Wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Futbol Drybling Cup dla najmłodszych

Uczniowski Klub Sportowy Future is Now wspólnie z Ministerstwem Sportu oraz Miastem Ostrołęka przeprowadza pilotażowy projekt, który zapoczątkuje prowadzenie innowacyjnych rozgrywek na terenie całego kraju.

- Naszym celem jest stworzenie systemowego rozwiązania turniejów piłkarskich na bandy dla rozwoju sportowego najmłodszych grup w wieku 5-10 lat. Podążając za ogólnoświatowym trendem gry na małych boiskach w najmłodszych kategoriach wiekowych wychodzimy z propozycją organizacji turniejów pod nazwą "Futbol Drybling Cup" łączących Turniej Piłkarski dla najmłodszych z dobrą zabawą, integracją uczestników prowadzoną w kolorowej i przyjaznej atmosferze. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Future is Now oraz wpierany przez Miasto Ostrołeka - podkreśla Rafał Załęski, pomysłodawca projektu.

Rywalizując na małych boiskach z bandami w formule 3na3, uczestnicy mają możliwość tworzenia dynamicznej gry z niezliczoną ilością pojedynków 1na1 i sytuacji bramkowych, co w trakcie wieloletniej edukacji piłkarskiej przełoży się na tworzenie kreatywnych, odważnych i dobrze wyszkolonych zawodników.

Pierwsze turnieje odbyły się już na ostrołęckich Orlikach przy ul. Hallera i Fieldorfa "Nila".

9:40 A APN Ostrołęka I - Lider Łomża
9:40 B Czarni Węgrów - Ostrowianka Ostrów Maz.
10:20 B Korona Ostrołęka I - APN Ostrołęka I
10:20 C Korona Ostrołęka II - Ostrowianka Ostrów Maz.
11:00 C Lider II Łomża - APN Ostrołęka I
11:00 D Pogoń Łapy - Ostrowianka Ostrów Maz.

Liczba spotkań w turnieju - 7
Zmiany hokejowe - wchodzący zawodnik może wejść na boisko dopiero po opuszczeniu placu gry przez zawodnika schodzącego
Po zdobyciu bramki drużyna tracąca bramkę wznawia grę spod własnych bramek, natomiast druga drużyna musi wrócić na swoją połowę boiska
Rzut karny wykonuje się z połowy boiska na pustą bramkę. Po wykonaniu uderzenia grę wznawia drużyna przeciwna spod własnych bramek. Rzut karny może być podyktowany za zbyt długie pozostawanie w polu karnym swojej bramki
Jeżeli piłka wyjdzie poza boisko grę wznawia się z własnej połowy boiska, druga drużyna również zajmuje miejsce na swojej połowie boiska
Nie stosuje się kar minutowych tylko rzuty wolne. W przypadku niesportowego zachowania w wyjątkowych sytuacjach obowiązuje wykluczenie zawodnika z danego spotkania