« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Angelika Wikieł z wyróżnieniem

Sukcesy pływaczki Narwi Ostrołęka zostały dostrzeżone przez władze miasta. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik złożył gratulacje Angelice Wikieł, która niedawno powtórzyła sukces z ubiegłego roku i została złotą medalistką Akademickich Mistrzostw Polski na 100 m stylem klasycznym. 


Ostrołęczanka jest studentką trzeciego roku zarządzania na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Nasza przedstawicielka nie dała szans rywalkom. Na swoim koronnym dystansie triumfowała z czasem 1:10,10 s. Wicemistrzynią została Weronika Żmuda z UMCS Lublin, która straciła do 22-latki ponad sekundę i uzyskała 1:12,35 s. 

Reklama

Ostatnio zawodniczka Narwi Ostrołęka wzięła udział w Arena Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu, który odbył się w Łodzi. 22-letnia reprezentantka naszego miasta trzykrotnie pojawiała się w wodzie. Najlepiej zaprezentowała się na 200 metrów stylem klasycznym. Zajęła trzecie miejsce z czasem 2:34,22 s. Nasza zawodniczka przegrała tylko z Weroniką Hallmann (AZS AWF Warszawa) i Wiktorią Samułą (AZS UMCS Lublin).

Na dystansie o połowę krótszym wywalczyła piąte miejsce z czasem 1:11,23 s, zaś na 50 metrów stylem klasycznym była dziewiąta - 33,00 s.

Reklama

W uznaniu powyższych osiągnięć zawodniczce wraz z podziękowaniami w imieniu mieszkańców Ostrołęki oraz całego samorządu zostało wręczone wyróżnienie w formie rzeczowej. Mamy nadzieję, że przekazany sprzęt sportowy przyczyni się do udanych przygotowań do odbywających się w Olsztynie grudniowych Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które zaowocują kolejnymi sukcesami.

Odsłon: 3552
Komentarzy: 5
08:59, 09.12.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobre występy Squatiny w stolicy

Dobre występy Squatiny w stolicy

Ekipa z Klubu Sportowego Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pływackiego Squatina Ostrołęka wzięła udział w kolejnej rundzie Ogólnopolskich Zawodów Pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka". Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich wypływali swoje rekordy życiowe.

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

W krytej pływalni OSiR Żoliborz Warszawa odbyły się III eliminacje Ogólnopolskich Zawodów "Od Młodzika Do Olimpijczyka", które w dwóch blokach zgromadziły ponad 480 zawodniczek i zawodników z 62 klubów z całego kraju. Do walki w nich stanęły również najmłodsze zawodniczki UKS Piątki Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Antonina Szczubełek.

Dwa medale Zuzi Zecer

Dwa medale Zuzi Zecer

Pierwsze starty w 2021 roku odnotowali zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka, którzy uczestniczyli w XXII Grand Prix Ciechanowa pod patronatem prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Do rywalizacji w dwóch blokach przystąpiło pond 540 zawodniczek i zawodników z 40 klubów. W stawce znalazły się: Zuzanna Zecer, Emilia Ciak, Maja Szukiewicz, Antonina Szczubełek, Magda Kowalska Natalia Skórzewska oraz Szymon Pliszka.

Basen otwarty od soboty

Basen otwarty od soboty

Miłośnicy wodnej aktywności wreszcie doczekają się możliwości wejścia basenu. Od 20 lutego Park Wodny "Aquarium" będzie otwarty równiez w weekendy. Smaczne jedzenie można zamówić również w restauracji "Nemo".

Szporak nadzieją olimpijską

Szporak nadzieją olimpijską

Wydział szkolenia Polskiego Związki Pływackiego podał listę zawodników i zawodniczek, którzy zostali wzięci pod uwagę przy programie "Mały Wielki Polak - nadzieje olimpijskie" na 2021 rok. Wśród nominowanych znalazł się zawodnik Klubu Sportowego Squatina Ostrołęka.

» Wasze komentarze

.... @ 20:06, 09.12.2020r. IP: *.*.35.220

Ten moment kiedy jeszcze nie musisz szukać pracy po skończonych studiach i to co i że w ogóle studiujesz brzmi dumnie.

Marian @ 22:57, 09.12.2020r. IP: *.*.104.78

Przynajmniej obecny Prezydent pogratulował bo poprzedni nigdy się na to nie zdobył. Gratulecje dla całej sportowej rodzinki państwa Wikieł

Brawo @ 23:04, 09.12.2020r. IP: *.*.31.242

Wreszcie normalnie traktuje się sportowców i ktoś potrafi powiedzieć słowo dziękuję.

Halina @ 08:20, 10.12.2020r. IP: *.*.45.30

Gratulacje dla zawodniczki i rodziców. Myślę ze miasto powinni ufundować stypendim dla Pani Wikieł. Rozsławia Ostrołękę na cały kraj a w przyszłości na cały świat.Brawo Pan Prezydent .

do Halina @ 13:02, 11.12.2020r. IP: *.*.156.85

Pani Angelika jest stypendystką Prezydenta.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo