« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 17 stycznia 2021 r., imieniny Antoniego, Jana, Sabiniana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Niedźwiecki: kocham to, co robię

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik przyznał nagrodę dla trenera Władysława Niedźwieckiego. Szkoleniowiec UKS Atleta Ostrołęka to żywa legenda sportów siłowych w mieście. W ostatnich miesiącach jego podopieczni świetnie spisywali się na pomostach w różnych częściach naszego kraju.


Pod wodzą Władysława Niedźwieckiego zawodnicy z różnych grup wiekowych regularnie przełamują osobiste bariery i osiągają kolejne sukcesy. - Czuję wielką satysfakcję i dumę. Zostałem zauważony jako działacz i trener w sportach ciężarowych. Jesteśmy widoczni i cieszę się, że widzą to włodarze naszego miasta. Wcześniej otrzymałem list gratulacyjny od prezydenta Ostrołęki przy okazji nagrodzenia Jakuba Borkowskiego za sukces na Mistrzostwach Europy w 2019 roku. Poza tym byłem nagrodzony nagrodą prezydenta miasta z okazji dnia Edukacji Narodowej w 2004 i 2012 roku  - mówi Niedźwiecki.

Reklama

67-latek jest szczęśliwym emerytem i cały czas marzy, by przywrócić blask ostrołęckim ciężarom. - Chcielibyśmy wyszkolić zawodników i zawodniczki, którzy będą występować na arenach europejskich i światowych. Sekcja przestała działać w 1991 roku, a reaktywowaliśmy ją sześć lat temu. Wszystko idzie w dobrym kierunku, ale potrzebujemy czasu, by o ostrołęckich ciężarach było głośno w kraju - dodaje.

Reklama

Niedźwiecki nie zamierza rezygnować z tego, co kocha. - Musiałby mnie coś załamać psychicznie. Na ten moment jest pięknie i cieszę się z ciężarów tak samo, jak kiedyś, gdy sam podnosiłem sztangę jako zawodnik przez osiem lat. Jestem na emeryturze, ale nie wybieram się na sportową emeryturę. Chcę działać dopóki będzie zdrowie i siły - kończy. 

 

 

Odsłon: 3474
Komentarzy: 4
10:30, 24.11.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew w najlepszej '16' w kraju

Narew w najlepszej "16" w kraju

Eportowa drużyna Narwi Ostrołęka, w składzie Patryk mayor Majewski i Marcin mrn Sczes zwyciężyła w kolejnym etapie eliminacji Pucharu Polski PZPN i zakwalifikowała się do finałów. Tam spotka się szesnaście najlepszych ekip w Polsce, w większości reprezentujących kluby piłkarskiej Ekstraklasy.

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Do 31 stycznia można składać wnioski o przyznanie okresowych stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe na 2021 rok. Jakie są warunki otrzymania wynagrodzenia za rezultaty w szeroko pojętej kulturze fizycznej?

Nabór animatorów sportu na orlikach

Nabór animatorów sportu na orlikach

W związku z kolejną edycją projektu „Lokalny Animator Sportu” Miasto Ostrołęka ogłasza nabór na funkcję animatora sportu na siedmiu boiskach typu orlik.

 Białczak odszedł do wieczności

Białczak odszedł do wieczności

4 stycznia w wieku 72 lat zmarł Kazimierz Białczak. To wielce zasłużony człowiek dla baranowskiego sportu. Był wieloletnim prezesem LZS Baranowo. Promował, wspierał sport w okolicy.

1,5 mln zł na sport w Ostrołęce. Kto dostanie?

1,5 mln zł na sport w Ostrołęce. Kto dostanie?

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2021r. z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. W 2021 roku na dotacje zaplanowano kwotę 1 500 000 złotych.

» Wasze komentarze

Weteran @ 15:20, 24.11.2020r. IP: *.*.159.54

Piękne słowa...tylko życie z pasją ma sens...wiek tu nie gra żadnej roli. Powodzenia Władysławie!

Koleżanka @ 21:43, 24.11.2020r. IP: *.*.1.85

Szacunek za Pana zaangażowanie i pasję! Życzę dalszych sukcesów! Pozdrawiam!

Tomasz @ 11:52, 25.11.2020r. IP: *.*.54.160

Wspaniale;)

tenisista @ 09:10, 28.11.2020r. IP: *.*.16.56

Miły gość i znający swoje rzemiosło.Panie Władku tak trzymać!!!!!!!!!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo