« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Masters 2020 rozpoczęty. Kosowski lepszy od Muracha

Najważniejszy turniej sezon już trwa. Od czwartku do niedzieli odbędą się spotkania najlepszych w sezonie 2020 w rankingu open OST. To nie lada gratka dla kibiców tenisa ziemnego oraz dla tych, którzy jeszcze do końca nie są przekonani, że tenis ziemny jest najpiękniejszym sportem na ziemi. 

 


Z turnieju z powodu kontuzji wycofał się Piotr Mrozek, a jego miejsce zajął kolejny w rankingu Rafał Boryszewski. W piątek i sobotę odbędą się mecze grupowe. Do półfinaółów wejdzie po dwóch najlepszych graczy. Najważniejsze spotkania odbędą się w niedzielę na kortach przy ul. Hallera 10. 
W pierwszym spotkaniu Wiktor Kosowski ograł 2:0 (6:3, 6:2) Bartosza Muracha, czyli ubiegłorocznego zwycięzcę turnieju. Wówczas w decydującej batalii, po trzech setach, pokonał Jordana Czapskiego.

Reklama


Grupa A: Kamil Woźniak, Krzysztof Szkopek, Krzysztof Bułkowski, Rafał Boryszewski
 
Plan gier grupy
(25.09., piątek)
16:00 Kort 3 Szkopek - Bułkowski
18:00 Kort 3 Woźniak - Boryszewski
(26.09., sobota)
12:00 Kort 1 Woźniak - Bułkowski
12:00 Kort 3 Szkopek - Boryszewski
14:00 Kort 3 Bułkowski - Boryszewski
16:00 Kort 1 Woźniak - Szkopek

Reklama


Grupa B: Wiktor Kosowski, Mateusz Matyczak, Bartosz Murach, Jordan Czapski
 
Plan gier grupy
(24.09., czwartek)
2 Kosowski - Murach 6:3 6:2
(25.09., piątek)
16:00 Kort 1 Matyczak - Murach
18:00 Kort 1 Kosowski - Czapski
(26.09., sobota)
9:00 Kort 1 Kosowski-Matyczak
10:00 Kort 3 Murach-Czapski
14:00 Kort 1 Matyczak-Czapski
 

(27.09., niedziela)
Półfinały
9:00 Kort 1 A1-B2
9:00 Kort 3 B1-A2
Gra o miejsca 5-7
11:00 Kort 1 A3-B3 zwycięzca zajmuje miejsce 5
11:00 Kort 3 A4-B4 zwycięzca zajmuje miejsce 7
Finał i gra o miejsce 3
13:00 Kort 1 finał
13:00 Kort 3 mecz o miejsce 3
 

Te święto tenisa nie mogłoby się odbyć bez sponsorów i przyjaciół tenisa ziemnego w Ostrołęce: miasto Ostrołęka na czele z prezydentem Łukaszem Kulikiem, który objął imprezę swoim patronatem i ufundował atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników. Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, który objął imprezę swoim patronatem i ufundował pamiątkowe statuetki dla wszystkich uczestników. Paweł Niewiadomski – Klub Radnych „Nasza Ostrołęka”, który ufundował nagrodę za pierwsze miejsce w całym turnieju. Radna Ewa Szatanek, która ufundowała nagrodę za drugie miejsce. Osiedle Starosty Kosa Ostrołęka na czele z przewodniczącym Rady Osiedla Bartoszem Śniecińskim, który ufundował nagrodę za trzecie i czwarte miejsce. 

Odsłon: 3127
Komentarzy: 0
13:00, 25.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Weronika nie dała rady Carolinie Alves

Weronika nie dała rady Carolinie Alves

Rodzice oraz dziadkowie tej młodej i znanej zawodniczki pochodzą z naszego terenu. Weronika Falkowska uczestniczyła w turnieju ITF World Tennis Tour. Niespełna 21-letnia tenisistka zakończyła udział w zmaganiach w Portugalii.

Dobre otwarcie Falkowskiej

Dobre otwarcie Falkowskiej

Niespełna 21-letnia tenisistka, której rodzice i dziadkowie pochodzą z Ostrołęki i okolic ma za sobą pierwszym meczu w turnieju ITF World Tennis Tour. W Portugalii rozprawiła się z wyżej notowaną zawodniczką z Korei. Weronika Falkowska wygrała w dwóch setach. 

Falkowska wystartuje w Portugalii. Ostatnio wygrała w Monastirze

Falkowska wystartuje w Portugalii. Ostatnio wygrała w Monastirze

Niespełna 21-letnia Weronika Falkowska w najbliższych dniach wystartuje w turnieju tenisa w Portugalii. Pula nagród to 25 000 dolarów. Rodzice oraz dziadkowie tej młodej i znanej zawodniczki pochodzą z naszego terenu.

Siódma wygrana UKS Mag

Siódma wygrana UKS Mag

Tenisiści stołowi UKS Mag Ostrołęka występujący w V lidze - gr. B wrócili do gry. Jan Klemendorf i spółka wybrali się do Nasielska na starcie z miejscową Spartą. Przed pierwszą grą było wiadomo, że walka będzie się toczyć o drugie miejsce w tabeli. Nasi gracze bez większych problemów poradzili sobie z miejscowymi i plasują się tuż za liderem - Spartą Szczytno.

Dobry sezon 2020 w wykonaniu Bartosza Muracha

Dobry sezon 2020 w wykonaniu Bartosza Muracha

To był kolejny bardzo dobry sezon na kortach ziemnych w wykonaniu Bartosza Muracha. Reprezentant Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego z powodzeniem walczył w turniejach i mistrzowskich zawodach, zwyciężając w łącznej punktacji w rankingu open.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo