« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 listopada 2020 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska: Potrzeba kogoś, komu można po prostu zaufać

Nowe wyzwania przed Magdaleną Żebrowską. Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w nowym sezonie będzie występowała w nowym klubie. 24-latka, która w ostatnim czasie reprezentowała Podlasie Białystok związała się z AZS AWF Katowice. 

 


Rozmowa z Magdaleną Żebrowską, wychowanką OKLA Ostrołęka
Potrzeba kogoś, komu można po prostu zaufać
Magda, skąd decyzja o zmianie klubu?
- Warunki finansowe proponowane w Białymstoku nie były wystarczające do kontynuowania kariery sportowej. Prawdę mówiąc, zmiana była nieunikniona, by móc dalej się rozwijać. Chcę pracować teraz na wyższym poziom, a to łączy się z odpowiednimi warunkami przygotowawczymi. W miniony piątek spotkałam się z zarządem klubu, by dopiąć formalności i uzgodnić ostatecznie warunki współpracy.

Reklama

Piłkarze dostają propozycje z różnych klubów. A jak jest w "lekkiej"?
- W lekkoatletyce to nie kluby wybierają zawodników, tylko zawodnicy na odpowiednim poziomie wybierają kluby, które mogą zaproponować im jak najlepsze warunki. Tak było w moim przypadku.

Ile klubów brałaś pod uwagę?
- Rozważałam trzy oferty w naszym kraju, ale to AZS AWF Katowice przedstawił najkorzystniejszą ofertę.

W Białystoku skończyłaś Uniwersytet Medyczny. Co będziesz robiła w Katowicach?
- Moje przejście dotyczy zmiany barw i korzyści z tym związanych. Poza tym niewiele się zmieni. Pozostaję z moim dotychczasowym trenerem Robertem Nazarkiewiczem i poza zgrupowaniami kadry, będę trenować w Białymstoku.

Łączenie nauki z profesjonalnym sportem nie sprawia Tobie problemu?
- Studiowanie odbywa się teraz zdalnie, tak jak wszędzie, wiec będę mogła pozostać na miejscu. Część przedmiotów, których uczyłam się na studiach medycznych pokrywa się z programem kierunku wychowania fizycznego na AWF Katowice, wiec będzie mi łatwiej to pogodzić. Będę miała Indywidualny Program i Plan Studiów, także jest możliwość, aby dać z siebie teraz sto procent w treningu.

Reklama

Jak wygląda Twoje życie prywatne?
- Moja rodzina i przyjaciele to moje życie prywatne, o które mocno dbam. Nie dzielę z nikim życia, jeśli chodzi o związek, bo w takim sportowym stylu życia - pełnym wyjazdów, zgrupowań, zawodów trzeba wybrać kogoś, kto oprócz bycia wsparciem w sporcie, będzie też wsparciem, kiedy dzielą setki kilometrów. Nie jest możliwe bycie z partnerem na co dzień, chyba że partner byłby sportowcem lub osobą z branży. Do związku na odległość potrzeba kogoś, komu można po prostu zaufać.

Odsłon: 6984
Komentarzy: 2
16:13, 09.11.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dąbrowski ze srebrem

Dąbrowski ze srebrem

Zawodnik rodem z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń odniósł duży sukces. 31-latek wraz z drużyną wywalczył medal podczas 92. PZLA Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych. W Kwidzynie Przemysław Dąbrowski wraz ze swoją drużyną z klubu Prefbet Śniadowo Łomża sięgnął po srebrne medale.

Butler, Kowalczyk i Dąbrowski przed dużą próbą

Butler, Kowalczyk i Dąbrowski przed dużą próbą

Troje reprezentantów naszego powiatu weźmie udział w 92. PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w Kwidzynie. O medale powalczą: Katarzyna Butler, Dominik Kowalczyk (oboje Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki) w grupach młodzieżowych, zaś Przemysław Dąbrowski z miejscowości Borowe w gminie Rzekuń zmierzy się w gronie seniorów.

Srebra Kasi i Dominika przed wyjazdem do Kwidzyna

Srebra Kasi i Dominika przed wyjazdem do Kwidzyna

Dwa tytuły wicemistrzowskie oraz dwa szóste miejsca to wyniki osiągnięte przez reprezentację Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki podczas Mistrzostw Mazowsza w Biegach Przełajowych rozegranych na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Dobry sprawdzian Siódemki

Dobry sprawdzian Siódemki

Siedmioro przedstawicieli Siódemki Ostrołęka wystartowało na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie podczas Mistrzostw Mazowsza w Biegach Przełajowych. Czwórka zawodników uplasowało się w pierwszej "dziesiątce" zmagań.

Wierzbowska czwarta, Kuklińska dziewiąta

Wierzbowska czwarta, Kuklińska dziewiąta

Dwie zawodniczki Siódemki Ostrołęka w Pasłęku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych z udziałem zawodników i klubów z terenu województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Nasze reprezentantki spisały się bardzo dobrze. Uczestniczyły w rywalizacji na 2500 metrów.

» Wasze komentarze

Ja @ 19:57, 09.11.2020r. IP: *.*.24.137

Niezly Milf ;)

X @ 22:44, 09.11.2020r. IP: *.*.162.216

24 lata to milf? Idź odrabiać lekcje dzieciaczku. Ładna młoda dziewczyna.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo