Sobota, 28 listopada 2020 r., imieniny Zdzisława, Lesława, Gościerada

Pawłowska trenerką OKLA Ostrołęka

Władze Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki ogłosiły, iż do sztabu szkoleniowego dołączyła Paulina Pawłowska. 25-latka specjalizująca się w biegach średnich i długich będzie odpowiadać za szkolenie dzieci i młodzieży w ekipie. To ambitna kobieta z cudownym podejściem do dzieci i młodzieży.

Jako zawodniczka odniosła wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Jest uczestniczką 40. Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych w Bydgoszczy, które odbyły się w 2013 roku. Wówczas wraz z koleżankami z reprezentacji naszego kraju drużynowo zajęła siódme miejsce. W ekipie były: Sofia Ennaoui, Katarzyna Rutkowska, Alicja Konieczek, Sylwia Ślęzak, Paulina Pawłowska, Natalia Wiera. Indywidualnie wywalczyła 58. lokatę.

Wychowanka Pogoni Siedlce zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski U-20 w Biegach Górskich w 2013 roku w swoim debiucie na tych zawodach, pomimo dwukrotnych kąpieli błotnych. 25-latka w 2012 roku wywalczyła tytuł najlepszej do lat 18 w Krakowie w biegu na 3000 m.

Pawłowska jest dwukrotną wicemistrzynią Polski w hali w biegu na 2000 m (U-18) oraz 1500 m (U-20). Ponadto wywalczyła brązowy medali mistrzostw Polski (U-20) w biegu na 3000 m w 2013 roku w Krakowie oraz w biegu na 5000 m w 2015 roku w Białymstoku.

Już niebawem wywiad z nową trenerką OKLA Ostrołęka.