Cenne wyniki Siódemki. Rekordy Roickiej

Podopieczni Marka Mierzejewskiego z UKS Siódemka mają za sobą udział w mitingu Halowych Zawodów Kontrolnych WMOZLA 2021. Z kolei ekipa Dariusza Dąbrowskiego zaprezentowała się w Toruniu.

Pierwszego dnia najlepiej wypadła Nikolina Dziadak, zajmując trzecie miejsce w trójskoku. W najlepszej próbie uzyskała 11,09 m. Również najniższe miejsce na podium stało się udziałem Izabeli Roickiej. W skoku w dal młodziczek odnotowała odległość 4,86 m. Maja Paziewska wywalczyła szóstą pozycję w trójskoku z wynikiem 9,69 m, zaś Wiktoria Pyskło i Oliwia Budziłek spaliły wszystkie podejścia.

Dzień później w stolicy najlepiej spisała się Martyna Budziłek, która prowadząc niemal od startu bezapelacyjnie wygrała bieg na 2000 m z czasem 6:49,47 s. Czwarte miejsce w biegu na 60 m przez płotki młodziczek zajęła Izabela Roicka, już w eliminacjach poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie – 10,14 s. W finale pobiegła jeszcze szybciej – 9,95 s. Iza w obu biegach nie ustrzegła się błędów technicznych i jeszcze ma duże rezerwy.

W czołówce swoich konkurencji byli także: Karol Rogoziński i Małgorzata Wierzbowska. Nasz lekkoatleta był szósty w biegu na 2000 m z czasem 6:08,92 s, zaś Gosia wywalczyła siódmą pozycję w biegu na 1000 m w grupie 18-latek.

Pozostałe wyniki: Izabela Marcińczyk – 3:24,54 s w biegu na 1000 m, Klaudia Pażych – 3:33,38 s, a Szymon Sala nie ukończył biegu na 600 m młodzików.

Biegali w Toruniu
W sobotę Martyna Budziłek i Karol Rogoziński wystartowali w mitingu w Toruniu. Podopieczni Dariusza Dąbrowskiego biegali na 800 m. Martyna osiągnęła czas 2:24,58 s, zaś Karol 2:04,73 s.