« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 29 października 2020 r., imieniny Euzebii, Wiloletty, Narcyza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Osowiecki z niedosytem

W Ciechanowie rozgrywane były Mistrzostwa Polski do lat 17 i zarazem Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Uczestnikami tych zawodów mogli być zawodnicy z rocznika 2003 i 2004, którzy uzyskali minimum startowe. W stawce pojawił się Dawid Osowiecki.

 16-letni podopieczny Władysława Niedźwieckiego wystąpił wśród zawodników kategorii wagowej +102 kg. W pierwszym boju jakim jest rwanie zaliczył 60 kg w drugim podejściu. Pierwsza próba na 57 i trzecia na 65 kilogramach tego boju nie znalazła uznania sędziów. W podrzucie Dawid pewnie zaliczył pierwsze podejście na 67 kg i drugie na 75 kg. Do trzeciego podejścia zgłosił 78 kg, czyli o dwa kg więcej o rekordu życiowego. 

Reklama

- Podszedł, zarzucił sztangę, wstał i wybił nad głowę, oczekując na zaliczenie. Niestety, próba nie została zaliczona. W dwuboju uzyskał 135 kg, czyli o 6 kg mniej od wyniku uzyskanego tydzień temu na mistrzostwach województwa mazowieckiego. Ostatecznie uplasował się na 16 pozycji w kraju wśród sztangistów kategorii wagowej +102 kg juniorów młodszych. Dawida stać na więcej, ale nie zawsze jest tak, jakby się chciało. Jest szansa na lepszą lokatę w roku następnym - mówi Władysław Niedźwiecki, szkoleniowiec UKS Atleta Ostrołęka.

Reklama

- Ten występ był strasznie średni. Nie poszło według moich oczekiwań, gdyż chciałem poprawić wynik z poprzednich zawodów. Niestety, nie udało się, ale nie jest to dla mnie jakiś szok. Obecnie przygotowuje się na zawody drużynowe w okolicach listopada i grudnia - mówi Dawid Osowiecki.

Odsłon: 1842
Komentarzy: 0
14:58, 29.09.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sienkiewicz wygrał 'generalkę'. Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

Sienkiewicz wygrał "generalkę". Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

34 zawodników walczyło w szóstej, a zarazem ostatniej kolejce Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Wydarzenie odbyło się bez publiczności, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarno-epidemiologicznych oraz przy zamkniętym lokalu oraz zepsutej maszynie do smarowania torów.

 

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Dogtrekking jest aktywnością, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to dyscyplina sportu, w której organizowane są zawody, ale sprawdza się także jako rekreacyjna i nieco bardziej aktywna forma spaceru ze swoimi czworonogami. Jak to działa?

Prezes chodzi w złocie. Janczewski mistrzem (zdjęcia)

Prezes chodzi w złocie. Janczewski mistrzem (zdjęcia)

Dwójka reprezentantów UKS Atleta Ostrołęka wystartowała w XXX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. W Piekarach Śląskich nasi przedstawiciele sięgnęli po złote medale. Z tytuły najlepszych cieszyli się: Justyna Niedzwiecka - mistrzyni Polski z 2019 roku, pięciokrotna rekordzistka Polski oraz Karol Janczewski - srebrny medalista mistrzostw z 2016 i 2019 roku.

Duszak z podwójnym złotem. Staśkiewicz z brązem

Duszak z podwójnym złotem. Staśkiewicz z brązem

W ubiegły weekend odbył się Top Master Kobyłka Teqball - pierwszy z czterech turniejów kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata. Z każdego kraju wyłaniana jest osoba bądź para poprzez największą ilość zgromadzonych punktów, która będzie reprezentować nasz kraj na najbliższym mundialu.

 

UKS Atleta Ostrołęka jest mocny (zdjęcia)

UKS Atleta Ostrołęka jest mocny (zdjęcia)

W minioną sobotę w Siedlcach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów w podnoszeniu ciężarów. Podopieczni Władysława Niedźwieckiego spisali się bardzo dobrze. Wywalczyli drugie i trzecie miejsce w rywalizacji grupowej oraz pięć medali w zmaganiach indywidualnych.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo