Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Ostrołęczanki w drodze do III ligi

Dziewiąty mecz i siódma wygrana piłkarek Jantaru. Podopieczne Rafała Koska po raz drugi w rundzie wygrały 8:0 i utrzymały prowadzenie w tabeli IV ligi. KS II Raszyn nie miał szans. Nasze zawodniczki zimową przerwę spędzą na pierwszym miejscu i wiadomo, że przed rewanżami są głównym kandydatem do wywalczenia promocji.

Bohaterką spotkania była Klaudia Płoska. 24-latka czterokrotnie pokonała bramkarkę rywalek. Dwie bramki dorzuciła Magdalena Dąbrowska, a po jednym Oliwia Piersa i Sandra Pych, która ma zaledwie 15 lat.

- Mecz od pierwszych minut toczył się pod nasze dyktando. Stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji, a część z nich wykorzystaliśmy perfekcyjnie. Cieszy dobra gra naszego zespołu. Teraz okres roztrenowania i analiz, a potem wracamy ze zdwojoną siłą, żeby w rundzie rewanżowej zwyciężać w każdym meczu. Należy zwrócić uwagę, że w całych rozgrywkach nie doznaliśmy żadnej porażki oraz zdobyliśmy najwięcej bramek, a straciliśmy najmniej. Świadczy to o tym, że mamy świetny zespół zarówno w ataku jak i w obronie - mówi Rafał Kosek, trener Jantaru.

Jantar Ostrołęka - KS II Raszyn 8:0 (4:0)
Bramki: Płoska x4, Dąbrowska x2, Piersa (k), Pych
Jantar: Peczyńska, Duszak, Rosłon, E. Pietruczuk, Draba, Piersa, J. Pietruczuk, Chludzińska, Lebuda, Dąbrowska, Płoska. Ponadto grały: Pych, Galarska, Prusińska, Lis, Olender.