« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 5 marca 2021 r., imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Do 31 stycznia można składać wnioski o przyznanie okresowych stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe na 2021 rok. Jakie są warunki otrzymania wynagrodzenia za rezultaty w szeroko pojętej kulturze fizycznej?


Stypendium może być przyznane za wyniki sportowe osiągnięte w poprzednim roku kalendarzowym osobie spełniającej łącznie następujące warunki:    
- jest mieszkańcem Ostrołęki lub reprezentuje klub mający siedzibę na terenie Ostrołęki
- uzyskała I klasę sportową, klasę mistrzowską lub klasę mistrzowską międzynarodową lub osiąga wybitne wyniki we współzawodnictwie sportowym na arenie krajowej lub międzynarodowej

Reklama

Okresowe stypendia sportowe mogą być przyznawane za osiągnięcia w następujących dyscyplinach: aikido, badminton, bowling, boks, boks tajski, cheerleading, gimnastyka, ju jitsu, karate, kolarstwo, kickboxing, koszykówka, kulturystyka, lekkoatletyka, mieszane sztuki walki, piłka ręczna, piłka nożna, pływanie, podnoszenie ciężarów, ratownictwo wodne, siatkówka, siatkówka plażowa, szachy, taniec, tenis stołowy, tenis ziemny.

Uprawnionymi do składania wniosków są:     
- kluby sportowe mające siedzibę na terenie Ostrołęki
- inne organizacje pozarządowe, które statutowo zajmują się działalnością sportową i upowszechnianiem kultury fizycznej oraz mające siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki
- szkoły oraz placówki oświatowe mające siedzibę na terenie Ostrołęki

Wniosek powinien zawierać:    
- dane kandydata do stypendium (imię i nazwisko, data urodzenia, aktualny adres zamieszkania, adres e-mail, numer telefonu; w przypadku osób niepełnoletnich dodatkowo imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego wraz z numerem telefonu)    
- numer rachunku bankowego, na który należy przelać przyznaną kwotę w razie otrzymania stypendium, nagrody bądź wyróżnienia    
- oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na gromadzenie oraz przetwarzanie danych osobowych; w przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie składa rodzic lub opiekun prawny
- dane wnioskodawcy (nazwa, adres, numer KRS lub z innej ewidencji – jeśli dotyczy, adres e-mail, numer telefonu) 
- informacje o osiągnięciach, za które stypendium, nagroda bądź wyróżnienie ma być przyznane
- dotychczasowy życiorys sportowy kandydata i informacje o jego osiągnięciach i nagrodach z lat poprzednich
- planowane przyszłe działania kandydata z zakresu działalności sportowej     
- uzasadnienie wniosku uwzględniające charakter i rangę osiągnięć kandydata
- podpis wnioskodawcy

Reklama

Do wniosku należy dołączyć podpisaną przez kandydata do stypendium Klauzulę Informacyjną Urzędu Miasta Ostrołęki w sprawie administrowania danymi osobowymi oraz dokumentację potwierdzającą informacje zawarte we wniosku, w tym w szczególności kserokopie dyplomów, zdjęcia medali, dokumentację fotograficzną zawodów, a także zaświadczenie ze związku sportowego o uzyskaniu klasy sportowej przez kandydata do stypendium (jeśli taką uzyskano).   
W przypadku stwierdzenia braków formalnych w złożonych wnioskach wnioskodawca zostanie wezwany do ich usunięcia w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania.

Dla prawidłowego rozliczenia prosimy także o załączenie zaświadczenia o posiadaniu statusu ucznia lub studenta wystawionego przez właściwą szkołę lub uczelnię wyższą (jeśli dotyczy).

Reklama

Nadzwyczajne osiągnięcia sportowe mogą być również dodatkowo uhonorowane nagrodą w postaci pieniężnej lub wyróżnieniem w formie rzeczowej. Wniosek o takie uznanie może zostać złożony na podanych wyżej zasadach, zamiast wniosku o stypendium lub łącznie z nim. Ilość przyznanych okresowych stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe w danym roku jest zależna od ilości zgłoszeń, zaprezentowanych osiągnięć i przeznaczonych na ten cel środków finansowych w uchwale budżetowej Miasta Ostrołęki na dany rok.    

Odsłon: 3670
Komentarzy: 0
21:21, 08.01.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wszyscy ruszyli z pomocą dla Hani. Piękny gest Zarzyckiego. Znamy kwotę zbiórki (zdjęcia, wideo)

Wszyscy ruszyli z pomocą dla Hani. Piękny gest Zarzyckiego. Znamy kwotę zbiórki (zdjęcia, wideo)

Świetna zabawa na nartach, a przede wszystkim wielka pomoc dla Hani Lewandowskiej. 5-latka otrzymała wsparcie podczas Charytatywnego Biegu Kurpsiów. W zmaganiach wzięło 54 osoby, ale na starcie pojawili się również ludzie, którzy przyszli specjalnie, by wesprzeć akcję.

Ostatnie miejsca na Charytatywny Bieg Kurpsiów

Ostatnie miejsca na Charytatywny Bieg Kurpsiów

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 wystartuje kolejna impreza charytatywna, która ma pomóc w leczeniu Hani Lewandowskiej z Ostrołęki. Narciarze biegowi będą rywalizować na wyznaczonej dziesięciokilometrowej trasie w Przystani. Organizatorem zawodów jest MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka. 

Charytatywny Bieg Kurpsiów. Weźmiesz udział?

Charytatywny Bieg Kurpsiów. Weźmiesz udział?

Już 20 lutego o godz. 11:00 wystartuje kolejna impreza charytatywna, która ma pomóc w leczeniu Hani Lewandowskiej z Ostrołęki. Narciarze biegowi będą rywalizować na wyznaczonej dziesięciokilometrowej trasie w Przystani. Organizatorem zawodów jest MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka. 

Mamy trasę narciarską! (zdjęcia)

Mamy trasę narciarską! (zdjęcia)

Prezydent Ostrołęki zaprasza miłośników sportów zimowych na narty biegowe. Trasa narciarska powstała dzisiaj na terenie stadionu miejskiego przy ul. Witosa w Ostrołęce.

Niestraszny im mróz. Ludzie ruszyli, by pomóc Adasiowi. Znamy uzbieraną kwotę (zdjęcia)

Niestraszny im mróz. Ludzie ruszyli, by pomóc Adasiowi. Znamy uzbieraną kwotę (zdjęcia)

Adam Kaczyński zmaga się z mukowiscydozą. Na pomysł pomocy wpadł Wojciech Zarzycki. Jako jeden z organizatorów przygotował Narciarski Bieg Charytatywny dla Adama. Przy Szkole Podstawowej w Przystani zgromadziło nieco ponad pół setki osób.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo