Wtorek, 13 kwietnia 2021 r., imieniny Przemysława, Hermenegildy, Marcina

Maciej Szymański show

Po dwóch wyjazdowych porażkach: 2:5 z Pełtą Karniewo i 2:3 z GUKS Krasnosielc piłkarze Bartnika wrócili na własne boisko i wygrali szósty mecz w sezonie, a piąty przed własną publicznością. Bohaterem ekipy prowadzonej przez Radosława Rogowskiego został Maciej Szymański. 24-latek zdobył wszystkie bramki dla swojej ekipy.

- Cieszymy się z przełamania. Wygrana podbuduje nas przed meczem z Wkrą Radzanów, czyli liderem Klasy A. Zdobyliśmy cztery gole, jednak skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Mieliśmy sporo okazji, jednak nie potrafiliśmy tego wykorzystać - mówi Radosław Rogowski, opiekun Bartnika.

Szkoleniowiec podkreśla, że cieszą zmiany dokonane w czasie spotkania. - Kacper Jaksina zaliczył asystę, a Rafał Lemański brał udział w akcji bramkowej. Poszły roszady w składzie, a poziom gry został utrzymany. To zawsze cieszy - dodaje.

W pierwszej połowie kibice w Myszyńcu oglądali dwie bramki. Mateusz Bałdyga posłał piłkę ze środka boiska, a Maciej Szymański bez przyjęcia huknął po koźle. 24-latek był autorem kolejnych trafień. W 38 minucie po dośrodkowaniu Marka Kaliszewskiego trafił głową. Po nieco ponad godzinie gry skompletował hat-tricka, wykorzystując rzut rożny, zgranie Lemańskiego i muśnięcie piłki przez Mateusza Krajzę. W 82 minucie ten sam zawodnik ustalił wynik zawodów. Kacper Jaksina przedarł sie skrzydłem, minął obrońcę i wyłożył piłkę Szymańskiemu, który dopełnił formalności.

Bartnik Myszyniec - Wkra Sochacin 4:0 (2:0)
Bramki: M. Szymański 20', 38', 64', 82'.
Bartnik: P. Szymański, Markowski (60' Lis), Kobus, R. Domian, Krajza, Bałdyga, Wajda (68' Lemański), K. Szymański, Kaliszewski, M. Szymański, Kamiński (63' Jaksina).