« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 27 stycznia 2021 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nabór wniosków o stypendia sportowe

Do 31 stycznia można składać wnioski o przyznanie okresowych stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe na 2021 rok. Jakie są warunki otrzymania wynagrodzenia za rezultaty w szeroko pojętej kulturze fizycznej?


Stypendium może być przyznane za wyniki sportowe osiągnięte w poprzednim roku kalendarzowym osobie spełniającej łącznie następujące warunki:    
- jest mieszkańcem Ostrołęki lub reprezentuje klub mający siedzibę na terenie Ostrołęki
- uzyskała I klasę sportową, klasę mistrzowską lub klasę mistrzowską międzynarodową lub osiąga wybitne wyniki we współzawodnictwie sportowym na arenie krajowej lub międzynarodowej

Reklama

Okresowe stypendia sportowe mogą być przyznawane za osiągnięcia w następujących dyscyplinach: aikido, badminton, bowling, boks, boks tajski, cheerleading, gimnastyka, ju jitsu, karate, kolarstwo, kickboxing, koszykówka, kulturystyka, lekkoatletyka, mieszane sztuki walki, piłka ręczna, piłka nożna, pływanie, podnoszenie ciężarów, ratownictwo wodne, siatkówka, siatkówka plażowa, szachy, taniec, tenis stołowy, tenis ziemny.

Uprawnionymi do składania wniosków są:     
- kluby sportowe mające siedzibę na terenie Ostrołęki
- inne organizacje pozarządowe, które statutowo zajmują się działalnością sportową i upowszechnianiem kultury fizycznej oraz mające siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki
- szkoły oraz placówki oświatowe mające siedzibę na terenie Ostrołęki

Wniosek powinien zawierać:    
- dane kandydata do stypendium (imię i nazwisko, data urodzenia, aktualny adres zamieszkania, adres e-mail, numer telefonu; w przypadku osób niepełnoletnich dodatkowo imię i nazwisko rodzica/opiekuna prawnego wraz z numerem telefonu)    
- numer rachunku bankowego, na który należy przelać przyznaną kwotę w razie otrzymania stypendium, nagrody bądź wyróżnienia    
- oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na gromadzenie oraz przetwarzanie danych osobowych; w przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie składa rodzic lub opiekun prawny
- dane wnioskodawcy (nazwa, adres, numer KRS lub z innej ewidencji – jeśli dotyczy, adres e-mail, numer telefonu) 
- informacje o osiągnięciach, za które stypendium, nagroda bądź wyróżnienie ma być przyznane
- dotychczasowy życiorys sportowy kandydata i informacje o jego osiągnięciach i nagrodach z lat poprzednich
- planowane przyszłe działania kandydata z zakresu działalności sportowej     
- uzasadnienie wniosku uwzględniające charakter i rangę osiągnięć kandydata
- podpis wnioskodawcy

Reklama

Do wniosku należy dołączyć podpisaną przez kandydata do stypendium Klauzulę Informacyjną Urzędu Miasta Ostrołęki w sprawie administrowania danymi osobowymi oraz dokumentację potwierdzającą informacje zawarte we wniosku, w tym w szczególności kserokopie dyplomów, zdjęcia medali, dokumentację fotograficzną zawodów, a także zaświadczenie ze związku sportowego o uzyskaniu klasy sportowej przez kandydata do stypendium (jeśli taką uzyskano).   
W przypadku stwierdzenia braków formalnych w złożonych wnioskach wnioskodawca zostanie wezwany do ich usunięcia w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania.

Dla prawidłowego rozliczenia prosimy także o załączenie zaświadczenia o posiadaniu statusu ucznia lub studenta wystawionego przez właściwą szkołę lub uczelnię wyższą (jeśli dotyczy).

Reklama

Nadzwyczajne osiągnięcia sportowe mogą być również dodatkowo uhonorowane nagrodą w postaci pieniężnej lub wyróżnieniem w formie rzeczowej. Wniosek o takie uznanie może zostać złożony na podanych wyżej zasadach, zamiast wniosku o stypendium lub łącznie z nim. Ilość przyznanych okresowych stypendiów sportowych, nagród i wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe w danym roku jest zależna od ilości zgłoszeń, zaprezentowanych osiągnięć i przeznaczonych na ten cel środków finansowych w uchwale budżetowej Miasta Ostrołęki na dany rok.    

Odsłon: 2932
Komentarzy: 0
21:21, 08.01.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew zna rywala

Narew zna rywala

We wtorek odbył się losowanie 1/8 finału ePucharu Polski. Drużyna esportowa Narwi Ostrołęka zmierzy się ze Skrą Częstochowa. W rozgrywkach zmierzą się przedstawiciele wielu uznanych marek: Wisły Kraków, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, Widzewa Łódź czy Arki Gdynia.

Narew w najlepszej '16' w kraju

Narew w najlepszej "16" w kraju

Eportowa drużyna Narwi Ostrołęka, w składzie Patryk mayor Majewski i Marcin mrn Sczes zwyciężyła w kolejnym etapie eliminacji Pucharu Polski PZPN i zakwalifikowała się do finałów. Tam spotka się szesnaście najlepszych ekip w Polsce, w większości reprezentujących kluby piłkarskiej Ekstraklasy.

Nabór animatorów sportu na orlikach

Nabór animatorów sportu na orlikach

W związku z kolejną edycją projektu „Lokalny Animator Sportu” Miasto Ostrołęka ogłasza nabór na funkcję animatora sportu na siedmiu boiskach typu orlik.

 Białczak odszedł do wieczności

Białczak odszedł do wieczności

4 stycznia w wieku 72 lat zmarł Kazimierz Białczak. To wielce zasłużony człowiek dla baranowskiego sportu. Był wieloletnim prezesem LZS Baranowo. Promował, wspierał sport w okolicy.

1,5 mln zł na sport w Ostrołęce. Kto dostanie?

1,5 mln zł na sport w Ostrołęce. Kto dostanie?

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2021r. z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. W 2021 roku na dotacje zaplanowano kwotę 1 500 000 złotych.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo