Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Angelika Wikieł z dobrymi wynikami

Zawodniczka Sekcji Pływania Narew Ostrołęka Angelika Wikieł po raz kolejny nie zawiodła i zaprezentowała wysoką dyspozycję w kluczowych imprezach sezonu. Z powodzeniem walczyła w zawodach z cyklu Grand Prix Polski i Zimowych Mistrzostwach Polski.

Sportsmenka w październiku wzięła udział w odbywających się w Lublinie Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu, gdzie udało się powtórzyć ubiegłoroczny sukces i obronić tytuł mistrzowski.

Na uwagę zasługuje również występ pływaczki na odbywającym się w listopadzie w Łodzi Grand Prix Pucharu Polski, gdzie z czasem 2:34,22 s wywalczyła brązowy medal na dystansie 200 m stylem klasycznym. Na dystansie o połowę krótszym wywalczyła piąte miejsce z czasem 1:11,23 s, zaś na 50 metrów stylem klasycznym była dziewiąta - 33,00 s.

Kluczową imprezą dla pływaczki SP Narew były Zimowe Mistrzostwa Polski w Olsztynie. W zawodach 22-letnia zawodniczki wystartowała na trzech dystansach. Najbliżej medalu była na 200 m stylem klasycznym, gdzie uplasowała się na czwartej lokacie. Na 100 m stylem klasycznym Angelika Wikieł była dziewiąta, a na 50 m uplasowała się na dziesiątej lokacie.

Angelika Wikieł czeka na Wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.434 na numer 7168. Koszt SMS-a to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2020 w Regionie dostępny na stronie sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2020. Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi sylwetkami sportowców nominowanych do tego zaszczytnego tytułu.