Czwartek, 18 kwietnia 2024 r., imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

Kurpik prowadził 1:0... Kuzia i Sławek w zespole?

Po wygranej 4:3 z Iskrą Krasne piłkarze Łukasza Pokory wybrali się do Łomży, by zmierzyć się z KS Śniadowo. Do przerwy nasi przedstawiciele Klasy A prowadzili po pięknym uderzeniu z dystansu Przemysława Śnietki w samo okienko. Skończyło się fatalnie.

- Graliśmy na sztucznym boisku, ale było bardzo twardo i ślisko, jak na większości nawierzchni w kraju. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu ciekawa i fajna. Rywale nie wykorzystali rzutu karnego. My mieliśmy kilka swoich szans, do tego zdobyliśmy piękną bramkę. Po przerwie? Przemilczę sytuację. Na usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że dokonaliśmy wielu zmian. Nie graliśmy na wynik, ale to pokazuje, że trzeba być czujnym. Po przerwie statystowaliśmy. Oddaliśmy może dwa strzały - mówi Łukasz Pokora.

Szkoleniowiec Kurpika sprawdzał dwóch zawodników. Pierwszym z nich jest Paweł Kuzia. 30-latek ostatnio leczył kontuzję, a wcześniej grał w Narwi Ostrołęka. - Paweł dostał zgodę na grę w spotkaniu z nami. Chciałby spróbować sił w naszej ekipie. Zaprezentował się nieźle w pierwszej połowie - dodaje.

Drugim jest Sławek. - Nazwisko w tym momencie jest mniej ważne. Mieszka w okolicach Kadzidła, a wcześniej grał w klubach na Śląsku - przyznaje Pokora.

W najbliższy piątek zespół miał zmierzyć się z GKS Łyse. - W trosce o zdrowie nie będziemy grać. Boiska są w złym stanie. Będziemy normalnie pracować w swojej grupie. Skupimy się na ćwiczeniach wytrzymałościowo-siłowych. Do tego dołożymy "tlenówkę". Najbliższy mecz kontrolny to gra w Długosiodle z KS Wąsewo. Według planów mamy zagrać 21 lutego o godz. 13:00 - kończy.

Kurpik Kadzidło - KS Śniadowo 1:6 (1:0)
Bramka: Śnietka.
Kurpik: Hymkowski - Lis, Krystian Mamiński, Trzciński, Przytuła, Koczkodan, Ciężar, Śnietka, Staśkiewicz, Konrad Mamiński, Kuzia. Ponadto grali: Zawojek, Młynarczyk, Antoszewski, Lenda, Bednarczyk, Kowalczyk, zaw. testowany.