« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 4 marca 2021 r., imieniny Kazimierza, Łucji, Witosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Polecany sprzęt na start - zacznij przygodę z wakeboardem

Wakeboard to wyjątkowy sport, który jest połączeniem surfingu, snowboardu i nart wodnych. Jak wszystkie te dyscypliny połączyć w jedno? Wakeboardziści trzymają się podpiętej do łodzi lub wyciągu liny, utrzymując równowagę i robiąc sztuczki na desce, która swoim kształtem przypomina tę do snowboardu.


Właśnie z tego powodu wakeboarding jest często uprawiany w letnich miesiącach przez ludzi, którzy w zimie z zapałem zjeżdżają po ośnieżonych stokach na snowboardzie.
 
Najpopularniejszą odmianą wakeboardingu jest ten linowy, nazywany także cable wakeboardingiem. Trzymając się liny, zawodnik często ma możliwość pokonywania ustawionych na trasie wyciągu przeszkód i ramp skokowych, które dostarczają dodatkowych wrażeń i emocji. 

Wbrew pozorom sport tego rodzaju może uprawiać niemal każdy, a wystarczy do tego skompletowanie odpowiedniego wyposażenia na start i kilka lekcji od profesjonalisty. Jakiego wyposażenia potrzebujesz, aby rozpocząć przygodę z wakeboardem? Poniżej przedstawiamy sprawdzone i popularne wybory.

Jaki typ wiązania wakeboard jest najlepszy na początek?


Najważniejszym sprzętem (poza deską) są właśnie wiązania. Pozwalają na bezpieczną i komfortową rozrywkę. Występują w dwóch rodzajach - zamkniętych oraz otwartych. Jakie będą najlepsze dla początkujących? Wiązania otwarte polecane są osobom, które nie mają jeszcze dużego doświadczenia na desce. Pozwalają na komfortowe pływanie, łatwiej jest je je zdejmować i zakładać, a to przydatna funkcjonalność, gdy dzieli się je razem z paczką znajomych. To właśnie wiązania tego typu są najpopularniejsze w wypożyczalniach sprzętu, które funkcjonują przy wakeparkach. Zatem dla kogoś, kto kompletuje swoje pierwsze wyposażenie, ten rodzaj wiązań będzie najodpowiedniejszy.

Reklama

Pianki wakeboardowe - ochrona ciała przed wychłodzeniem


Wakeboard to sport wodny, a więc uprawiający go narażeni są na wychłodzenie organizmu. Z tego też powodu ważnym elementem wyposażenia są pianki wykonane z neoprenu, które pozwalają utrzymać odpowiednią ciepłotę ciała i uchronią przed dyskomfortem. Dzięki nim uprawianie tego sportu możliwe jest nawet w chłodniejszych miesiącach. Podczas wyboru należy zwracać uwagę na pianki odpowiednie do swojego wzrostu i wagi. Występują zarówno w męskich, kobiecych jak i dziecięcych wersjach. 

Rękawice do wakeboardu - dopełnienie pianki


Z tych samych powodów, dla których w wakeboardingu używa się pianek, powinno również zabezpieczać się dłonie. Pełnią one także dodatkową funkcję - chronią dłonie przed przecieraniem. Dlatego też zakup rękawic powinien być kolejnym z kroków w kompletowaniu podstawowego sprzętu. Odpowiednie rękawice pozwalają na zachowanie komfortu termicznego podczas zabawy, a także pozwalają na uniknięcie nieprzyjemnych obtarć i odcisków spowodowanych długim pływaniem. W celu zapoznania się z podstawowym jak i bardziej zaawansowanym wyposażeniem przeznaczonym do wakeboardingu warto odwiedzić stronę Proboarder.pl.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 2033
Komentarzy: 0
08:05, 02.10.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostatnie miejsca na Charytatywny Bieg Kurpsiów

Ostatnie miejsca na Charytatywny Bieg Kurpsiów

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 wystartuje kolejna impreza charytatywna, która ma pomóc w leczeniu Hani Lewandowskiej z Ostrołęki. Narciarze biegowi będą rywalizować na wyznaczonej dziesięciokilometrowej trasie w Przystani. Organizatorem zawodów jest MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka. 

Charytatywny Bieg Kurpsiów. Weźmiesz udział?

Charytatywny Bieg Kurpsiów. Weźmiesz udział?

Już 20 lutego o godz. 11:00 wystartuje kolejna impreza charytatywna, która ma pomóc w leczeniu Hani Lewandowskiej z Ostrołęki. Narciarze biegowi będą rywalizować na wyznaczonej dziesięciokilometrowej trasie w Przystani. Organizatorem zawodów jest MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka. 

Mamy trasę narciarską! (zdjęcia)

Mamy trasę narciarską! (zdjęcia)

Prezydent Ostrołęki zaprasza miłośników sportów zimowych na narty biegowe. Trasa narciarska powstała dzisiaj na terenie stadionu miejskiego przy ul. Witosa w Ostrołęce.

Niestraszny im mróz. Ludzie ruszyli, by pomóc Adasiowi. Znamy uzbieraną kwotę (zdjęcia)

Niestraszny im mróz. Ludzie ruszyli, by pomóc Adasiowi. Znamy uzbieraną kwotę (zdjęcia)

Adam Kaczyński zmaga się z mukowiscydozą. Na pomysł pomocy wpadł Wojciech Zarzycki. Jako jeden z organizatorów przygotował Narciarski Bieg Charytatywny dla Adama. Przy Szkole Podstawowej w Przystani zgromadziło nieco ponad pół setki osób.

Znamy podział środków na sport. Narew otrzyma najwięcej

Znamy podział środków na sport. Narew otrzyma najwięcej

O ponad 150 tys. złotych więcej, w porównaniu z poprzednim rokiem, ostrołęcki ratusz przeznaczy na szeroko rozumianą kulturę fizyczną. Rozdzielono już środki na trzy zadania: dzieci i młodzież, seniorów oraz organizację imprez sportowo-rekreacyjnych w Ostrołęce. Najwięcej otrzyma Narew Ostrołęka, bo 280 tys. złotych.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo