Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Z nieba do piekła Jantarek. Puchar później

Piłkarki Jantaru mają za sobą kolejny mecz ligowy. Podopieczne Rafała Koska podzieliły się punktami z FUKS Brix Pułtusk w meczu wyjazdowym. Emocji w samym spotkaniu było bardzo dużo, a to niekoniecznie dobrze wpłynęło na grę ostrołęczanek. Fakt, iż tylko jeden sędzia prowadził mecz na pewno nie pomagał.

- Większą część spotkania przeważaliśmy, a zespół rywalek próbował wyprowadzać kontrataki. Na przerwę schodziliśmy z minimalnym prowadzeniem. W polu karnym faulowana była Aleksandra Draba, a pewnym strzałem z 11 metrów, bramkarkę miejscowych pokonała Oliwia Piersa. Po przerwie dalej przeważaliśmy, co udało się nam poprzeć dwiema bramkami. Najpierw w polu karnym dobrze odnalazła się Magdalena Dąbrowska, a kilka minut później rzut wolny na piękną bramkę zamieniła Oliwia Piersa - mówi Rafał Kosek, szkoleniowiec dziewcząt.

Mało kto się w tym momencie spodziewał, że Jantarki nie dowiozą zwycięstwa do końca. Niestety piłka po raz kolejny pokazała, że jest nieprzewidywalna, a na placu gry zaczęły się dziać dziwne rzeczy... Niestety dla naszych, rywalki potrafiły te dziwne rzeczy zamienić na trzy gole. Ostatni z nich padł w pierwszej minucie doliczonego czasu gry.

FUKS Brix Pułtusk - Jantar Ostrołęka 3:3 (0:1)
Jantar: Piersa x2, Dąbrowska.
Jantar: Peczyńska, Lebuda, Rosłon, Duszak, E. Pietruczuk, Draba, Piersa, J. Pietruczuk, Dąbrowska, Chludzińska, Płoska. Ponadto grały: Galarska, Pych, Prusińska, Lis, Olender.

Puchar później
23 września miał odbyć się finał wojewódzki Pucharu Polski. Z powodu awarii oświetlenia został przełożony na 30 września na godz. 17:30. Podopieczne Koska zagrają w nim z Pragą II Warszawa. Mecz odbędzie się w stolicy.

10 Pogoń Siedlce 2 0 0 27

Następna kolejka (27.09., godz. 16:00): Jantar - GOSiRki, Pogoń - Legia, Ostrovia - Żbik, KS II Raszyn - KS Wilanów, Vulcan - FUKS Pułtusk.