« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 5 marca 2021 r., imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dobkowska: Chciałabym wywalczyć medal na igrzyskach (wywiad)

W miniony weekend w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 16 w lekkiej atletyce. W zmaganiach wzięła udział zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Podopieczna Bartosza Witkowskiego wystartowała w konkursie skoku wzwyż. 14-latka jechała na zawody z siódmym wynikiem w kraju - 160 cm.

 


162 cm oznaczało jej nową "życiówkę". Z takim samym wynikiem zakończyła mistrzostwa Hanna Grabowska, która wywalczyła brązowy medal. Dlaczego reprezentantka AML Słupsk była przed Olą? Gdyż przeskoczyła wysokość za pierwszym podejściem. Mistrzynią została Emilia Twardowska (Stal LA Ostrów Wlkp.) z wynikiem 168 cm. Srebro wywalczyła Milena Patejuk (AML Słupsk), zaliczając 165 cm.

Reklama


Rozmowa z Aleksandrą Dobkowską, zawodniczką Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki
Chciałabym wywalczyć medal na igrzyskach
Ola, spodziewałaś się czwartego miejsca w kraju? 
- Nigdy bym o tym nie pomyślała. Pojechałam na zawody z myślą, że mogę nie dostać się nawet do pierwszej "ósmeki". Poza zasięgiem moich myśli była czwarta lokata.

Na zmagania jechałaś z siódmym wynikiem, więc zrobiłaś wynik dużo lepszy niż można było przypuszczać?
- Dokładnie. Cieszę się i to bardzo. Oczywiście jest niedosyt, że tak mało zabrakło do trzeciego miejsca, ale jestem zdecydowanie zadowolona z tego, co osiągnęłam na tych zawodach.

Gdybyś skoczyła 162 cm w pierwszej próbie, miałabyś medal...
- Według mnie bardzo szkoda, ponieważ zabrakło naprawdę mało do tego, aby stanąć na podium. Mam nadzieję, że w przyszłym roku tam się znajdę.

W Słupsku pobiłaś również własny rekord życiowy...
- Plan był taki, aby wylądować w pierwszej "ósemce", ponieważ mój wcześniejszy siódmy wynik w Polsce do czegoś zobowiązywał. Ponadto liczyłam na wyrównanie "życiówki". Zdecydowanie nie nastawiałam się na pobicie rekordu życiowego. więc jestem naprawdę zaskoczona i bardzo zadowolona z wyniku jaki uzyskałam.

Jak zaczęła się Twoja przygoda ze skakaniem?
- To było około trzy lata temu. Pamiętam jak mój trener Bartosz Witkowski był nauczycielem wychowania w mojej szkole. Przyszłam wtedy na dodatkowe zajęcia poranne. Trener szukał akurat osób na zawody. Spytałam się go do jakiej konkurencji brakuje zawodniczki. Dowiedziałam się, że do skoku wzwyż. Zgłosiłam się na ochotniczkę. Oczywiście wtedy nawet nie wiedziałam czym jest skok wzwyż. Trener powiedział, że mogę wziąć udział w tych zwodach i od tamtego czasu ciągnie się moja przygoda ze skakaniem.

Bartosz Witkowski...
- Dzięki niemu jestem teraz na tak wysokim poziomie. On z niczego nauczył mnie jak mam skakać i czym w ogóle jest skok wzwyż.

Jakie masz marzenia związane ze skakaniem?
- Moim największym marzeniem, które związane jest ze skakaniem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich. Byłoby pięknie, gdybym stanęła tam na podium. olimpiadzie oraz oczywiście ustanie tam na podium.

Ile chciałabyś skakać w najbliższej przyszłości?
- Mam nadzieję, że w przyszłym roku złamie barierę 175 cm chociaż wiem, że jest to daleko od zasięgu mojej ręki, a gdy będę już dużo starsza chciałabym pobić rekord świata.

Komu dedykujesz czwartą pozycję w kraju?
- Czwarte miejsce oraz rekord dedykuję wszystkim moim przyjaciołom, znajomym oraz rodzinie, bo wiem, że trzymali za mnie kciuki i za to im bardzo dziękuję.

 

Odsłon: 3265
Komentarzy: 0
17:44, 01.10.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Gadomski nie do końca zadowolony

Gadomski nie do końca zadowolony

W 65. PZLA Mistrzostwach Polski wziął udział również zawodnik rodem z Kadzidła. W Toruniu Daniel Gadomski reprezentujący barwy AZS AWF Warszawa zaprezentował się z dobrej strony, jednak to zabrakło do wysokiego miejsca. 

Budziłek dziesiąta w kraju

Budziłek dziesiąta w kraju

Zakończył się wyścig na 3000 m podczas 65. PZLA Mistrzostw Polski. W Toruniu na starcie pojawiły się dwie przedstawicielki z naszego powiatu: Martyna Budziłek z UKS Siódemki Ostrołęka oraz Katarzyna Butler, która niedawno przeniosła się z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki do LKS Maków Mazowiecki.

Żebrowska najlepsza w kraju!

Żebrowska najlepsza w kraju!

Wielki sukces zawodniczki pochodzącej z Lelisa. Magdalena Żebrowska wywalczyła złoty medal w skoku w dal podczas 65. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbywają się w Toruniu. Podopieczna Roberta Nazarkiewicza występująca w barwach AZS AWF Katowice odnotowała swój największy sukces w karierze.

Katarzyna Butler chce sięgać po marzenia

Katarzyna Butler chce sięgać po marzenia

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki dzisiaj o godz. 17:20 wystartuje w biegu na 3000 m podczas 65. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Zawodniczka LKS Maków Mazowiecki legitymuje się wynikiem 10:12,19 s. 20-latka ma nadzieję na dobry występ w najważniejszych zawodach w hali w tym roku.

Piąte miejsce Moszczyńskiego

Piąte miejsce Moszczyńskiego

Pierwszy zawodnik z naszego powiatu ma za sobą start podczas 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. W konkursie skoku wzwyż zaprezentował się Sebastian Moszczyński, który niedawno zamienił Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki na Podlasie Białystok. Podopieczny Roberta Nazarkiewicza zbliżył się do rekordu życiowego, jednak nie pozwoliło mu to na wywalczenie miejsca na podium.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo