« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 3 grudnia 2020 r., imieniny Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

UKS Atleta Ostrołęka jest mocny (zdjęcia)

W minioną sobotę w Siedlcach odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów w podnoszeniu ciężarów. Podopieczni Władysława Niedźwieckiego spisali się bardzo dobrze. Wywalczyli drugie i trzecie miejsce w rywalizacji grupowej oraz pięć medali w zmaganiach indywidualnych.

 


W Siedlcach zaprezentowały się dwie drużyny: ekipa juniorów do 20 lat oraz juniorów młodszych do 17 lat. Każda reprezentacja mogła mieć maksymalnie trzyosobowe składy. W tej rywalizacji była prowadzona również klasyfikacja indywidualna w każdej kategorii wagowej. Natomiast do klasyfikacji drużynowej klasyfikowano wg. punktacji Sinclair’a.

Reklama

Drużynę juniorów do 20 lat ostrołęckiego klubu stanowili: Wiktor Trzciński w kategorii wagowej do 81 kg, Marcin Kulesza do 89 kg i Krystian Łuba powyżej 109 kg. Wszyscy trzej zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych w klasyfikacji indywidualnej. 

Wiktor triumfował z wynikiem 190 kg w dwuboju (80 kg rwanie + 110 kg podrzut), ustanawiając jednocześnie dwa rekordy życiowe tj. w podrzucie o 3 kg więcej i o 1 kg więcej w dwuboju. 

Krystian w dwuboju uzyskał 142 kg, zdobywając złoty medal tej kategorii wagowej. Mimo, że w dwuboju uzyskał mniej o 3 kg od rekordu życiowego to udało się jemu o 2 kg pobić rekord życiowy w rwaniu. 

Najbardziej spektakularne zwycięstwo odniósł Marcin. Zdobył złoty medal za uzyskanie w dwuboju 222 kg, na który złożyło się 95 kg w rwaniu i 127 w podrzucie. Ustanowił o 1 kg większy rekord życiowy w rwaniu, o 2 kg w podrzucie, co dało wynik lepszy o 5 kg w dwuboju.

Reklama

Drużynę juniorów młodszych stanowili: Aleksander Płodziszewski (do 81 kg), Wiktor Krukowski (do 89 kg) i Dawid Osowiecki (do 109 kg). Niestety, w ostatniej chwili Wiktora z rywalizacji wyeliminowało przeziębienie. Dzielnie walczyli dwaj pozostali zawodnicy, o jak najwięcej punktów dla drużyny. 

15-letni Olek wyrwał 50 kg i podrzucił 60 kg, uzyskując 110 kg w dwuboju. Ustanowił rekord w podrzucie o 10 kg więcej i zarazem o 10 kg rekord życiowy w dwuboju. Drugi start w tej dyscyplinie z tym wynikiem zajął drugie miejsce na podium – srebrny medal. 

Podobnie jak Marcin w swojej kategorii wagowej zwyciężył 16-letni Dawid. Zdobył złoty medal za uzyskanie w dwuboju 147 kg, na który złożyło się 67 kg w rwaniu i 80 kg w podrzucie. Ustanowił o 2 kg większy rekord życiowy w rwaniu, o 4 kg w podrzucie i aż 6 kg w dwuboju, zaliczając wszystkie sześć prób.

W rywalizacji drużynowej juniorów U-20 zwyciężył WLKS Siedlce Nowe Iganie, drugi stopień na podium dzielnie wywalczyli nasi sztangiści, wyprzedzając MKS Pułtusk. 

Dwuosobowa drużyna juniorów młodszych spisała się również bardzo dobrze zajmując trzeci stopień podium. Ulegli tyko takim potęgom ciężarowym jak CLKS Mazovia Ciechanów – druga lokata i zwycięzcy WLKS Siedlce Nowe Iganie.

Cztery złote medale, jeden srebrny indywidualnie oraz puchar za drugie miejsce drużynowo juniorów i nagroda za trzecie miejsce drużynowo juniorów młodszych - tak upłynęła sobota w Siedlcach.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów w podnoszeniu ciężarów

Więcej zdjęć: Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego młodzików, juniorów młodszych oraz juniorów w podnoszeniu ciężarów

Odsłon: 3857
Komentarzy: 0
11:28, 26.10.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Niedźwiecki: kocham to, co robię

Niedźwiecki: kocham to, co robię

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik przyznał nagrodę dla trenera Władysława Niedźwieckiego. Szkoleniowiec UKS Atleta Ostrołęka to żywa legenda sportów siłowych w mieście. W ostatnich miesiącach jego podopieczni świetnie spisywali się na pomostach w różnych częściach naszego kraju.

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Czwarte miejsce podczas World Cup 2020 w trójboju siłowym wywalczył Jakub Borkowski. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka był zadowolony ze swojego startu w kategorii open do 100 kg. 24-latek uzbierał 625 kg.

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Kolejny udany start UKS Atleta Ostrołęka, tym razem w wykonaniu najmłodszych zawodników. Kolejne dyplomy, medale i puchary trafiły do młodych sportowców. W sobotę ekipa 12 przyszłych ciężarowców rywalizowała w hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie podczas Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego. 

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Zawodniczka ćwicząca w ostrołęckim Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia" odniosła kolejne sukcesy. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych Federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League została mistrzynią i otarła się o podium. Małgorzata Laska otrzymała złoty medal, piękną statuetkę oraz pełną torbę odżywek.

Sienkiewicz wygrał 'generalkę'. Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

Sienkiewicz wygrał "generalkę". Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

34 zawodników walczyło w szóstej, a zarazem ostatniej kolejce Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Wydarzenie odbyło się bez publiczności, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarno-epidemiologicznych oraz przy zamkniętym lokalu oraz zepsutej maszynie do smarowania torów.

 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo