« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 17 stycznia 2021 r., imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Prezes chodzi w złocie. Janczewski mistrzem (zdjęcia)

Dwójka reprezentantów UKS Atleta Ostrołęka wystartowała w XXX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. W Piekarach Śląskich nasi przedstawiciele sięgnęli po złote medale. Z tytuły najlepszych cieszyli się: Justyna Niedzwiecka - mistrzyni Polski z 2019 roku, pięciokrotna rekordzistka Polski oraz Karol Janczewski - srebrny medalista mistrzostw z 2016 i 2019 roku.


W drugim dniu mistrzostw do rywalizacji o prymat najlepszego w kategorii wagowej 81 kg, grupy wiekowej 40–44 lat przystąpił prezes ostrołęckiego UKS Atlety Karol Janczewski. Rwanie rozpoczął od sztangi ważącej 80 kg, następnie koncertowo zaliczył drugie podejście na 85 kg oraz trzecie ze sztangą o ciężarze 90 kg. Identycznie było w podrzucie. W trzech próbach udało mu się dźwignąć 100, 105 oraz 108 kg. Wykonując poprawnie sześć prób ustanowił cztery rekordy życiowe tj. 90 kg w rwaniu, 105 i 108 w podrzucie oraz 198 kg w dwuboju.

Reklama

Ostrołęcki sztangista miał 5 kg przewagi po rwaniu nad kolejnym zawodnikiem, który podrzucił 105 kg i w dwóch kolejnych podejściach rywal zmuszony był zadysponować na sztangę 115 kg, by pozbawić tytułu ostrołęczanina. Rywal dwukrotnie nie poradził sobie z tym ciężarem, a Janczewski skutecznie odparł atak konkurenta i zwyciężył z przewagą 8 kg. Karol Janczewski stanął na najwyższym stopniu podium. 

- Jak widać mimo przybywania lat naszym mastersiakom przybywa im również kilogramów na sztandze. Jest ciągły progres, co cieszy działaczy i sympatyków podnoszenia ciężarów – relacjonuje trener Władysław Niedźwiecki, szkoleniowiec UKS Atleta Ostrołęka.

Reklama

O występie Justyny Niedzwieckiej przeczytaj TUTAJ.

Zobacz zdjęcia:
Niedzwiecka i Janczewski mistrzami Polski

Więcej zdjęć: Niedzwiecka i Janczewski mistrzami Polski

Odsłon: 5352
Komentarzy: 0
10:27, 28.10.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew w najlepszej '16' w kraju

Narew w najlepszej "16" w kraju

Eportowa drużyna Narwi Ostrołęka, w składzie Patryk mayor Majewski i Marcin mrn Sczes zwyciężyła w kolejnym etapie eliminacji Pucharu Polski PZPN i zakwalifikowała się do finałów. Tam spotka się szesnaście najlepszych ekip w Polsce, w większości reprezentujących kluby piłkarskiej Ekstraklasy.

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Do 31 stycznia można składać wnioski o przyznanie okresowych stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe na 2021 rok. Jakie są warunki otrzymania wynagrodzenia za rezultaty w szeroko pojętej kulturze fizycznej?

Nabór animatorów sportu na orlikach

Nabór animatorów sportu na orlikach

W związku z kolejną edycją projektu „Lokalny Animator Sportu” Miasto Ostrołęka ogłasza nabór na funkcję animatora sportu na siedmiu boiskach typu orlik.

 Białczak odszedł do wieczności

Białczak odszedł do wieczności

4 stycznia w wieku 72 lat zmarł Kazimierz Białczak. To wielce zasłużony człowiek dla baranowskiego sportu. Był wieloletnim prezesem LZS Baranowo. Promował, wspierał sport w okolicy.

1,5 mln zł na sport w Ostrołęce. Kto dostanie?

1,5 mln zł na sport w Ostrołęce. Kto dostanie?

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2021r. z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. W 2021 roku na dotacje zaplanowano kwotę 1 500 000 złotych.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo