« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 17 maja 2021 r., imieniny Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Moja Ostrołęka

Aktualności

Tenis stołowy do obstawiania

Tenis stołowy jest nie tylko w cieniu tenisa ziemnego, ale również w wielu miastach kibice często zapominają, że działają tam kluby tenisa stołowego. Nieco pomijany sport zyskał na znaczeniu w czasie pandemii i nie należy go lekceważyć.


Tenis ziemny przypomina starszego brata tenisa stołowego. Jest bardziej znany, lubiany, to on zbiera pochwały i nim się zachwycają. Tenis stołowy trochę lekceważąco nazywany ping pongiem fanów aż tylu nie ma, każdy z nim się kiedyś spotkał, ale spotkanie to nie wywołało zbyt wielu emocji. Rok 2020 jest jednak specyficzny i być może zmieni się zdanie o tym sporcie. Patrząc na analizy i statystyki obstawiania tenisa stołowego, coś już się zmieniło.

Pandemia ich wzmocniła


Tenis ziemny to najpopularniejszy sport indywidualny. Zarówno jeśli chodzi o oglądalność, liczbę fanów, czy liczbę obstawianych meczów. Pandemia, a przede wszystkim lockdown sprawił, że międzynarodowość tego sportu i system turniejowy, stała się ciężarem i kotwicą zarazem. Tenisiści zostali w domach, a gdy mogli już normalnie trenować, okazało się, że powrót do klasycznych turniejów nie jest taka prosta i zajmie trochę czasu. Dużo prościej było wrócić do meczów tenisa stołowego. Fakt, że ten sport nie jest aż tak "rozdmuchany" stał się atutem. Zwłaszcza, że lokalne rozgrywki nie były trudne do przeprowadzenia. Efekt był taki, że wiosną 2020 roku tenis ziemny zyskał kilka procent jeśli chodzi o statystyki popularności obstawianych sportów na całym świecie.

Reklama

Kluby tenisa w wielu miastach i miasteczkach


W Polsce tradycja rozgrywek tenisa stołowego wcale nie jest taka krótka i mała. Może nie mamy tylu talentów i świetnych graczy, co Chiny, ale w wielu miastach istnieją i funkcjonują - mimo trudności - kluby tenisa stołowego. Co ciekawe są one nie tylko w dużych miastach, ale także mniejszych miejscowościach, które nie mają znanych drużyn w piłce nożnej, czy siatkówce. Stanowią one dla lokalnej społeczności ważne miejsce. Z drugiej strony ich funkcjonowanie nie wiąże się z tak wielkimi kosztami, jak w przypadku innych sportów i klubów. A samo uprawianie tenisa stołowego nie jest ani skomplikowane, ani kosztowne.

Jak obstawiać tenis stołowy? Kilka rad


Skoro już wiemy, że sport ten nie ma się tak źle, jak można by sądzić, pora kilka słów o tenisie stołowym w zakładach sportowych. Jako sport indywidualny jest zaliczany do zdarzeń dwutorowych, gdzie mamy do wytypowania zwycięzcę. Remisów nie ma. To bardzo istotne. Ważną kwestią jest fakt, że mamy do czynienia z rankingami i klasyfikacjami, dzięki czemu można śledzić formę danego gracza. A jest to klucz do skutecznego obstawiania. Znajomość mocnych i słabych stron tenisistów to kolejna ważna rzecz. Jeśli ktoś jest początkującym graczem musi działać powoli i z tzw. chłodną głową. Warto poznać i wypróbować wszystkie możliwości jakie daje oferta bukmachera. Pomocny może być kod promocyjny STS dla każdego nowego gracza. Konto bonusowe to szansa na obstawianie dodatkowych środków. Tak, jak w wielu dziedzinach, tak i w zakładach bukmacherskich doświadczenie zdobywa się z czasem. Każdy może stać się ekspertem od danego sportu, od tenisa stołowego również.

Reklama

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 5476
Komentarzy: 0
09:41, 27.10.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Jędrzej Nowak wciąż na szczycie!

Jędrzej Nowak wciąż na szczycie!

W Piasecznie rozegrany został Ogólnopolski Turniej Tenisa Ziemnego w kategoriach 40+, 50+, 60+, 70+, 75+ oraz 80+. W tej ostatniej rywalizował były prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego. 

Zagraj o puchar prezydenta

Zagraj o puchar prezydenta

15 i 16 maja na kortach MZOS-TiIT w Ostrołęce odbędzie się Turniej Otwarcia Sezonu o Puchar Prezydenta Ostrołęki - Łukasza Kulika. Impreza wpisuje się do kalendarza Dni Ostrołęki. Organizatorem rywalizacji jest Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe. 

Weronika nie dała rady Carolinie Alves

Weronika nie dała rady Carolinie Alves

Rodzice oraz dziadkowie tej młodej i znanej zawodniczki pochodzą z naszego terenu. Weronika Falkowska uczestniczyła w turnieju ITF World Tennis Tour. Niespełna 21-letnia tenisistka zakończyła udział w zmaganiach w Portugalii.

Dobre otwarcie Falkowskiej

Dobre otwarcie Falkowskiej

Niespełna 21-letnia tenisistka, której rodzice i dziadkowie pochodzą z Ostrołęki i okolic ma za sobą pierwszym meczu w turnieju ITF World Tennis Tour. W Portugalii rozprawiła się z wyżej notowaną zawodniczką z Korei. Weronika Falkowska wygrała w dwóch setach. 

Falkowska wystartuje w Portugalii. Ostatnio wygrała w Monastirze

Falkowska wystartuje w Portugalii. Ostatnio wygrała w Monastirze

Niespełna 21-letnia Weronika Falkowska w najbliższych dniach wystartuje w turnieju tenisa w Portugalii. Pula nagród to 25 000 dolarów. Rodzice oraz dziadkowie tej młodej i znanej zawodniczki pochodzą z naszego terenu.

» Wasze komentarze

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo