Piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Szósta wygrana "Jantarek", ale...

Było naprawdę ciężko. Do przerwy podopieczne Rafała Koska przegrywały 0:1 z Vulcanem Wólka Mlądzka. Po zmianie stron na boisku w Otwocku panowały zawodniczki Jantaru Ostrołęka, które zdobyły trzy bramki, wygrały szósty mecz w rundzie i zachowały pierwsze miejsce w tabeli.

Po pierwszej części lepsze humory miały gospodynie, które trafiły z karnego po faulu Kamili Duszak na napastniczce Vulcanu. - W pierwszej części gry przeważaliśmy i gra toczyła się głównie na połowie rywalek, ale stwarzaliśmy sobie bardzo mało sytuacji strzeleckich, a jak już stwarzaliśmy to nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Grunt, że zachowaliśmy spokojne głowy i w drugiej połowie szybko wyrównaliśmy - mówi szkoleniowiec.

Na 1:1 trafiła Julita Pietruczuk. Strzelony gol dał jeszcze większą pewność siebie ostrołęczankom, które grały jeszcze lepiej. Strzał za strzałem oddawały: Julita Pietruczuk, Magdalena Dąbrowska, Oliwia Piersa oraz Klaudia Płoska. Niestety, bardzo dobrze dysponowana była bramkarka gospodarzy. Aż przyszła 80 minuta. Wówczas Klaudia Płoska utonęła w ramionach koleżanek, dając prowadzenie. W doliczonym czasie gry Wiktoria Prusińska postawiła kropkę nad "i".

W najbliższą niedzielę ostrołęczanki zakończą rundę na własnym boisku. O godz. 11:00 rozpoczną starcie z KS II Raszyn. Jantar mierzył się z tym zespołem kilka tygodni temu. W rozgrywkach Pucharu Polski nasze piłkarki wygrały 6:3.

Vulcan Wólka Mlądzka - Jantar Ostrołęka 1:3 (1:0)
Bramki: J. Pietruczuk, Płoska, Prusińska.
Jantar: Peczyńska - E. Pietruczuk, Duszak, Lebuda, Dąbrowska, Chludzińska, Piersa, J. Pietruczuk, Draba, Płoska, Borkowska. Ponadto grały: Pych, Prusińska, Lis, Rosłon, Olender.

KS II Raszyn - pauza

Następna kolejka (15.11., godz. 11:00): Jantar - KS II Raszyn, GOSiRKI - Vulcan, Legia - Żbik, Pogoń - FUKS Pułtusk, KS Wilanów - pauza, Ostrovia - pauza.