« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 27 stycznia 2021 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Moja Ostrołęka

Aktualności

Goździewski, Nizińscy i Skowronek z nagrodami

W grudniu Zarząd Powiatu przyznał Nagrody Okolicznościowe Starosty Ostrołęckiego. To wyróżnienia dla sportowców, którzy pochodzą z naszego powiatu i odnieśli dobre wyniki podczas zmagań w 2020 roku.


 

Na wniosek Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin nagrodę otrzymał Paweł Goździewski, uczeń Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach. W tym roku zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Juniorów Młodszych w Katowicach w Karate Kyokushin, kat. - 55 kg;  pierwsze miejsce na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego w Karate Kyokushin, pierwsze miejsce w kat -55 kg na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Kyokushin. W swojej kategorii plasuje się w czołówce najlepszych karateków w Polsce; ma mistrzowską klasę sportową i jest członkiem kadry narodowej.

Reklama

Nagrodę otrzymał też Szymon Niziński, uczeń III LO w Ostrołęce. Trenuje karate w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin i to klub wnioskował o nagrodę. Jest jednym z najlepszych zawodników w swojej kategorii w Polsce i w Europie. W tym roku zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w kat. - 65 kg w Zielonce, drugie miejsce w kategorii  - 60 kg junior w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, I miejsce w Górze Kalwarii w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego, w kat. - 70 kg. Jest członkiem kadry narodowej. Posiada I klasę sportową.

Reklama

Kolejnym laureatem jest Jakub Niziński. Razem ze swoim bratem bliźniakiem Szymonem, trenuje karate w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin. I to klub wnioskował o nagrodę dla Jakuba.  W swojej kategorii plasuje się w czołówce najlepszych karateków w Polsce. W Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Zielonce zajął drugie miejsce i został wicemistrzem Polski; zajął też trzecie miejsce w kat. -70 kg na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego  w Karate Kyokushin. Ma mistrzowską klasę sportową i jest członkiem kadry narodowej.

Reklama

Kolejny wyróżniony Nagrodą Okolicznościową sportowiec to Miłosz Skowronek. Zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w  Kurpiku Kadzidło i Akademii Piłki Nożnej. Obecnie gra w Jagielloni Białystok. Ten wyróżniający się zawodnik dostał powołanie na konsultację szkoleniową do Kadry Polskiej u-16; zadebiutował w Centralnej Lidze Juniorów - został Mistrzem Centralnej Ligii Juniorów u-15 grupy A rundy jesiennej. Powołany na konsultacje selekcyjne do kadry Polski u-15. Na swoim koncie ma m.in. drugie miejsce w lidze województwa podlaskiego rocznika 2004, czwarte miejsce w międzynarodowym turnieju w Brześciu "Milennium Cup". O nagrodę wnioskował Zarząd Powiatu.

 

Odsłon: 2778
Komentarzy: 0
15:19, 30.12.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew zna rywala

Narew zna rywala

We wtorek odbył się losowanie 1/8 finału ePucharu Polski. Drużyna esportowa Narwi Ostrołęka zmierzy się ze Skrą Częstochowa. W rozgrywkach zmierzą się przedstawiciele wielu uznanych marek: Wisły Kraków, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, Widzewa Łódź czy Arki Gdynia.

Narew w najlepszej '16' w kraju

Narew w najlepszej "16" w kraju

Eportowa drużyna Narwi Ostrołęka, w składzie Patryk mayor Majewski i Marcin mrn Sczes zwyciężyła w kolejnym etapie eliminacji Pucharu Polski PZPN i zakwalifikowała się do finałów. Tam spotka się szesnaście najlepszych ekip w Polsce, w większości reprezentujących kluby piłkarskiej Ekstraklasy.

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Do 31 stycznia można składać wnioski o przyznanie okresowych stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe na 2021 rok. Jakie są warunki otrzymania wynagrodzenia za rezultaty w szeroko pojętej kulturze fizycznej?

Nabór animatorów sportu na orlikach

Nabór animatorów sportu na orlikach

W związku z kolejną edycją projektu „Lokalny Animator Sportu” Miasto Ostrołęka ogłasza nabór na funkcję animatora sportu na siedmiu boiskach typu orlik.

 Białczak odszedł do wieczności

Białczak odszedł do wieczności

4 stycznia w wieku 72 lat zmarł Kazimierz Białczak. To wielce zasłużony człowiek dla baranowskiego sportu. Był wieloletnim prezesem LZS Baranowo. Promował, wspierał sport w okolicy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo