« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 28 listopada 2020 r., imieniny Zdzisława, Lesława, Gościerada

Moja Ostrołęka

Aktualności

Prezes chodzi w złocie. Janczewski mistrzem (zdjęcia)

Dwójka reprezentantów UKS Atleta Ostrołęka wystartowała w XXX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. W Piekarach Śląskich nasi przedstawiciele sięgnęli po złote medale. Z tytuły najlepszych cieszyli się: Justyna Niedzwiecka - mistrzyni Polski z 2019 roku, pięciokrotna rekordzistka Polski oraz Karol Janczewski - srebrny medalista mistrzostw z 2016 i 2019 roku.


W drugim dniu mistrzostw do rywalizacji o prymat najlepszego w kategorii wagowej 81 kg, grupy wiekowej 40–44 lat przystąpił prezes ostrołęckiego UKS Atlety Karol Janczewski. Rwanie rozpoczął od sztangi ważącej 80 kg, następnie koncertowo zaliczył drugie podejście na 85 kg oraz trzecie ze sztangą o ciężarze 90 kg. Identycznie było w podrzucie. W trzech próbach udało mu się dźwignąć 100, 105 oraz 108 kg. Wykonując poprawnie sześć prób ustanowił cztery rekordy życiowe tj. 90 kg w rwaniu, 105 i 108 w podrzucie oraz 198 kg w dwuboju.

Reklama

Ostrołęcki sztangista miał 5 kg przewagi po rwaniu nad kolejnym zawodnikiem, który podrzucił 105 kg i w dwóch kolejnych podejściach rywal zmuszony był zadysponować na sztangę 115 kg, by pozbawić tytułu ostrołęczanina. Rywal dwukrotnie nie poradził sobie z tym ciężarem, a Janczewski skutecznie odparł atak konkurenta i zwyciężył z przewagą 8 kg. Karol Janczewski stanął na najwyższym stopniu podium. 

- Jak widać mimo przybywania lat naszym mastersiakom przybywa im również kilogramów na sztandze. Jest ciągły progres, co cieszy działaczy i sympatyków podnoszenia ciężarów – relacjonuje trener Władysław Niedźwiecki, szkoleniowiec UKS Atleta Ostrołęka.

Reklama

O występie Justyny Niedzwieckiej przeczytaj TUTAJ.

Zobacz zdjęcia:
Niedzwiecka i Janczewski mistrzami Polski

Więcej zdjęć: Niedzwiecka i Janczewski mistrzami Polski

Odsłon: 4795
Komentarzy: 0
10:27, 28.10.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Czwarte miejsce podczas World Cup 2020 w trójboju siłowym wywalczył Jakub Borkowski. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka był zadowolony ze swojego startu w kategorii open do 100 kg. 24-latek uzbierał 625 kg.

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Kolejny udany start UKS Atleta Ostrołęka, tym razem w wykonaniu najmłodszych zawodników. Kolejne dyplomy, medale i puchary trafiły do młodych sportowców. W sobotę ekipa 12 przyszłych ciężarowców rywalizowała w hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie podczas Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego. 

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Zawodniczka ćwicząca w ostrołęckim Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia" odniosła kolejne sukcesy. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych Federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League została mistrzynią i otarła się o podium. Małgorzata Laska otrzymała złoty medal, piękną statuetkę oraz pełną torbę odżywek.

Sienkiewicz wygrał 'generalkę'. Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

Sienkiewicz wygrał "generalkę". Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

34 zawodników walczyło w szóstej, a zarazem ostatniej kolejce Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Wydarzenie odbyło się bez publiczności, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarno-epidemiologicznych oraz przy zamkniętym lokalu oraz zepsutej maszynie do smarowania torów.

 

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Dogtrekking jest aktywnością, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to dyscyplina sportu, w której organizowane są zawody, ale sprawdza się także jako rekreacyjna i nieco bardziej aktywna forma spaceru ze swoimi czworonogami. Jak to działa?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo