« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 5 marca 2021 r., imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zalety i wady ogrzewania elektrycznego

Główną obawą przed inwestycją w mniej popularny sposób ogrzewania pomieszczeń jest wysoki koszt eksploatacji. Oprócz tego dochodzi wiele innych niepewności związanych z użytkowaniem technologii. To wynik nieznajomości tego, jak działa ogrzewanie elektryczne i jakie wiążą się korzyści.


W niniejszym wpisie wyszczególnimy wszystkie plusy oraz minusy systemu wykorzystującego prąd do zachowania w domach optymalnej temperatury. To pomoże podjąć właściwą decyzję każdemu niezdecydowanemu.

Najważniejsze zalety ogrzewania elektrycznego

Już na samym początku – jeszcze przed podłączeniem systemu do gniazdka – można docenić łatwość, z jaką ogrzewanie elektryczne poddaje się montażowi. Dotyczy to każdego urządzenia na prąd: od grzejników konwektorowych aż po ogrzewanie podłogowe. Instalacja tego typu systemów nie wymaga remontu generalnego. Co więcej, intuicyjność urządzeń pozwala na samodzielny montaż.

Jednak najistotniejszym plusem użytkowania ogrzewania na prąd jest komfort obsługi. Popularne w Polsce paliwa kopalne – zwłaszcza węgiel – są dość kłopotliwe. Trzeba przy nich każdego dnia sporo napracować się, aby osiągnąć pożądaną temperaturę. Z kolei ogrzewanie elektryczne działa właściwie natychmiast po włączeniu za pomocą termostatu. Wystarczy nacisnąć przycisk i odczekać chwilę, aby odczuć skutki działania na własnej skórze. Pod tym względem ogrzewanie elektryczne pozostaje właściwie bezkonkurencyjne.

Nie można też zapomnieć o bezpieczeństwie. Tutaj również wygrywają systemy oparte na energii elektrycznej. Nie wydzielają one żadnych trujących substancji, a w przypadku awarii (które należą do rzadkości), nie stwarzają ryzyka zaczadzenia.

Reklama

Kilka wad ogrzewania elektrycznego

Nie można nie wspomnieć o wadach tego typu ogrzewania. Jedną z nich jest stosunkowo wysoki koszt eksploatacji. Należy też pamiętać, że ceny prądu w ostatnim czasie wzrastają. To może skutecznie odstraszyć potencjalnych użytkowników. Niemniej istnieje kilka sposobów na znacznie obniżenie kosztów eksploatacji. Warto chociażby zainwestować w fotowoltaikę, skorzystać z korzystniejszej taryfy u dostawcy energii czy wręcz zmienić operatora na bardziej konkurencyjnego.

Kolejnym problemem jest wydajność. Choć nowoczesne systemy są wyjątkowo efektywne (np. ogrzewanie elektryczne podłogowe), to nie działają w najlepszy możliwy sposób w starym budownictwie. Aby w wiekowym domu wykorzystać elektrykę do ogrzewania, należy mocno ocieplić budynek, opłacić profesjonalną stolarkę okienną itd. To w oczywisty sposób zwiększa koszt całego przedsięwzięcia. Z tego względu lepiej sprawdza się w budownictwie pasywnym czy energooszczędnym.

Reklama

Czy warto postawić na ogrzewanie elektryczne?

Opinie użytkowników ogrzewania elektrycznego – zwłaszcza w jego podłogowej wersji – nie pozostawiają cienia wątpliwości. To jeden z najwygodniejszych, najbezpieczniejszych i estetycznych sposobów na zapewnienie domowi odpowiedniej temperatury. Zalety ogrzewania elektrycznego znacznie przewyższają jego wady, przez co powoli staje się standardem w nowoczesnym budownictwie.

Trudno nie być zadowolonym z tak komfortowego rozwiązania. Dlatego z całą pewnością warto rozważyć montaż ogrzewania elektrycznego. To inwestycja w przyszłość, która szybko okazuje się warta swojej ceny.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 1189
Komentarzy: 0
16:01, 23.11.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bezpieczne pływanie - wybierz bojki do pływania

Bezpieczne pływanie - wybierz bojki do pływania

Uczysz się pływać, a może masz dzieci i planujesz wyjazd nad morze? Nawet, jeśli umiesz pływać, ale chcesz uprawiać ten sport w morzu, to przemyśl zainwestowanie w profesjonalne bojki. Dzięki nim zapewniasz sobie maksymalne bezpieczeństwo i wygodę.

Jazda na rowerze po śniegu może być łatwa i przyjemna – poznaj sposoby jak nie zaliczyć gleby i dobrze się bawić

Jazda na rowerze po śniegu może być łatwa i przyjemna – poznaj sposoby jak nie zaliczyć gleby i dobrze się bawić

Zima – jedni ją lubią, a inni wręcz przeciwnie, uważając że nie ma co robić o tej porze roku. Na szczęście jest wiele aktywności, z który nie musicie nawet rezygnować, gdy drogi i chodniki pokrywa śnieg. Otóż miłośnicy jazdy na rowerze wcale nie muszą z niej rezygnować.

Co zrobić, gdy dziecko boi się jechać na wycieczkę szkolną?

Co zrobić, gdy dziecko boi się jechać na wycieczkę szkolną?

Lęki – każdy z nas ma jakieś. Nie dziwmy się więc swoim dzieciom, że i one boją się rzeczy, które my, dorośli, przyjmujemy ze stoickim spokojem, a nawet z nutką ekscytacji.

Najlepszy catering pudełkowy w Warszawie

Najlepszy catering pudełkowy w Warszawie

Fit catering staje się coraz bardziej popularny w Polsce, szczególnie w dużych miastach. Co ma na to wpływ?

Profesjonalne wózki golfowe - najlepsze wózki do przewożenia sprzętu golfowego

Profesjonalne wózki golfowe - najlepsze wózki do przewożenia sprzętu golfowego

Wózki golfowe mają zadbać o nasz komfort podczas gry na polu golfowym. Wielogodzinne rozgrywki podczas letnich upałów potrafią wpłynąć negatywnie nawet na najbardziej wytrwałych golfistów. Jaki wózek będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Gdzie kupić wózek golfowy?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo