« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 28 listopada 2020 r., imieniny Zdzisława, Lesława, Gościerada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Tenis stołowy do obstawiania

Tenis stołowy jest nie tylko w cieniu tenisa ziemnego, ale również w wielu miastach kibice często zapominają, że działają tam kluby tenisa stołowego. Nieco pomijany sport zyskał na znaczeniu w czasie pandemii i nie należy go lekceważyć.


Tenis ziemny przypomina starszego brata tenisa stołowego. Jest bardziej znany, lubiany, to on zbiera pochwały i nim się zachwycają. Tenis stołowy trochę lekceważąco nazywany ping pongiem fanów aż tylu nie ma, każdy z nim się kiedyś spotkał, ale spotkanie to nie wywołało zbyt wielu emocji. Rok 2020 jest jednak specyficzny i być może zmieni się zdanie o tym sporcie. Patrząc na analizy i statystyki obstawiania tenisa stołowego, coś już się zmieniło.

Pandemia ich wzmocniła


Tenis ziemny to najpopularniejszy sport indywidualny. Zarówno jeśli chodzi o oglądalność, liczbę fanów, czy liczbę obstawianych meczów. Pandemia, a przede wszystkim lockdown sprawił, że międzynarodowość tego sportu i system turniejowy, stała się ciężarem i kotwicą zarazem. Tenisiści zostali w domach, a gdy mogli już normalnie trenować, okazało się, że powrót do klasycznych turniejów nie jest taka prosta i zajmie trochę czasu. Dużo prościej było wrócić do meczów tenisa stołowego. Fakt, że ten sport nie jest aż tak "rozdmuchany" stał się atutem. Zwłaszcza, że lokalne rozgrywki nie były trudne do przeprowadzenia. Efekt był taki, że wiosną 2020 roku tenis ziemny zyskał kilka procent jeśli chodzi o statystyki popularności obstawianych sportów na całym świecie.

Reklama

Kluby tenisa w wielu miastach i miasteczkach


W Polsce tradycja rozgrywek tenisa stołowego wcale nie jest taka krótka i mała. Może nie mamy tylu talentów i świetnych graczy, co Chiny, ale w wielu miastach istnieją i funkcjonują - mimo trudności - kluby tenisa stołowego. Co ciekawe są one nie tylko w dużych miastach, ale także mniejszych miejscowościach, które nie mają znanych drużyn w piłce nożnej, czy siatkówce. Stanowią one dla lokalnej społeczności ważne miejsce. Z drugiej strony ich funkcjonowanie nie wiąże się z tak wielkimi kosztami, jak w przypadku innych sportów i klubów. A samo uprawianie tenisa stołowego nie jest ani skomplikowane, ani kosztowne.

Jak obstawiać tenis stołowy? Kilka rad


Skoro już wiemy, że sport ten nie ma się tak źle, jak można by sądzić, pora kilka słów o tenisie stołowym w zakładach sportowych. Jako sport indywidualny jest zaliczany do zdarzeń dwutorowych, gdzie mamy do wytypowania zwycięzcę. Remisów nie ma. To bardzo istotne. Ważną kwestią jest fakt, że mamy do czynienia z rankingami i klasyfikacjami, dzięki czemu można śledzić formę danego gracza. A jest to klucz do skutecznego obstawiania. Znajomość mocnych i słabych stron tenisistów to kolejna ważna rzecz. Jeśli ktoś jest początkującym graczem musi działać powoli i z tzw. chłodną głową. Warto poznać i wypróbować wszystkie możliwości jakie daje oferta bukmachera. Pomocny może być kod promocyjny STS dla każdego nowego gracza. Konto bonusowe to szansa na obstawianie dodatkowych środków. Tak, jak w wielu dziedzinach, tak i w zakładach bukmacherskich doświadczenie zdobywa się z czasem. Każdy może stać się ekspertem od danego sportu, od tenisa stołowego również.

Reklama

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 3542
Komentarzy: 0
09:41, 27.10.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dudziec drugi. Piersa trochę dalej

Dudziec drugi. Piersa trochę dalej

Dwóch zawodników z powiatu ostrołęckiego wzięło udział w IV turnieju tenisa stołowego Grand Prix Wiązownej. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy z województwa mazowieckiego oraz łódzkiego. 

Piersa trzeci, Dudziec czwarty

Piersa trzeci, Dudziec czwarty

Dwóch zawodników z powiatu ostrołęckiego wzięło udział w turnieju tenisa stołowego z okazji dnia Niepodległości. W zmaganiach, które zostały rozegrane w Serocku wzięła duża ilość zawodników, jednak wszystko toczyło się zgodnie z aktualnymi regulacjami sanitarnymi.

UKS Mag bez straty

UKS Mag bez straty

Trzecie spotkanie i trzecia wygrana tenisistów stołowych z Ostrołęki. Gracz UKS Mag mają komplet punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli V ligi w grupie B. W niedzielę nie dali większych szans ekipie UKS Return III Piaseczno.

Klemendorf z odznaczeniem

Klemendorf z odznaczeniem

Podczas sesji rady miasta Ostrołęki podjęta została decyzja, iż odznakę "Za zasługi dla miasta Ostrołęki" otrzyma legenda tenisa stołowego w naszym miejście Jan Klemendorf. 66-latek jest wciąż aktywnym zawodnikiem i reprezentuje barwy UKS Mag Ostrołęka.

 

Nie było meczu na szczycie. Zakażenia w ekipie ze Szczytna?

Nie było meczu na szczycie. Zakażenia w ekipie ze Szczytna?

W sobotnie popołudnie tenisiści stołowi UKS Mag Ostrołęka mieli walczyć o punkty w meczu na szczycie ze Spartą Szczytno. Obie drużyny w dwóch kolejkach wywalczyły komplet punktów. Starcie zapowiadało się niezwykle ciekawie, jednak nie doszło do spotkania ligowego.

» Wasze komentarze

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo