« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 21 października 2020 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wicemistrz świata najlepszy w Podkowie Leśnej

Zawodnik pochodzący z Dylewa w gminie Kadzidło okazał się najlepszy podczas Podkowa Teqball Cup im. Maurycego Beniowskiego. W Podkowie Leśnej zdominował rywalizację w turnieju w zmaganiach indywidualnych i deblowych. Adrian Duszak potwierdził swoją dominację w kraju.


25-latek jest bardzo utytułowanym zawodnikiem. Pięciokrotnie wywalczył mistrzostwo Polski. W 2018 roku sięgnął po brazowy medal Mistrzostw Świata w Reims, zaś rok później został wicemistrzem globu w Budapeszcie. Ponadto zanotował zwycięstwo w prestiżowym turnieju Teqball Masters Riyadh w Arabii Saudyjskiej.

Reklama

W Podkowie Leśnej rywalizowało 40 zawodników. - Byliśmy podzieleni na grupy. Zmagania odbywały się systemem "każdy z każdym". W singlu od początku grupy do pojedynku finałowego nie straciłem seta. W starciu finałowym sytuacja wyglądała podobnie, poza utratą seta w finale, ostatecznie wygrywając 2:1. Ponadto zdobyłem złoto wraz z Bartłomiejem Frańczukiem w rywalizacji deblowej - mówi Adrian Duszak.

Drugi z zawodników z naszego powiatu - Grzegorz Staśkiewicz w obu kategoriach odpadł na etapie ćwierćfinałów. 

Podkowa Teqball Cup im. Maurycego Beniowskiego to turniej ogólnopolski organizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przed pięciokrotnym mistrzem Polski przygotowania do ważnych zawodów. 

Reklama

- Przede mną dwa miesiące szlifowania formy do prestiżowych zmagań Challenger Series, które złożone są z czterech przystanków. Najbliższe dwa odbędą się w Kobyłce oraz w Krakowie na przełomie najbliższego miesiąca - mówi Duszak.

Odsłon: 2357
Komentarzy: 0
15:34, 13.10.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Rzekunianka i Kurpik na plus. Bartnik przegrał (wyniki, tabela)

Rzekunianka i Kurpik na plus. Bartnik przegrał (wyniki, tabela)

Dwie drużyny z powiatu ostrołęckiego miały powody do zadowolenia po 12. kolejce Klasy A. Rzekunianka zaliczyła czwartą wygraną z rzędu. Ekipa z Kadzidła rozbiła Opię Opinogóra. Jedynie punktów nie zdobyła reprezentacja Myszyńca, która uległa liderowi z Radzanowa.

Narew wciąż na czele (wyniki, tabela)

Narew wciąż na czele (wyniki, tabela)

Zespół z Ostrołęki bez większych problemów pokonał Błękitnych Raciąż i wciąż patrzy na pozostałych rywali z góry. Podopieczni Andrzeja Sieradzkiego mają na koncie 11 zwycięstw i zaledwie jedną porażkę. Przed naszymi mecz u siebie. Na boisko Narwi przyjedzie Konopianka Konopki, która w weekend ograła jeden z lepszych zespołów.

 

KS CK Troszyn w środku stawki (wyniki, tabela)

KS CK Troszyn w środku stawki (wyniki, tabela)

Piłkarze Marcina Truszkowskiego przegrali drugi mecz na własnym boisku, a piąty w sezonie. Beniaminek IV ligi zachował siódme miejsce w tabeli. Przed drużyną wyjazd do Łomianek na bój z miejscowym KS. Zobacz wyniki 12. kolejki oraz tabelę rozgrywek, w której przewodzi Mławianka Mława.

 

Bartnik nie dał rady

Bartnik nie dał rady

Porażką zakończyła się wizyta zespołu z Myszyńca w Radzanowie. Podopieczni Radosława Rogowskiego wysoko ulegli Wkrze, która po triumfie zajęła miejsce na samym szczycie tabeli, zastępując na tym miejscu Rzekuniankę Rzekuń, która przetrwała na fotelu kilkanaście godzin.

Piersa dała trzy punkty

Piersa dała trzy punkty

Trzecia wygrana piłkarek Jantaru. Ostrołęczanki prowadzone przez Rafała Koska poradziły sobie ze Żbikiem Nasielsk. W spotkaniu wyjazdowym naszego zespołu padł zaledwie jeden gol, który był warty trzy punkty. W najbliższą sobotę Julita Pietruczuk i spółka zmierzą się na własnym boisku.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo