« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Prezydent Łukasz Kulik zdecydował o przyznaniu Dariuszowi Małkowskiemu nagrody dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki.


Prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS w Ostrołęce, a zarazem trener mający pod swą pieczą wielu utalentowanych pływaków, miał w ostatnich miesiącach wymierne powody do zadowolenia z występów swych zawodników.

Reklama

W rozgrywanych od czerwca do listopada w Kościerzynie, Redzie, Słupsku i Gdańsku czterech rundach Ligi Pomorskiej w Ratownictwie Wodnym udało im się zdobyć łącznie 27 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych medali. Udział w odbywających się w Kątach Rybackich sierpniowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim poskutkował złotym i srebrnym krążkiem. Rywalizacja na organizowanym przez WOPR-OS w ostrołęckim Parku Wodnym Aquarium październikowym Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym zaowocowała 3 srebrnymi i 8 brązowych wyróżnieniami. Odbywające się w Lublinie listopadowe Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu ostrołęccy wodniacy zakończyli ze złotym i srebrnym medalem, natomiast  zrealizowane w Szczecinie grudniowe XI Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym z 3 srebrnymi i 8 brązowymi wyróżnieniami.

Za indywidualne osiągnięcia zostali docenieni Kacper Mierzejewski (kategoria junior, w tym roku w sumie 12 zdobytych medali – 3 złote, 2 srebrne, 7 brązowych), Kamil Bojarski (kategoria junior, 17 medali – 5 złotych, 8 srebrnych, 4 brązowe), Mateusz Adamowski (kategoria junior, 25 medali – 16 złotych, 3 srebrne, 6 brązowych) i Hubert Nakielski (kategoria senior, 28 medali – 17 złotych, 7 srebrnych, 4 brązowe). Zawodnicy otrzymali specjalnie przygotowane upominki.

Reklama

Podopieczni Dariusza Małkowskiego regularnie pokonują kolejne bariery i zdobywają kolejne laury. Gratulując powyższych imponujących sukcesów, jednocześnie czekamy na następne wymierne osiągnięcia, które stanowią najlepszą promocję Ostrołęki na arenie ogólnopolskiej.

Odsłon: 3385
Komentarzy: 3
16:55, 23.12.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobre występy Squatiny w stolicy

Dobre występy Squatiny w stolicy

Ekipa z Klubu Sportowego Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pływackiego Squatina Ostrołęka wzięła udział w kolejnej rundzie Ogólnopolskich Zawodów Pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka". Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich wypływali swoje rekordy życiowe.

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

W krytej pływalni OSiR Żoliborz Warszawa odbyły się III eliminacje Ogólnopolskich Zawodów "Od Młodzika Do Olimpijczyka", które w dwóch blokach zgromadziły ponad 480 zawodniczek i zawodników z 62 klubów z całego kraju. Do walki w nich stanęły również najmłodsze zawodniczki UKS Piątki Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Antonina Szczubełek.

Dwa medale Zuzi Zecer

Dwa medale Zuzi Zecer

Pierwsze starty w 2021 roku odnotowali zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka, którzy uczestniczyli w XXII Grand Prix Ciechanowa pod patronatem prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Do rywalizacji w dwóch blokach przystąpiło pond 540 zawodniczek i zawodników z 40 klubów. W stawce znalazły się: Zuzanna Zecer, Emilia Ciak, Maja Szukiewicz, Antonina Szczubełek, Magda Kowalska Natalia Skórzewska oraz Szymon Pliszka.

Basen otwarty od soboty

Basen otwarty od soboty

Miłośnicy wodnej aktywności wreszcie doczekają się możliwości wejścia basenu. Od 20 lutego Park Wodny "Aquarium" będzie otwarty równiez w weekendy. Smaczne jedzenie można zamówić również w restauracji "Nemo".

Szporak nadzieją olimpijską

Szporak nadzieją olimpijską

Wydział szkolenia Polskiego Związki Pływackiego podał listę zawodników i zawodniczek, którzy zostali wzięci pod uwagę przy programie "Mały Wielki Polak - nadzieje olimpijskie" na 2021 rok. Wśród nominowanych znalazł się zawodnik Klubu Sportowego Squatina Ostrołęka.

» Wasze komentarze

Ojojoj @ 19:39, 23.12.2020r. IP: *.*.49.194

Może ktoś napisze jakich to pływaków wychował trener ale w pływaniu klasycznym, a nie w ratownictwie gdzie niema niemalże konkurencji? Jakie medale i ile osób?

Ratol @ 22:25, 23.12.2020r. IP: *.*.43.58

Żadnego!!! nie wychował bo zadne z niego trener, zwykły ratownik co grzyby nie partia to dalej by siedział na stołku ratownika. Zwykly intrygant konfabulant i co podbierał zawodników. Np takiego Huberta po lini partyjnej bo ojce chłopaka i królik w peło służyli i takich historii jest więcej. A teraz się lansuje na wielkiego trenera. Co za żenua

No tak @ 22:58, 23.12.2020r. IP: *.*.31.242

Te Nakielski służył w partii peło, toć on za każdym razem dziękować Kotowski emu. Pudło. A w Ostrołęce wreszcie nagradza się wszystkich sportowców, a nie wybrańców władzy.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo