« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nadzieje Angeliki Wikieł: chcę zbliżyć się do rekordów życiowych

W najbliższy weekend w Łodzi odbędą się zmagania z cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu. Swój start w centralnej części kraju zapowiedziała reprezentantka Narwi Ostrołęka. Angelika Wikieł powalczy na trzech dystansach. 22-latka będzie mierzyć się na swoich koronnych konkurencjach, na: 50, 100 i 200 metrów stylem klasycznym.


Rozmowa z Angeliką Wikieł, zawodniczką Narwi Ostrołęka
Dam z siebie wszystko
Jaki jest plan na sobotę i niedzielę?
- W najbliższy weekend biorę udział w Arena Grand Prix w Łodzi. Są to zawody, do których nie mam specjalnego przygotowania. Najważniejsze starty będę mieć w połowie grudnia, jeżeli oczywiście sytuacja panująca w Polsce pozwoli na ich zorganizowanie. Będą to Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Reklama

Trzykrotnie zaprezentujesz swoje umiejętności. Na którym dystansie czujesz się najlepiej?
- Jestem bardziej typem zawodnika, który woli długie dystanse. W moim przypadku jest to 200 metrów stylem klasycznym, jednak każdy start jest dla mnie tak samo ważny i na każdym z nich dam z siebie wszystko. 

W dobie pandemii chyba każda możliwość startu jest na wagę złote?
- Tak. Bardzo się ucieszyłam, że mamy możliwość startowania jak i trenowania. Mamy końcówkę roku, a są to dopiero moje drugie zawody na pływalni. 

Reklama

Jaki masz plan na zmagania w Łodzi?
- Plan taki jak na każdych zawodach. Chciałabym zbliżyć się do rekordów życiowych, dać z siebie wszystko i wyeliminować błędy, nad którymi pracuję.

Odsłon: 4835
Komentarzy: 2
11:00, 06.11.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobre występy Squatiny w stolicy

Dobre występy Squatiny w stolicy

Ekipa z Klubu Sportowego Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pływackiego Squatina Ostrołęka wzięła udział w kolejnej rundzie Ogólnopolskich Zawodów Pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka". Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich wypływali swoje rekordy życiowe.

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

W krytej pływalni OSiR Żoliborz Warszawa odbyły się III eliminacje Ogólnopolskich Zawodów "Od Młodzika Do Olimpijczyka", które w dwóch blokach zgromadziły ponad 480 zawodniczek i zawodników z 62 klubów z całego kraju. Do walki w nich stanęły również najmłodsze zawodniczki UKS Piątki Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Antonina Szczubełek.

Dwa medale Zuzi Zecer

Dwa medale Zuzi Zecer

Pierwsze starty w 2021 roku odnotowali zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka, którzy uczestniczyli w XXII Grand Prix Ciechanowa pod patronatem prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Do rywalizacji w dwóch blokach przystąpiło pond 540 zawodniczek i zawodników z 40 klubów. W stawce znalazły się: Zuzanna Zecer, Emilia Ciak, Maja Szukiewicz, Antonina Szczubełek, Magda Kowalska Natalia Skórzewska oraz Szymon Pliszka.

Basen otwarty od soboty

Basen otwarty od soboty

Miłośnicy wodnej aktywności wreszcie doczekają się możliwości wejścia basenu. Od 20 lutego Park Wodny "Aquarium" będzie otwarty równiez w weekendy. Smaczne jedzenie można zamówić również w restauracji "Nemo".

Szporak nadzieją olimpijską

Szporak nadzieją olimpijską

Wydział szkolenia Polskiego Związki Pływackiego podał listę zawodników i zawodniczek, którzy zostali wzięci pod uwagę przy programie "Mały Wielki Polak - nadzieje olimpijskie" na 2021 rok. Wśród nominowanych znalazł się zawodnik Klubu Sportowego Squatina Ostrołęka.

» Wasze komentarze

Hmm @ 15:08, 06.11.2020r. IP: *.*.205.18

Coś jest w tych jej oczach..

. @ 16:35, 06.11.2020r. IP: *.*.48.76

Lubi długie dystanse ja też

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo