Wyżęli punkty z Wymakraczem (zdjęcia, wideo)

Czwarty mecz Rzekunianki przed własną publicznością i czwarta wygrana. Piłkarze Bartomieja Jezierskiego u siebie są nieomylni. Oby jeszcze na wyjazdach radzili sobie podobnie. W niedzielne popołudnie ekipa z Rzekunia ograł Wymakracz Długosiodło, chociaż goście prowadzili do przerwy.

Miejscowi bardzo szybko zostali zmuszeni do odrabiania strat. Emil Mostowski celnie główkował po stałym fragmencie gry. Mogło być jeszcze gorzej, ale przy golu na 0:2 sędzia dopatrzył się spalonego.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słaba. Po przerwie zaczęliśmy wywierać presję na przeciwnika. Dużo więcej razy gościliśmy na ich połowie i to przyniosło efekty w postaci trzech goli - mówi Bartłomiej Jezierski.

Jego podopieczni wyrównali po zagraniu ręką jednego z rywali w polu karnym po próbie strzału Bartłomieja Chmielewskiego. Skutecznym wykonawcą "jedenastki" był Bartłomiej Pędzich. Niedługo później Rzekunianka wygrywała. Krzysztof Trzciński przejął piłkę odbitą od przeciwnika i w sytuacji sam na sam nie zmarnował okazji.

Goście w ostatnim kwadransie musieli radzić sobie w osłabieniu. Według nich piłka trafiła w rękę jednego z gospodarzy, a nie zauważył tego sędzia. Nie wytrzymał Emil Mostowski i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Goście mogli wyrównać, ale Kamil Michalak trafił w słupek. Kropkę nad "i" postawił Piotr Karczewski, który skończył zagranie od Adriana Wołejszo.

- Po przerwie mieliśmy sporo dobrych sytuacji. Mam na myśli okazje Konrada Sobotki czy Bartka Pędzicha. Wygraliśmy i to jest najważniejsze. Mecz toczył się w trudnych warunkach. Boisko było bardzo grząskie. Goście mieli plan i zaskoczyli nas po stałym fragmencie gry. Mieliśmy kłopoty, lecz po przerwie pokazaliśmy swoją wyższość - mówi szkoleniowiec.

Jezierski zaznaczył, iż bardzo ważną kwestią były zmiany. - Chłopcy, którzy weszli po przerwie dali impuls. To była bardzo ważna składowa naszego triumfu - kończy.

Rzekunianka Rzekuń - Wymakracz Długosiodło 3:1 (0:1)
Bramki: Pędzich 55' (k), Trzciński 65', Karczewski 88' - Mostowski 3'.
Rzekunianka: Skierkowski - Olbryś (46' Chmielewski), Dasiak, Lutrzykowski, Obuchowicz (65' Sz. Kaczyński), Wierzbowski, Karczewski, M. Kaczyński (60' Sobotka), Trzciński (73' Podgajny), Szymczyk (73' A. Il), Pędzich (70' Wołejszo).
Czerwona kartka: Mostowski 75', za wylgarne słownictwo.