« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 4 marca 2021 r., imieniny Kazimierza, Łucji, Witosława

Moja Ostrołęka

Aktualności

W jakie wyposażenie siłowni warto zainwestować na początku jej tworzenia?

Jesteś miłośnikiem ćwiczeń siłowych? Jednak nie zawsze znajdziesz odpowiednią motywację lub czas, aby udać się na siłownię? Może zatem warto zorganizować ją we własnym domu? Jest to o wiele prostsze niż mogłoby się wydawać.


Oczywiście z czasem możesz stopniowo rozbudowywać swoją domową siłownię, jednak na starcie potrzebujesz jedynie kilku podstawowych przyrządów i akcesoriów.

Jaki sprzęt do domowej siłowni - zacznij od określenia swoich potrzeb


Miej na uwadze, że Twoja siłownia powinna być dostosowana do rodzaju ćwiczeń, jakie wykonujesz. Preferujesz ćwiczenia statyczne czy dynamiczne? Pracujesz nad masą czy sylwetką? To podstawowe pytania, na które musisz sobie odpowiedzieć, zanim zaczniesz kompletować wyposażenie domowej siłowni. Ponadto określ precyzyjnie, jakie obciążenia jesteś w stanie podnosić. Rzecz w tym, aby zakupione hantle czy sztangi nie okazały się dla Ciebie zbyt ciężkie, lub wręcz przeciwnie, zbyt lekkie. Jak trafnie określić swoje potrzeby?

Wybierz się na siłownię i przeprowadź swój standardowy trening. Zapisz sobie wszystkie ćwiczenia, które wykonałeś i sprawdź, z jakich urządzeń korzystasz najczęściej. Pamiętaj, że wiele profesjonalnych maszyn pojawiających się na siłowni można łatwo zastąpić poprzez ćwiczenia z hantlami, sztangą lub w ogóle bez żadnego obciążenia. Zastanów się, czym możesz zastąpić wykorzystywane przez Ciebie maszyny. W ten sposób łatwo przygotujesz listę rzeczy, których najbardziej potrzebuje Twoja siłownia w mieszkaniu. My natomiast podpowiadamy, jakiego rodzaju przyrządy są najbardziej uniwersalne, przez co niemal w każdym przypadku, stanowią dobrą odpowiedź na pytanie, jaki sprzęt do domowej siłowni wybrać.

Reklama

Wyposażenie domowej siłowni - sprzęt do ćwiczeń statycznych i dynamicznych


Kompleksowy trening to taki, który łączy ze sobą ćwiczenia statyczne i dynamiczne. Ćwiczenia statyczne wykonuje się w miejscu, a wysiłkowi poddawane są jedynie określone partie mięśni. Natomiast ćwiczenia statyczne wymagają zaangażowania wielu różnych obszarów, gdyż polegają na intensywnym ruchu całego ciała. Ażeby móc prowadzić kompleksowy trening statyczno-dynamiczny, lub jeśli mimo wszystko wolisz ograniczyć się do jednego rodzaju treningu, będziesz potrzebował poniższych uniwersalnych przyrządów:

  • kettlebells
  • sztanga prosta
  • talerze(obciążenie)

Kettlebells jako bardziej funkcjonalny zamiennik hantli


Powyższe elementy to absolutnie podstawowe wyposażenie domowej siłowni. Kettlebells to w zasadzie specyficzny rodzaj hantli. Przyrządy te mają jednak częściowo owalny kształt oraz zamknięty uchwyt. Innymi słowy są zdecydowanie bardziej poręczne niż klasyczne hantle. Dlatego też doskonale sprawdzają się w ćwiczeniach dynamicznych, polegających na wykrokach, podskokach czy dowolnym innym rodzaju ruchu. Niemniej jednak z powodzeniem mogą również pełnić funkcję tradycyjnych hantli. Zarówno kettlebell, jak i tradycyjne hantle, znajdziesz w sklepie [url=https://trainingshowroom.com/]trainingshowroom.com[/url]

Reklama

Sztanga jako podstawowe wyposażenie domowej siłowni


Sztanga prosta to niezwykle uniwersalny przyrząd, umożliwiający trening w zasadzie każdej partii mięśni. Zastanawiając się nad tym, jaki sprzęt do domowej siłowni kupić, sztanga powinna być jedną z pierwszych rzeczy, jakie przyjdą Ci do głowy. Ze sztangą możesz oczywiście wykonywać ćwiczenia statyczne, takie jak wyciskanie na ławce czy podnoszenie sztangi w pozycji stojącej. Jednak z powodzeniem posłuży Ci ona również do ćwiczenia nóg i brzucha podczas przysiadów czy też wykonywania wykroków. Wybierając odpowiednią dla siebie sztangę zwróć uwagę na jej wagę, gdyż poszczególne modele tego rodzaju przyrządu znacząco się pod tym względem różnią. 

Jeśli kupujesz sztangę, warto abyś do wyposażenia domowej siłowni dołączył również talerze. Dzięki temu będziesz mógł modyfikować ciężar sztangi w zależności od tego, jakie ćwiczenia wykonujesz czy też w jakiej jesteś aktualnie formie. Poza tym trening zakłada stały postęp, stąd też ciężary od których zaczynasz z czasem powinny stać się dla Ciebie zbyt małe. Pamiętaj, aby kupić talerze o wadze odpowiadającej Twoim możliwościom. Rzecz w tym, iż im mniej podnosisz, tym lżejsze powinny być pojedyncze talerze.

Obciążenie to nie wszystko


Wymienione wyżej przyrządy służą do ćwiczeń z obciążeniem. Jednak wiele rozwijających ćwiczeń możesz wykonywać bez obciążeń. Często jest to nawet wskazane. Warto ułatwić sobie wykonywanie tych aktywności, poprzez skompletowanie odpowiedniego wyposażenia domowej siłowni. W jaki jeszcze sprzęt powinna być wyposażona siłownia w mieszkaniu?:

  • mata do ćwiczeń
  • step
  • guma do ćwiczeń

    Reklama

Mata do ćwiczeń to absolutnie niezbędne akcesorium, dzięki któremu wygodnie i komfortowo wykonasz wszelkie ćwiczenia w pozycji leżącej, jak również unikniesz otarć spowodowanych rozciąganiem się na szorstkiej podłodze. Step przyda Ci się do treningu łydek oraz innych obszarów nóg. Podobne zastosowanie mają gumy do ćwiczeń, które możesz wykorzystać również do treningu górnych partii ciała .Pamiętaj, aby wybrać gumę o mocy dostosowanej do Twoich możliwości.

Przygotowanie swojej własnej siłowni w domu wcale nie jest trudnym zadaniem. Jak widzisz, sprzętu którego będziesz potrzebował na początku wcale nie jest dużo. Nie musisz zatem wydawać majątku ani też dysponować ogromną przestrzenią w swoim mieszkaniu.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 2100
Komentarzy: 0
08:09, 02.10.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostatnie miejsca na Charytatywny Bieg Kurpsiów

Ostatnie miejsca na Charytatywny Bieg Kurpsiów

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 wystartuje kolejna impreza charytatywna, która ma pomóc w leczeniu Hani Lewandowskiej z Ostrołęki. Narciarze biegowi będą rywalizować na wyznaczonej dziesięciokilometrowej trasie w Przystani. Organizatorem zawodów jest MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka. 

Charytatywny Bieg Kurpsiów. Weźmiesz udział?

Charytatywny Bieg Kurpsiów. Weźmiesz udział?

Już 20 lutego o godz. 11:00 wystartuje kolejna impreza charytatywna, która ma pomóc w leczeniu Hani Lewandowskiej z Ostrołęki. Narciarze biegowi będą rywalizować na wyznaczonej dziesięciokilometrowej trasie w Przystani. Organizatorem zawodów jest MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka. 

Mamy trasę narciarską! (zdjęcia)

Mamy trasę narciarską! (zdjęcia)

Prezydent Ostrołęki zaprasza miłośników sportów zimowych na narty biegowe. Trasa narciarska powstała dzisiaj na terenie stadionu miejskiego przy ul. Witosa w Ostrołęce.

Niestraszny im mróz. Ludzie ruszyli, by pomóc Adasiowi. Znamy uzbieraną kwotę (zdjęcia)

Niestraszny im mróz. Ludzie ruszyli, by pomóc Adasiowi. Znamy uzbieraną kwotę (zdjęcia)

Adam Kaczyński zmaga się z mukowiscydozą. Na pomysł pomocy wpadł Wojciech Zarzycki. Jako jeden z organizatorów przygotował Narciarski Bieg Charytatywny dla Adama. Przy Szkole Podstawowej w Przystani zgromadziło nieco ponad pół setki osób.

Znamy podział środków na sport. Narew otrzyma najwięcej

Znamy podział środków na sport. Narew otrzyma najwięcej

O ponad 150 tys. złotych więcej, w porównaniu z poprzednim rokiem, ostrołęcki ratusz przeznaczy na szeroko rozumianą kulturę fizyczną. Rozdzielono już środki na trzy zadania: dzieci i młodzież, seniorów oraz organizację imprez sportowo-rekreacyjnych w Ostrołęce. Najwięcej otrzyma Narew Ostrołęka, bo 280 tys. złotych.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo