« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 1 sierpnia 2021 r., imieniny Justyna, Nadii, Piotra

Moja Ostrołęka

Aktualności

Aleksandrowicz i Kamińska najszybsi (zdjęcia)

27 grudnia w samo południe we wsi Teodorowo odbyła się V edycja Kolarskiego Wyścigu Noworocznego. Zmagania zostały przeniesione na wcześniejszy termin ze względu na kwarantannę narodową.


Trasa przygotowana przez prezesa KK24h Marka Karczewskiego nie należała do najłatwiejszych, bo pomimo nocnego przymrozku i utwardzenia trasy przez naturę zawodnicy musieli zmagać się z pofałdowanym terenem nadnarwiańskich wzniesień.

Reklama

Runda została wyznaczona w lasach teodorowskich gminy Rzekuń i liczyła około 2,5 km. Zawodnicy musieli pokonać rundę sześciokrotnie. Najlepiej na noworocznym wyścigu zaprezentował się zawodnik z Ostrołęki - Dariusz Aleksandrowicz, który pokonał ponad 15,5 km w czasie 48 minut i 30 sekund ze średnią prędkością 19,18 km/h. Jedyną i najszybszą kobietą okazała się Maria Kamińska z Nowosiedlin.

Na zaproszenie organizatora Marka Karczewskiego przybyła małżonka zmarłego w tym roku (5.03.2020) trenera kolarstwa ostrołęckiego Kazimierza Górskiego - Helena Górska, która była honorowym starterem wyścigu.

Sponsorami zawodów byli: Dariusz Aleksandrowicz - Nieruchomości Ostrołęka, Jarosław Jakubiak - Best Office Ostrołęka, Marek Karczewski - prezes KK24h Czarnowiec, Jerzy Konopka - sołtys Teodorowa, Łukasz Kulik - Prezydent Miasta Ostrołęki, Michał Podolak - Transport ciężarowy Ostrołęka, Sylwester Staszczuk - Rzekuń, Małgorzata i Robert Szurniccy - Łazy, Ryszard Tomczak - Galeria Bursztynowa, Wojciech Zarzycki - Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęka. Wsparcia finansowego udzielił prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Reklama

Wyniki końcowe
1. Dariusz Aleksandrowicz, 2. Maciej Karwowski, 3. Paweł Dzięgielewski, 4. Wiesław Podeszwa, 5. Piotr Bagiński, 6. Bartosz Jechanowski, 7. Arkadiusz Jechanowski, 8. Rafał Mielnicki, 9. Robert Szurnicki, 10. Krzysztof Serafiński, 11. Mateusz Bałdyga, 12. Wojciech Zarzycki, 13. Marek Karczewski, 14. Wiesław Kamiński, 15. Norbert Siemiątkowski, 16. Zdzisław Majewski, 17. Michał Podolak, 18. Leszek Załuska, 19. Stanisław Błogosławski, 20. Roman Górski, 21. Maria Kamińska, 22. Marcin Zaurski.

Ciekawostki
Najmłodszy zawodnik: Bartosz Jechanowski (1996)
Najmłodsza zawodniczka: Maria Kamińska (1960)
Najlepszy zawodnik Klubu Kolarskiego 24h: Maciej Karwowski
Najlepszy zawodnik z terenu Gminy Rzekuń: Marek Karczewski
Zawodnik z najdalszego zakątka Polski: Piotr Bagiński - Białystok
Najcięższy zawodnik: Stanisław Błogosławski
Debiut kolarski: Mateusz Bałdyga

Zobacz zdjęcia:
V edycja Kolarskiego Wyścigu Noworocznego

Więcej zdjęć: V edycja Kolarskiego Wyścigu Noworocznego

Odsłon: 7920
Komentarzy: 1
10:48, 28.12.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Marcinkowska z kwalifikacją na mistrzostwa świata!

Marcinkowska z kwalifikacją na mistrzostwa świata!

Zawodniczka Klubu Kolarskiego 24h wystartuje w mistrzostwach świata masters w Sarajewie. Justyna Marcinkowska zaprezentuje się w jeździe indywidualnej na czas. Kwalifikację na wyjazd do Bośni i Hercegowiny wywalczyła podczas czerwcowych mistrzostw kraju masters. Zmagania odbędą się w miejscowości Pale.

Podsumowanie rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Podsumowanie rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

W tym roku Ostrołęka po raz drugi przystąpiła do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały czerwiec niemal 1,5 tysiąca aktywnych użytkowników aplikacji Aktywne Miasta reprezentujących Ostrołękę niezmordowanie kręciło kilometry, które następnie były przeliczane na punkty.

Marcinkowska, Jarkowski, Ciecierski i Piotrowski z wizytą u Kulika

Marcinkowska, Jarkowski, Ciecierski i Piotrowski z wizytą u Kulika

Prezydent Łukasz Kulik zaprosił do ostrołęckiego ratusza czworo zawodników związanych z Klubem Kolarskim 24h, którzy w ostatnich dniach osiągnęli imponujące wyniki w wymagających rywalizacjach kolarskich. Justyna Marcinkowska, Tomasz Jarkowski, Michał Ciecierski oraz Zdzisław Piotrowski zaprezentowali swe nieprzeciętne umiejętności i długotrwałe przygotowania w najlepszy możliwy w sporcie sposób, godnie reprezentując nasze miasto i cały region Kurpiowszczyzny.

Rowerowa sobota w Ostrołęce!

Rowerowa sobota w Ostrołęce!

Już 10 lipca odbędzie się festyn rowerowy na plaży miejskiej w Ostrołęce. Tego dnia zostanie rozłożony tam modułowy tor pumptrack, na którym odbędą się zawody. Organizator wydarzenia - Fundacja Kult - zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy od godz. 9:00.

39 km do pokonania. Zapisz się na rajd

39 km do pokonania. Zapisz się na rajd

20 czerwca planowany jest rajd rowerowy "Rowerem przez gminę Rzekuń 2021". Organizatorzy zapraszają chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji. Organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu, zaś patronat honorowy sprawuje wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak.

» Wasze komentarze

kk24h @ 19:38, 28.12.2020r. IP: *

Zapraszamy do sporej galerii zdjęć na kk24h pl

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo