Środa, 21 października 2020 r., imieniny Urszuli, Hilarego, Celiny

Cztery gole w meczu KS CK Troszyn. Kto wygrał? Kto w finale?

Przed chwilą zakończyło się spotkanie w ramach półfinału Pucharu Polski. Podopieczni Marcina Truszkowskiego wybrali się do Pułtuska, by zmierzyć się z miejscową Nadnarwianką. W meczu ligowym nasi wygrali 4:0. Jak było w starciu wyjazdowym? Czy beniaminek IV ligi awansował do starcia finałowego?

Spotkanie zaczęło się źle, bo już w 14 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po składnej akcji i dośrodkowaniu z lewej strony Macieja Kowalskiego pokonał Bartosz Otulak. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Ekipa z Troszyna po zmianie stron chciała wrócić do gry. Sztuka powiodła się w 76 minucie. Marcin Świderski ustawił piłkę z prawej strony boiska na około 23 metrze. Z dośrodkowania wyszedł strzał, który zaskoczył bramkarza miejscowych. Gospodarze mogli ponownie wyjść na prowadzenie, jednak ich napastnik trafił tylko w słupek.

Końcówka należała do naszych. W 88 minucie po kontrze KS CK Troszyn wygrywał. Świetne podanie w tempo Patryka Gumowskiego na gola zamienił Kamil Majkowski. Kropkę nad "i" postawił "Guma". W ostatniej minucie regularnego czasu gry młody gracz KS CK Troszyn skończył kontrę i serię podań. Asystował Majkowski.

- Mieliśmy okazję przejrzeć całą kadrę. Szansę od pierwszej minuty otrzymała duża ilość młodzieży. Mogłem zobaczyć ich obecną dyspozycję w warunkach meczowych. Zadowalające jest to, że umieliśmy się podnieść. Po przerwie na boisku pojawiło się kilku graczy, którzy w ostatnich starciach o punkty wychodzili w pierwszej składzie i zdołaliśmy odwrócić losy meczu - mówi Marcin Truszkowski, opiekun KS CK Troszyn.

Beniaminek IV ligi awansował do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Rywalem naszych będzie MKS Przasnysz, który na wyjeździe wygrał 2:1 z PAF Płońsk.

W najbliższą sobotę (17 października) KS CK Troszyn rozegra kolejny mecz o punkty. Rywalem będzie Wisła II Płock. Początek meczu Mieszko Grodzkiego i spółki o godz. 15:00.

Nadnarwianka Pułtusk - KS CK Troszyn 1:3 (1:0)
Bramki: Otulak 14' - M. Świderski 76', Majkowski 88', Gumowski 90'.
KS CK Troszyn: Kowalski - K. Kamionowski, Petrosjan (46' Górski), K. Dzwonkowski (46' Bajor), Przemysław Modzelewski, Gąska (55' M. Świderski), Bałas, D. Dzwonkowski, Szklanko (46' Dzbeński), Kowalczyk (46' Gumowski), Grodzki (55' Majkowski).