Czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Pawłowska i Marciniak w kadrze Polski

Marzena Marcinak (z lewej) oraz Anna Pawłowska znalazły się w kadrze reprezentacji Polski
(fot. archiwum zawodniczki/Polonia Warszawa)

Dwie zawodniczki, które występowały w Unii Basket Ostrołęka znalazły się wśród powołanych na konsultację szkoleniową reprezentacji Polski w koszykówce 3x3. Anna Pawłowska obecnie występuję w Polonii Warszawa, zaś Marzenia Marciniak reprezentuje barwy MKS Pruszków.

Anna Pawłowska rozpoczynała swoją przygodę w Inowrocławiu, zaś do Ostrołęki trafiła w wieku młodziczki i grała w naszym klubie w kadetkach oraz juniorkach. - Trafiła pod moje skrzydła i bardzo fajnie się rozwijała. Ma 24 lata. W tym sezonie występuje w pierwszej lidze kobiet w barwach Polonii Warszawa, zaś wcześniej grał w Pszczółce Polski-Cukier AZS UMCS Lublin - mówi Maciej Kruszewski, trener Unii Basket Ostrołęka.

Z kolei Marzena Marciniak to wychowanka klubu z Ostrołęki. Urodziła się w naszym mieście. - Zaczynała grać u Wojciecha Zarzyckiego do piątej klasy szkoły podstawowej. Później trafiła pod moją opiekę. Udało się jej dość do finałów mistrzostw Europy, gdzie zdobyła brązowy medal - dodaje.

Odsłon: 13565
13:21, 05.11.2020r.

Uczta pod koszem. Mistrzem był ZSZ nr 3. Jak będzie teraz? (zdjęcia, wideo)

Przed nami XV międzyszkolny turniej koszykówki im. Henryka Brzostka o puchar dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce. Początek o godz. 9:00. W stawce będą cztery zespoły, które zagrają systemem ''każdy z każdym''.

Nasze koszykarki z tytułem najlepszych

W miniony weekend drużyna dziewcząt z roczników 2011 i 2012 z Ostrołęckiego Klubu Koszykówki wygrała turniej Nida Cup 2024 w Nidzicy. Zawodniczki OKK rozegrały w sumie pięć meczów. W rozgrywkach wygrały znaczną przewagą wszystkie starcia.

Koszykarki zagrają u siebie!

To już pewne. Nasze miasto będzie areną turnieju półfinałowego mistrzostw Polski U-15 kobiet w koszykówce. Rywalizacja ekipy Tomasza Pierzchały oraz Mariusza Mierzejewskiego zagrają w hali III LO w Ostrołęce.

Koszykarki Unii w półfinałach!

Zawodniczki Unii Basket Ostrołęka wywalczyły awans do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski U-15. Nasze koszykarki w ostatnim spotkaniu podczas zmagań w Tarnowie musiały uznać wyższość drużyny z Głuchołaz.

Zrobiły to!

Zrobiły to!

Koszykarki Unii Basket Ostrołęka wywalczyły awans do grona 16 najlepszych drużyn w Polsce. Podczas 1/4 finału mistrzostw Polski w kategorii U-15 dziewcząt podopieczne Tomasza Pierzchały i Mariusza Mierzejewskiego nie dały szans gospodyniom zmagań.

Basket @ 18:57, 05.11.2020r. IP: *.*.51.122