« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 5 marca 2021 r., imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jantarki zapraszają na turniej

7 lutego ma odbyć się VII Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej "Jantar Cup 2021 - seniorki". Rywalizacja będzie toczyłą się w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęcze. Początek o godz. 9:00. Klub zaprasza chętne zespoły do udziału w rywalizacji. Na najlepszych czekają cenne nagrody.


W pierwotnym terminie do gry zgłosiło się dziewięć zespołu. Plany storpedowała kwarantanna narodowa. - Turniej odbędzie się pod warunkiem, jeśli zostaną zniesione obostrzenia. Obecnie w stawce są cztery drużyny: dwie nasze, Żbik Nasielsk oraz Pogoń Siedlce. Zapraszamy drużyny do walki w hali. Będzie warto - mówi Rafał Kosek, szkoleniowiec Jantaru. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 513 905 751. Wpisowe wynosi 250 zł.

Reklama

System rozgrywek
- Zgłoszone drużyny zostaną rozlosowane do dwóch grup (Losowanie nastąpi tydzień przed turniejem w celu podania dokładnej godziny pierwszego meczu każdemu zespołowi). W grupach drużyny rywalizują systemem „każdy z każdym”. Następnie do półfinałów awans wywalczą 2 najlepsze zespoły z grup, gdzie rozegrają mecze 1A-2B i 2A-1B. Nie rozgrywamy meczów o 5 i dalsze miejsca. Przed finałem rozgrywamy mecz o 3 miejsce.
- Jeśli do turnieju zgłosi się 7 lub mniej zespołów mecze będą rozgrywane systemem „każdy z każdym”

Reklama

Przepisy gry
- Czas gry wynosi:
- przy 6 zespołach: 2 x 10 minut 
- przy 7 zespołach: 1 x 15 minut
- przy 8 zespołach: 2 x 10 minut
- przy 10 zespołach: 1 x 15 minut
- W przypadku remisu (mecze półfinałowe i finałowe) sędzia zarządza wykonywanie rzutów karnych (po 3 zawodników, następnie do rozstrzygnięcia).
- Bramki o wymiarach 2/3 (bramki do piłki ręcznej)
- W turnieju seniorek mecze będą rozgrywane piłką halową w zespołach 5- cio osobowych (4+ bramkarz)
- Każdy brutalny faul bądź niesportowe zachowanie będzie karane 1’ lub 2’ wykluczenia. W szczególnych przypadkach dyskwalifikacja do końca meczu (w tym przypadku po upływie 2’ może wejść inna zawodniczka).
- Odległość muru od rzutu wolnego, bądź rzutu rożnego wynosi 5m.
- Rzut karny wykonujemy z odległości 7m. 
- Zmiany zawodników: system hokejowy przy linii środkowej boiska. Jeśli któryś zespół nie wykona zmiany prawidłowo sędzia podyktuje rzut wolny pośredni z linii środkowej boiska dla drużyny przeciwnej oraz ukarze zespół 1’ kary dla wybranej przez trenera zawodniczki.
- Auty wykonywane będą z ziemi z linii bądź z za linii bocznej.
- Bramkarz wznawia grę ręką po opuszczeniu boiska przez linię końcową. Nie może przerzucić jej na połowę przeciwnika. Jeśli tak się stanie sędzia podyktuje rzut z autu z linii środkowej boiska (pośredni).
- Zakaz gry wślizgiem. Za wślizg sędzia będzie dyktował rzut wolny pośredni.
- Zasady ustalania kolejności zespołów w grupach: uzyskane punkty, w przypadku równej ilości punktów przez dwie lub więcej drużyn o zajętym miejscu decyduje: bezpośredni pojedynek bądź tzw. mała tabela; w przypadku remisu – stosunek bramek; w przypadku równego – większa ilość strzelonych bramek; w przypadku tej samej – rzuty karne.
- Pozostałe przepisy zgodnie z przepisami PZPN.

Reklama

Nagrody
I - IV miejsca:    puchary, dyplomy
V - X miejsca:    puchary i dyplomy za udział
Statuetka dla najlepszego strzelca (Zawodniczka, która uzyska największą ilość bramek)
Statuetka dla najlepszego zawodnika (Wybór organizatorów)
Statuetka dla najlepszego bramkarza (Wybór organizatorów)

Odsłon: 2532
Komentarzy: 0
13:23, 20.01.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ostatni sprawdzian Narwi

Ostatni sprawdzian Narwi

Dzisiaj (5 marca) o godz. 19:00 zespół Narwi rozegra ostatni mecz sparingowy przed startem rundy wiosennej w Klasie Okręgowej. Ostrołęczanie zmierzą się w Mińsku Mazowieckim z miejscową Mazovią, czyli wiceliderem IV ligi. Szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać z czterech zawodników.

Zmiana planów. Narew zacznie rundę u siebie

Zmiana planów. Narew zacznie rundę u siebie

13 marca piłkarze z Ostrołęki rozpoczną drugą część sezonu. Wicelider Klasy Okręgowej miał zmierzyć się z GKS Pokrzywnica na terenie przeciwników. Jak się okazuje, podopieczni Andrzeja Sieradzkiego zagrają z tym zespołem na własnym stadionie.

Korona na tronie, Korona w podwójnej koronie

Korona na tronie, Korona w podwójnej koronie

Znakomity występ podopiecznych Piotra Karczewskiego podczas halowego turnieju orlików młodszych Kolno Cup 2021. Zespół Korony Ostrołęki zanotował pięć zwycięstw i został triumfatorem rozgrywek. Ponadto Szymon Buchalski został królem strzelców, zaś Klaudiusz Półtorak najlepszym zawodnikiem turnieju.

Dwa odejścia z Narwi. Zagrają u Narolewskiego

Dwa odejścia z Narwi. Zagrają u Narolewskiego

Kilka tygodni temu okazało się, że Mariusz Marczak wiosną nie będzie reprezentował barw Narwi. Teraz klub ogłosił odejście dwóch zawodników. Paweł Kuzia i Paweł Skarzyński wybrali występy w KS Śniadowo. W najbliższej przyszłości będą grać w Klasie Okręgowej w województwie podlaskim. Ich szkoleniowcem będzie Dariusz Narolewski, który prowadził klub z Ostrołęki przed Andrzejem Sieradzkim.

Kaczorek: Długo się nie zastanawiałem

Kaczorek: Długo się nie zastanawiałem

19-letni obrońca został nowym zawodnikiem Narwi Ostrołęka. Wcześniej do drużyny Andrzeja Sieradzkiego trafili: Damian Drężewski, Mateusz Nakielski, Kamil Jagielski i Bartłomiej Ziemak. Igor Kaczorek jest wychowankiem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, a ostatnio reprezentował barwy Makowianki Maków Mazowiecki.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo