« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 listopada 2020 r., imieniny Andrzeja, Justyny, Konstantego

Moja Ostrołęka

Aktualności

Borkowski polował na 260 kg i się udało. A wcześniej była kwarantanna

Czwarte miejsce podczas World Cup 2020 w trójboju siłowym wywalczył Jakub Borkowski. Zawodnik UKS Atleta Ostrołęka był zadowolony ze swojego startu w kategorii open do 100 kg. 24-latek uzbierał 625 kg.


- Start uważam za bardzo udany, biorąc pod uwagę, że ostatni czas spędziłem na kwarantannie. Przez dwa i pół tygodnia miałem mocno utrudnione szlifowanie formy. Obecna sytuacja nie sprzyja trenowaniu, ale mimo to udało mi się wykręcić wynik w klasyfikacji generalnej o pięć kilogramów większy od poprzedniego - mówi Jakub Borkowski.

Reklama

Jak przyznaje zawodnik z Ostrołęki, najgorzej poszła mu pierwsza konkurencja, czyli przysiad ze sztangą. Pierwsze podejście (200 kg) zostało niezaliczone wynikiem jeden do dwóch. Nasz reprezentant powtórzył ciężar w drugiej próbie, zaś w trzeciej osiągnął 205 kg. - Niestety, to o 10 kg mniej od mojego rekordu. Cieszę się, bo w drugiej konkurencji wyciskania sztangi na ławce poszło mi znacznie lepiej - dodaje.

24-latek w pierwszym podejściu zaliczył 155 kg, w drugim wyrównał swoją "życiówkę" - 160 kg, zaś atak na nowy rekord - 162,5 kg niestety się nie powiodła.

Reklama

- Najbardziej zadowolony jestem z martwego ciągu, gdzie zaliczyłem 240 kg, 250 kg oraz wynik, który od dłuższego czasu polowałem na zawodach - 260 kg. Start oceniam więc za naprawdę udany. To wszystko dzięki wsparciu moich bliskich oraz klubowi UKS Atleta, który dba o to, abym mógł trenować w dogodnych warunkach - kończy.

Odsłon: 3020
Komentarzy: 3
20:53, 21.11.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Piękne chwile w Ciechanowie. UKS Atleta z wicemistrzostwem

Kolejny udany start UKS Atleta Ostrołęka, tym razem w wykonaniu najmłodszych zawodników. Kolejne dyplomy, medale i puchary trafiły do młodych sportowców. W sobotę ekipa 12 przyszłych ciężarowców rywalizowała w hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie podczas Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego. 

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Złoto i czwarte miejsce Małgorzaty Laski (zdjęcia)

Zawodniczka ćwicząca w ostrołęckim Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia" odniosła kolejne sukcesy. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportów Sylwetkowych Federacji NPC Worldwide & IFBB Professional League została mistrzynią i otarła się o podium. Małgorzata Laska otrzymała złoty medal, piękną statuetkę oraz pełną torbę odżywek.

Sienkiewicz wygrał 'generalkę'. Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

Sienkiewicz wygrał "generalkę". Na Luzie Bowling Team najlepszą drużyną

34 zawodników walczyło w szóstej, a zarazem ostatniej kolejce Ostrołęckiej Ligi Bowlingowej Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Wydarzenie odbyło się bez publiczności, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarno-epidemiologicznych oraz przy zamkniętym lokalu oraz zepsutej maszynie do smarowania torów.

 

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem

Dogtrekking jest aktywnością, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to dyscyplina sportu, w której organizowane są zawody, ale sprawdza się także jako rekreacyjna i nieco bardziej aktywna forma spaceru ze swoimi czworonogami. Jak to działa?

Prezes chodzi w złocie. Janczewski mistrzem (zdjęcia)

Prezes chodzi w złocie. Janczewski mistrzem (zdjęcia)

Dwójka reprezentantów UKS Atleta Ostrołęka wystartowała w XXX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. W Piekarach Śląskich nasi przedstawiciele sięgnęli po złote medale. Z tytuły najlepszych cieszyli się: Justyna Niedzwiecka - mistrzyni Polski z 2019 roku, pięciokrotna rekordzistka Polski oraz Karol Janczewski - srebrny medalista mistrzostw z 2016 i 2019 roku.

» Wasze komentarze

ol @ 07:43, 22.11.2020r. IP: *.*.51.167

Gratulacje wielkie

Strong @ 12:41, 22.11.2020r. IP: *.*.157.142

Szacun Kuba;)

Jacek @ 17:01, 22.11.2020r. IP: *.*.161.20

Dzisiaj pewnie już bym tyle nie dał rady. Gratulacje.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo