latka zakończyła konkurs z wynikiem 12,51 m. Patrycja jest podopieczna małżeństwa Szusterów.

Reklama

Trzynasty na 1500 m był Dominik Kowalczyk z czasem 4:18,44 s, zaś jego równolatka 16-letnia Kornelia Szymczyk była osiemnasta na 400 m przez płotki z czasem 67,75 s. Oboje są podopiecznymi Bartosza Witkowskiego.

 

Odsłon: 1637
Komentarzy: 1
23:13, 21.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Srebra Kasi i Dominika przed wyjazdem do Kwidzyna

Srebra Kasi i Dominika przed wyjazdem do Kwidzyna

Dwa tytuły wicemistrzowskie oraz dwa szóste miejsca to wyniki osiągnięte przez reprezentację Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki podczas Mistrzostw Mazowsza w Biegach Przełajowych rozegranych na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Dobry sprawdzian Siódemki

Dobry sprawdzian Siódemki

Siedmioro przedstawicieli Siódemki Ostrołęka wystartowało na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie podczas Mistrzostw Mazowsza w Biegach Przełajowych. Czwórka zawodników uplasowało się w pierwszej "dziesiątce" zmagań.

Wierzbowska czwarta, Kuklińska dziewiąta

Wierzbowska czwarta, Kuklińska dziewiąta

Dwie zawodniczki Siódemki Ostrołęka w Pasłęku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych z udziałem zawodników i klubów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Nasze reprezentantki spisały się bardzo dobrze. Uczestniczyły w rywalizacji na 2500 metrów.

Bartosik odznaczona przez prezydenta Kulika

Bartosik odznaczona przez prezydenta Kulika

Ewa Bartosik potwierdza, że pesel to tylko dodatek do życia. 69-latka cieszy się zdrowiem i uprawia sport. W sierpniu zaliczyła znakomity występ podczas 30. Mistrzostw Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Mieszkanka Ostrołęki wywalczyła w Lublinie trzy złote medale.

Nasi ćwiczyli w Szklarskiej Porębie i Spale

Nasi ćwiczyli w Szklarskiej Porębie i Spale

W niedzielę zawodnicy Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki zakończyli swoje zgrupowania. Podopieczni Bartosz Witkowskiego; Kornelia Szymczyk i Eliasz Napiórkowski trenowali w Szklarskiej Porębie pod okiem Roberta Kędziory. Z kolei podopieczny trenerki Pauliny Pawłowskiej Dominik Kowalczyk ćwiczył w Spale u boku Wiesława Paradowskiego. 

 

» Wasze komentarze

Janusz @ 16:12, 22.09.2020r. IP: *.*.156.136

Gratulacje dla Was młodzi.Miło czytać o osiągnięciach mieszkańców naszego miasta. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę samych sukcesów.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo