« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Bojarski, Mierzejewski, Nakielski, Furmaniak i Adamowski = 11 medali

Bardzo udany start podczas XI Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym odnotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka. Zawodnicy z Ostrołęki podczas swoich startów zdobyli 11 medali (3 srebrne i 8 brązowych). Zawody, które rozgrywane były na nowoczesnym 50-metrowym basenie w Szczecinie zgromadziły na starcie najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników z Polski i stały na bardzo wysokim poziomie. 


W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli: Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski. Nasi zawodnicy oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych.

Reklama

W klasyfikacji generalnej mistrzostw obejmującej wszystkie indywidualne starty w kategorii Open Hubert Nakielski zdobył tytuł wicemistrza Polski, natomiast w kategorii junior Mateusz Adamowski zdobył tytuł wicemistrza kraju, zaś Kamil Bojarski uplasował się na szóstej pozycji. Z kolei Kacper Mierzejewski zajął dziesiąte miejsce.
 
Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych w kategorii open zdobył w sumie cztery medale (dwa srebrne, dwa brązowe) zajmując następujące lokaty: na dystansie  200 m z przeszkodami z czasem 2,01,71 s – II miejsce, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 50,46 s – II miejsce, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 30,87 s –  III miejsce, na dystansie 100 m ratownik z czasem 56,36 – IV miejsce, na dystansie 100 m kombinowane z czasem 1,05,80 III miejsce, na dystansie 200 m super ratownik - VIII miejsce.

Mateusz Adamowski w swoich startach w kategorii junior zdobył w sumie cztery brązowe medale. Na dystansie 200 m z przeszkodami zajął III miejsce z czasem 2,12,05 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 54,49 s zajął IV miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 34,47 s zajął III miejsce – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m ratownik III miejsce z czasem 59,83 s – nowy rekord życiowy, na dystansie 100 m kombinowane III miejsce z czasem 1,09,05 – nowy rekord życiowy, na dystansie 200 m  super ratownik z czasem 2,32,16 IV miejsce – nowy rekord życiowy.
 
Kamil Bojarski w kategorii junior zdobył 1 srebrny medal i zajmował odpowiednio: na 200 m z przeszkodami z czasem 2,28,71 s XVI miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach II miejsce z czasem 53,62 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina z czasem 35,21 s V miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m ratownik VI miejsce z czasem 1,01,31 s – nowy rekord życiowy, na 100 m kombinowane z czasem 1,15,98 s VII miejsce – nowy rekord życiowy, na 200 m super ratownik VII miejsce z czasem 2,41,50 s – nowy rekord życiowy.

Reklama

Kacper Mierzejewski w kategorii junior zajmował odpowiednio: na 200 m z przeszkodami z czasem 2,22,98 s VIII miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach IX miejsce z czasem 57,05 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina z czasem 37,46 s X miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m ratownik XVII miejsce z czasem 1,10,24 s – nowy rekord życiowy, na 100 m kombinowane z czasem 1,19,32 s XII miejsce – nowy rekord życiowy, na 200 m super ratownik VIII miejsce z czasem 2,44,02 s – nowy rekord życiowy.

Maja Furmaniuk debiutując w kategorii junior młodszy zajmowała następujące lokaty: na 100 m z przeszkodami z czasem 1,25,83 s XIII miejsce – nowy rekord życiowy, na 100 m w płetwach X miejsce z czasem 1,23,03 s – nowy rekord życiowy, na 50 m holowanie manekina XVII miejsce.

W wyścigach sztafetowych w kategorii open nasz zespół męski w składzie Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski zdobył dwa brązowe medale: III miejsce na dystansie 4x50 m z przeszkodami z czasem 1,48,72 s oraz III miejsce na dystansie 4x25 m holowanie manekina z czasem 1,17,74 s. Ponadto w rzucie liną wśród mężczyzn zespół Nakielski-Adamowski uplasował się na IV miejscu.

Reklama

- Zarówno osiągnięte wyniki, zdobyte medale, poprawione rekordy życiowe bardzo cieszą i motywują do jeszcze większej pracy. Odnoszone od wielu lat sukcesy zawodników WOPR-OS Ostrołęka zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej potwierdzają, że praca na treningach idzie w dobrym kierunku. Wszystkim zawodnikom reprezentujących WOPR-OS Ostrołęka należą się serdeczne gratulacje za osiągnięte wyniki , postawę i zaangażowanie podczas mistrzostw - mówi Dariusz Małkowski, prezes i trener WOPR-OS Ostrołęka.    

 

 

Odsłon: 2100
Komentarzy: 1
18:44, 08.12.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobre występy Squatiny w stolicy

Dobre występy Squatiny w stolicy

Ekipa z Klubu Sportowego Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pływackiego Squatina Ostrołęka wzięła udział w kolejnej rundzie Ogólnopolskich Zawodów Pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka". Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich wypływali swoje rekordy życiowe.

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

W krytej pływalni OSiR Żoliborz Warszawa odbyły się III eliminacje Ogólnopolskich Zawodów "Od Młodzika Do Olimpijczyka", które w dwóch blokach zgromadziły ponad 480 zawodniczek i zawodników z 62 klubów z całego kraju. Do walki w nich stanęły również najmłodsze zawodniczki UKS Piątki Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Antonina Szczubełek.

Dwa medale Zuzi Zecer

Dwa medale Zuzi Zecer

Pierwsze starty w 2021 roku odnotowali zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka, którzy uczestniczyli w XXII Grand Prix Ciechanowa pod patronatem prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Do rywalizacji w dwóch blokach przystąpiło pond 540 zawodniczek i zawodników z 40 klubów. W stawce znalazły się: Zuzanna Zecer, Emilia Ciak, Maja Szukiewicz, Antonina Szczubełek, Magda Kowalska Natalia Skórzewska oraz Szymon Pliszka.

Basen otwarty od soboty

Basen otwarty od soboty

Miłośnicy wodnej aktywności wreszcie doczekają się możliwości wejścia basenu. Od 20 lutego Park Wodny "Aquarium" będzie otwarty równiez w weekendy. Smaczne jedzenie można zamówić również w restauracji "Nemo".

Szporak nadzieją olimpijską

Szporak nadzieją olimpijską

Wydział szkolenia Polskiego Związki Pływackiego podał listę zawodników i zawodniczek, którzy zostali wzięci pod uwagę przy programie "Mały Wielki Polak - nadzieje olimpijskie" na 2021 rok. Wśród nominowanych znalazł się zawodnik Klubu Sportowego Squatina Ostrołęka.

» Wasze komentarze

ratownik @ 21:33, 08.12.2020r. IP: *.*.52.64

Gratulacje !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo