Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Dudziec i Piersa w czołówce województwa

Marcin Dudziec w parze z Arturem Piersą z Czerwina stworzyli debel, gdzie wywalczyli brązowe medale w stawce aż 17 par

Dwóch zawodników z naszego powiatu wystartowało w turnieju tenisa stołowego o Puchar Mazowsza Amatorów. Zmagania odbyły się w Białołęckim Ośrodku Sportu w Warszawie. Do rywalizacji stanęli: Marcin Dudziec z Jawor Starych oraz Artur Piersa z Czerwina. Jak sobie poradzili?

Dudziec w zmaganiach mężczyzn wywalczył trzecie miejsce. Mistrzem został zawodnik, który przed rokiem wywalczył wicemistrzostwo Polski Amatorów. W stawce było 32 tenisistów, którzy nie posiadają licencji Polskiego Związku Tenisa Stołowego. - Grałem z nim drugi mecz. Przegrałem i musiałem walczyć z lewej strony drabinki. Miałem dużo ciężkich pojedynków, by dojść do meczu o trzecie miejsce. Udało się - mówi 30-latek. Tuż za podium uplasował się Artur Piersa.

W kategorii open Marcin przyznaje, że było jeszcze ciężkiej, gdyż odczuwał zmęczenie w grupie mężczyzn. W stawce było aż 64 tenisistów. W meczu o trzecie miejsce z braku sił przegrał 1:3 i musiał zadowolić się lokatą tuż za podium. - To mój naprawdę duży sukces. Poziom turnieju był bardzo wysoki.

Dudziec w parze z Arturem Piersą z Czerwina stworzyli debel, gdzie wywalczyli brązowe medale w stawce aż 17 par.