« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 25 czerwca 2021 r., imieniny Łucji, Wilhelma, Albrechta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Aleksandrowicz i Kamińska najszybsi (zdjęcia)

27 grudnia w samo południe we wsi Teodorowo odbyła się V edycja Kolarskiego Wyścigu Noworocznego. Zmagania zostały przeniesione na wcześniejszy termin ze względu na kwarantannę narodową.


Trasa przygotowana przez prezesa KK24h Marka Karczewskiego nie należała do najłatwiejszych, bo pomimo nocnego przymrozku i utwardzenia trasy przez naturę zawodnicy musieli zmagać się z pofałdowanym terenem nadnarwiańskich wzniesień.

Reklama

Runda została wyznaczona w lasach teodorowskich gminy Rzekuń i liczyła około 2,5 km. Zawodnicy musieli pokonać rundę sześciokrotnie. Najlepiej na noworocznym wyścigu zaprezentował się zawodnik z Ostrołęki - Dariusz Aleksandrowicz, który pokonał ponad 15,5 km w czasie 48 minut i 30 sekund ze średnią prędkością 19,18 km/h. Jedyną i najszybszą kobietą okazała się Maria Kamińska z Nowosiedlin.

Na zaproszenie organizatora Marka Karczewskiego przybyła małżonka zmarłego w tym roku (5.03.2020) trenera kolarstwa ostrołęckiego Kazimierza Górskiego - Helena Górska, która była honorowym starterem wyścigu.

Sponsorami zawodów byli: Dariusz Aleksandrowicz - Nieruchomości Ostrołęka, Jarosław Jakubiak - Best Office Ostrołęka, Marek Karczewski - prezes KK24h Czarnowiec, Jerzy Konopka - sołtys Teodorowa, Łukasz Kulik - Prezydent Miasta Ostrołęki, Michał Podolak - Transport ciężarowy Ostrołęka, Sylwester Staszczuk - Rzekuń, Małgorzata i Robert Szurniccy - Łazy, Ryszard Tomczak - Galeria Bursztynowa, Wojciech Zarzycki - Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęka. Wsparcia finansowego udzielił prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Reklama

Wyniki końcowe
1. Dariusz Aleksandrowicz, 2. Maciej Karwowski, 3. Paweł Dzięgielewski, 4. Wiesław Podeszwa, 5. Piotr Bagiński, 6. Bartosz Jechanowski, 7. Arkadiusz Jechanowski, 8. Rafał Mielnicki, 9. Robert Szurnicki, 10. Krzysztof Serafiński, 11. Mateusz Bałdyga, 12. Wojciech Zarzycki, 13. Marek Karczewski, 14. Wiesław Kamiński, 15. Norbert Siemiątkowski, 16. Zdzisław Majewski, 17. Michał Podolak, 18. Leszek Załuska, 19. Stanisław Błogosławski, 20. Roman Górski, 21. Maria Kamińska, 22. Marcin Zaurski.

Ciekawostki
Najmłodszy zawodnik: Bartosz Jechanowski (1996)
Najmłodsza zawodniczka: Maria Kamińska (1960)
Najlepszy zawodnik Klubu Kolarskiego 24h: Maciej Karwowski
Najlepszy zawodnik z terenu Gminy Rzekuń: Marek Karczewski
Zawodnik z najdalszego zakątka Polski: Piotr Bagiński - Białystok
Najcięższy zawodnik: Stanisław Błogosławski
Debiut kolarski: Mateusz Bałdyga

Zobacz zdjęcia:
V edycja Kolarskiego Wyścigu Noworocznego

Więcej zdjęć: V edycja Kolarskiego Wyścigu Noworocznego

Odsłon: 6890
Komentarzy: 1
10:48, 28.12.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ale mistrzowskie ściganie (zdjęcia)

Ale mistrzowskie ściganie (zdjęcia)

Świetna zabawa na rowerach za nami. W weekend odbyły się I Mistrzostwa Kurpi w kolarstwie przełajowym MTB. Ścigały się dzieci, rywalizowała młodzież oraz zawodowcy. Honorowy patronat nad imprezą sprawował wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski, zaś głównym organizatorem była firma Studio Wnętrz Tomasza Chrostka. Łącznie wystartowało 87 zawodniczek i zawodników.

Nowy klub w mieście

Nowy klub w mieście

16 października odbyło się spotkanie założycielskiego Regionalnego Klubu Kolarskiego "Kurpie" Ostrołęka. Od 18 grudnia klub działa w naszym mieście. Na pierwszym spotkaniu wybrano władze klubu w postaci zarządu oraz komisji rewizyjnej.

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Dużą popularnością cieszył się Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę (26 września) ruszył z Ostrołęki w stronę Lelisa. Uczestnicy przejadą 35 kilometrów. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, który wraz z wójtem gminy Lelis Stefanem Prusikiem zapraszali na wydarzenie.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

» Wasze komentarze

kk24h @ 19:38, 28.12.2020r. IP: *

Zapraszamy do sporej galerii zdjęć na kk24h pl

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo