« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rekordy życiowe Dominika, Kornelii i Eliasza

Trójka podopiecznych Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20, które odbyły się w Arenie Toruń. Najlepiej spisał się Dominik Kowalczyk, który mierzył się w grupie 18-latków na 2000 metrów.


 

Podopieczny Pauliny Pawłowskiej-Żbikowskiej pobił rekord życiowy o 19 sekund i zajął szóste miejsce. Nasz zawodnik biegł w drugiej serii, czyli teoretycznie słabszej, ale po dobrze przebiegniętym taktycznie dystansie uzyskał bardzo dobry wynik. Jego nowa "życiówka" to 5:47,52 s. 

Reklama

- Jestem bardzo zadowolona z Dominika. Pobiegł dokładnie tak, jak ustalaliśmy. Uważam, że z tego dałoby się jeszcze trochę urwać, gdyby biegł w pierwszej serii, a nie w drugiej. Odważnie pobiegł finisz, poprawił się o 19 sekund. To znakomity progres. Do Torunia jechał z 15 czasem, a wywalczył szóstą lokatę. Widać, że trening który realizujemy daje efekty. Dominikowi to odpowiada, ale jeszcze dużo pracy przed nami - mówi Paulina Pawłowska-Żbikowska.

Reklama

Trenera Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki podkreśla, że Dominik to świetny chłopak, niezwykle pracowity i głodny sukcesu. - Niestety, przez cięcia związane z epidemią Covid-19  nie został objęty szkoleniem zaplecza kadry narodowej, choć spełnił kryteria. Stracił obóz przygotowawczy, więc musieliśmy się szykować na dworze, a warunki są jakie są. Mamy nadzieję, że po tak dobrym starcie zostanie objęty szkoleniem i będzie miał możliwość wyjazdów na obozy - dodaje.

Reklama

Z halowym rekordem życiowym z Torunia przyjechała Kornelia Szymczyk, która na 300 metrów uzyskała 43,41 s w grupie do lat 18. Najlepszy wynik w sezonie na 60 metrów U-18 uzyskał Eliasz Napiórkowski. Zmagania zakończył z wynikiem 7,42 s. Oboje są podopiecznymi Bartosza Witkowskiego.

Odsłon: 3308
Komentarzy: 0
16:25, 14.02.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ruszyły zapisy na bieg!

Ruszyły zapisy na bieg!

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce serdecznie zaprasza do zapisów na Bieg Wirtualny z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który honorowym patronatem objęli prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik i przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki.

Wirtualny Bieg z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Wirtualny Bieg z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i infrastruktury technicznej w Ostrołęce serdecznie zaprasza do udziału w Wirtualnym Biegu z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Rywalizacja odbywać się będzie w dniach 27 marca - 4 kwietnia.

Budziłek: Przeszkodami byli spacerowicze, łabędzie i mewy. Poczułam się jak 'Struś Pędziwiatr'

Budziłek: Przeszkodami byli spacerowicze, łabędzie i mewy. Poczułam się jak "Struś Pędziwiatr"

Świetny wynik zanotowała zawodniczka Siódemki Ostrołęka. Wychowanka Dariusza Dąbrowskiego wystąpiła w "Sopockiej Zimie". Martyna Budziłek wróciła do domu ze złotym medalem. Utalentowana biegaczka wystąpiła na dystansie 4 kilometrów i odniosła bezapelacyjne zwycięstwo. Drugą rywalkę wyprzedziła o ponad dwie minuty. Sportsmenka pochodząca z Kadzidła pomimo porywistego wiatru na sopockiej plaży osiągnęła czas 16 minut i 16 sekund.

Kornelia Rusiłowicz z wygraną

Kornelia Rusiłowicz z wygraną

Obiekt Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie był areną halowych zawodów lekkoatletycznych dla dzieci pod nazwą "Warszawska Liga Lekkoatletyczna". Wzięło w nich udział pięcioro najmłodszych zawodników i zawodniczek prowadzonych przez Dariusza Dąbrowskiego. Wszyscy wystartowali na 300 metrów.

Żebrowska z nagrodą. Wiemy ile otrzymała od starosty

Żebrowska z nagrodą. Wiemy ile otrzymała od starosty

21 lutego wielki sukces odniosła zawodniczka pochodząca z Lelisa. Magdalena Żebrowska wywalczyła złoty medal w skoku w dal podczas 65. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Toruniu. Podopieczna Roberta Nazarkiewicza występująca w barwach AZS AWF Katowice odnotowała swój największy sukces w karierze. Teraz została doceniona przez władze samorządowe. Okolicznościową nagrodę 25-latce przyznał starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo