« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 4 marca 2021 r., imieniny Kazimierza, Łucji, Witosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Osowiecki z niedosytem

W Ciechanowie rozgrywane były Mistrzostwa Polski do lat 17 i zarazem Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Uczestnikami tych zawodów mogli być zawodnicy z rocznika 2003 i 2004, którzy uzyskali minimum startowe. W stawce pojawił się Dawid Osowiecki.

 16-letni podopieczny Władysława Niedźwieckiego wystąpił wśród zawodników kategorii wagowej +102 kg. W pierwszym boju jakim jest rwanie zaliczył 60 kg w drugim podejściu. Pierwsza próba na 57 i trzecia na 65 kilogramach tego boju nie znalazła uznania sędziów. W podrzucie Dawid pewnie zaliczył pierwsze podejście na 67 kg i drugie na 75 kg. Do trzeciego podejścia zgłosił 78 kg, czyli o dwa kg więcej o rekordu życiowego. 

Reklama

- Podszedł, zarzucił sztangę, wstał i wybił nad głowę, oczekując na zaliczenie. Niestety, próba nie została zaliczona. W dwuboju uzyskał 135 kg, czyli o 6 kg mniej od wyniku uzyskanego tydzień temu na mistrzostwach województwa mazowieckiego. Ostatecznie uplasował się na 16 pozycji w kraju wśród sztangistów kategorii wagowej +102 kg juniorów młodszych. Dawida stać na więcej, ale nie zawsze jest tak, jakby się chciało. Jest szansa na lepszą lokatę w roku następnym - mówi Władysław Niedźwiecki, szkoleniowiec UKS Atleta Ostrołęka.

Reklama

- Ten występ był strasznie średni. Nie poszło według moich oczekiwań, gdyż chciałem poprawić wynik z poprzednich zawodów. Niestety, nie udało się, ale nie jest to dla mnie jakiś szok. Obecnie przygotowuje się na zawody drużynowe w okolicach listopada i grudnia - mówi Dawid Osowiecki.

Odsłon: 2509
Komentarzy: 0
14:58, 29.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostatnie miejsca na Charytatywny Bieg Kurpsiów

Ostatnie miejsca na Charytatywny Bieg Kurpsiów

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 wystartuje kolejna impreza charytatywna, która ma pomóc w leczeniu Hani Lewandowskiej z Ostrołęki. Narciarze biegowi będą rywalizować na wyznaczonej dziesięciokilometrowej trasie w Przystani. Organizatorem zawodów jest MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka. 

Charytatywny Bieg Kurpsiów. Weźmiesz udział?

Charytatywny Bieg Kurpsiów. Weźmiesz udział?

Już 20 lutego o godz. 11:00 wystartuje kolejna impreza charytatywna, która ma pomóc w leczeniu Hani Lewandowskiej z Ostrołęki. Narciarze biegowi będą rywalizować na wyznaczonej dziesięciokilometrowej trasie w Przystani. Organizatorem zawodów jest MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka. 

Mamy trasę narciarską! (zdjęcia)

Mamy trasę narciarską! (zdjęcia)

Prezydent Ostrołęki zaprasza miłośników sportów zimowych na narty biegowe. Trasa narciarska powstała dzisiaj na terenie stadionu miejskiego przy ul. Witosa w Ostrołęce.

Niestraszny im mróz. Ludzie ruszyli, by pomóc Adasiowi. Znamy uzbieraną kwotę (zdjęcia)

Niestraszny im mróz. Ludzie ruszyli, by pomóc Adasiowi. Znamy uzbieraną kwotę (zdjęcia)

Adam Kaczyński zmaga się z mukowiscydozą. Na pomysł pomocy wpadł Wojciech Zarzycki. Jako jeden z organizatorów przygotował Narciarski Bieg Charytatywny dla Adama. Przy Szkole Podstawowej w Przystani zgromadziło nieco ponad pół setki osób.

Znamy podział środków na sport. Narew otrzyma najwięcej

Znamy podział środków na sport. Narew otrzyma najwięcej

O ponad 150 tys. złotych więcej, w porównaniu z poprzednim rokiem, ostrołęcki ratusz przeznaczy na szeroko rozumianą kulturę fizyczną. Rozdzielono już środki na trzy zadania: dzieci i młodzież, seniorów oraz organizację imprez sportowo-rekreacyjnych w Ostrołęce. Najwięcej otrzyma Narew Ostrołęka, bo 280 tys. złotych.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo